in handen der Turken gevallen. Hel fort is geheel in de asch gelegd. Tijdingen in het laatst der afgeloopen maand Augustus van de Karimon Djawa eilanden ontvangen, maken gewag- van bgzondere groole slangenwelko daar iu de bosschen worden aangetroffen, zood.it de Inlanders er tegen opzien, om lot het kappen van hout zich daarin dieper te begeven dan volstrekt uoodig is. Ten bewijze daarvan moge strekken het zoo zeldzame voorval, «lal zich dezer dagen in een dier bosschen heelt voorgedaan. Eenige personen, van een hond vergezeld, waren in een bosch bezig een opgejaagd hert Ie vervolgen, doch niet slagende om het wild te vangen, werd hunne opmerkzaam» heid gaande gemaakt door de golvende beweging van een boom, waarbij de vooruitgesnelde hond al blaffende stilstond. Naderbij komende, werd ontdekt, dal eene grooto slang het hert had aangevallen en omstrengeld hield, om het op die wijze te dooden. Door hel onophoudelijk geblaf van den hond daarin ge hinderd ol wel opgewondenwerd echter het hert eensklaps door het ondier los gelaten en de aanval op den hond go- rigt welke met eenen wrong als het ware werd verbrijzeld, terwijl het hert, oogenschynlijk ongedeeril was ge- vlugt. De korlo strijd met den hond gaf echter aan de jagers den noodigen tijd, om de reuzenslang met hunne klewangs aantevallen en aftemaken. Bij de meting der schoonedaarna afgestroopte slangen huid werd deze bevonden te zijn 19 voel Rijnlandsch lang, bij 7 duim Rijnlandsch diameter. hen gewisseld waren, had Lurquct zich naar zijne woning begeven, en loste uit een venster een geweerschot op den lieer Rebillat, wien hij hol kakebeen verbrijzelde; terwijl men den gekwetsten naar zijn huis droeg, sloot de aanvaller zich in zijne woning op. De brigadier der gendarmerie van Chatel, kwam ter plaatse, om naar de oorzaak van het geweerschot onderzoek te doen. Hij begaf zich met twee zijner manschappen naar de woning van Lucquet, en som meerde dezen, om zich over te geven. De brigadier opende vlaaiop do deur, en ontving een weinig beneden den hals, een kogel, die dwars door zijn iigchaam ging, en hem het ruggebeen verbrijzelde. Do ongelukkige viel dood neder. De moordenaar barrikadeerde zich nu, en bedreigde met hetzelfde lol al diegenen welke het wagen zouden, hem Ie naderen. Bij het ontvangen der tijding van het voorgeval lene door den procureur des keizers van St. Armand, begaf zich deze magistraal naar het looueel van de misdaad, ver gezeld van den kapitein der gendarmerie, een geneesheer en nog cene brigade gendarmerie. Na eenige beraadslagin gen werd eene beslissing genomen. Do gendarmes, welke verpligt waren bet huis, als het ware te belegeren, wierpen barrikades op, cn toen elk op zijn post was, geraakte de wachtmeester Desbuisvergezeld van eenige zijner manschap pen op den zolder van het huis. Na eenige maatregelen van voorzorg te hebben genomen, werd eene plank open gebroken en de geweren aangelegd. Ondanks de duisternis ontwaarde men den moordenaar, welko zich achter de gordijnen van zijn bed had verscholen, gereed om in elke rigting vuur te geven. Intusschcn maakte een andere gen darme een tweede gat in den vloer van den zolder boven hel ledikant enterwijl hij poogde den hemel daarvan neder to werpendeed zich een geweerschot hooren. Het was Lucquet, die zich zeiven regt gedaan had, door zich voor het hoofd te schieten. In Engeland is hel ministerie, zoo het schijnt, nog onzeker en verdeeld wat bepaaldelijk te doen. De partij van lord Palinerston blijft duidelijk tegen Rusland gekeerd, die van lord Aberdeen geeft de hoop op do zege der di plomatie nog niet op, en die minister heeft dezer dagen hij eene openbare gelegenheid verklaard dat de tegenwoordige tijd meer dan ooit behoefte aan vrede had dal oorlog wel niet onmogelijk was doch dat hij voor zich er nimmer de toestemming aan zou geven, dan in hel uiterste geval, als de noodzakelijkheid er wel van bewezen was en alle mid delen lot schikking waren uitgeput. Welligt, dal zwakke punten in hel noorden van Brilsch- Indio, die door russischen invloed bedreigd worden, het engelsche kabinet bijzonder behoedzaam maken. Bij de fransche regering is eene telegrafische depêche ontvangen, uit Konslanlinopel van 5 dezer, meldende, dat aldaar beriglen waren aangekomen uit Balum, betreffende de krijgsverrigtingen in Azie. Het fort Kahlc werd door 3000 Russen verdedigd en werd door de Turken stormender hand ingenomen. Het gevecht was zeer moorddadig en koslto aan 1000 Russen het leven, 80 zijn krijgsgevangen gemaakt, 2000 karabijnen, model der jagers van Vincennes, uit luikscho fabrieken afkomstig, en 3 stukken geschut zijn Burgerlijke Siarsd van 12 SO November 1653. GEHUWD: C. E. Poulie en T. Zon. BEVALLEN: M. Metzelaar geb. de Jong, D. N. van dei- Wal geb. Hassing, Z. A. Schuld geb. Jongbacker, Z. E. Beek geb. Manheim. Z. N. de Wit geb. Lont, Z. T. Jan sen geb. Kramer, D. M. Borgart geb. Beekhuizen, Z. D. Groen geb. geb. Boonacker, D. A. M. Bakker geb. Schuckart, Z. S. W. Akkerman, D. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDEN: C. Greiner, 23 d. L. Buisman, 13 j. P. Beek. 2 m. N. P, Daalder, 79 j. C. de Wit, 3 d. - D. van Driel, 26 j. GEMENGDE BERIGTEN, Te Amsterdam zal in 1856 eene tentoonstelling gehouden worden van voortbrengselen van nationale nijverheid. De ho 11maalsch. van wetenschappen heeft 2000 beschikbaar gesteld tot het vervaardigen van een voetstuk voor een standbeeld van Costcr. In Parijs zijn tegen den winter schilterendo feesten op til. Do maarschalk Nurvaez is in Spanje teruggekeerd. Jetje d' Oullremonl is te Aken afgestapt. Aangeboden de vrouw in en om de pastorie a ƒ3.80. Koningin Victoria zal den hertog van Braband op Sl. Nicolaas dc orde van den kousenband schenken. To Berlijn zijn 212 brievenbestellers dagelijks bezig met het bezorgen van 150 a 200 brieven. In Amsterdam zijn gedurende de maand Octobcr 677 personen overleden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2