man cn de ambteuaren van de administratie der inkomende regten. Dit is een gevolg der hervorming welke, na lang vruchteloos aandringen van den londenschen handelsstand, in de afgeloopen parlemeulszilling gebragl is in do wetsbe palingen op de heffing der lolreglen. De Times spoort de londensche kooplieden aan, nog niet te rusten in den strijd tegen de misbruiken van die administratie. Den 9den October zoude de gioote tentoonstelling van indische voortbrengselen Ie Batavia geopend worden. De catalogus is zeer rijk en bevat eene reeks voorwerpen van industrie producten van den grond en de bergwerken enz. van de zoo bij uitstek rijke eilanden van den archipel der Malejjers. Dezer dagen is te Bristol een kind van zes maanden overleden, ten gevolge van een beet van eene rot, die het wicht onder hel regteroog eene doodelyke wonde had toe- gebragt, terwijl hel in de wieg lag te slapen. De Courrier de la Dióirie beval het volgende schrij ven uit de Ardêche nopens een dierengevecht op engelsche wijze, waarvan het kasteel van den heer R. het tooneel is geweest, en dat als niet onaardig vermelding verdient. De broeder van den heer R. had dezen voor eenige jaren een jongen witten ijsbeer uil Rusland medegehragtdie door een zorgvuldige oppassing, het toedienen van raauvv vleesch en talrijke indompelingen, tegenwoordig een krachtvol dier geworden is. Voor eenige dagen nu wilde men, hij gele genheid dat de eigenaar een feest zou vieren de krachten en den moed van dit kind der IJszee beproeven en hem te dien eindo laten vechten met eenige honden die lot be waking vari het kasteel dienden. Door eenige toevallige omstandigheid die de ouden on getwijfeld als een voorteeken zouden hebben aangemerkt was de naam van den hond die met den heer hel eerst in aanraking kwam Turk. Hel was een moedig dier dut zich vroeger door talrijke daden bad onderscheiden doch thans oud en bijna zonder tanden is. Reeds bij den eersten aanval werd hij in weerwil van zijn moed en tegenstand door een trap van den beer op eene ruwe wijze op den grond geworpen en hij zou alstoen zeer zeker door de verwoede omklemming van zijn vijand den dood hebben gevonden ware niet een onverwachte hulp voor hem op gekomen. Twee andere honden een van engelsch en een ander van fransch ras wierpen zich met al de krachtdie de jeugd en de gewoonte van te vechten vermogen te go- ven op den overwinnaar en noodzaakten hem al spoedig om niet alleen zijn prooi los te laten maar zelfs om met hen te vechten waarvan het gevolg was dat de ijsbeer bijna verscheurd door hunne tanden en met bloed overdekt zich genoodzaakt vond om zich overwonnen te verklaren en op eene erbarmelijke wijze den teruglogt aan te nemen. Hel is onnoodig hierbij te voegen dat iedereen verheugd wasden ouden Turk aan zulk een dreigend gevaar ont snapt Ie zienen dat onophoudelijk met den meesten lol gewaagd werd van de cngelscb-fransche tusschenkomstdie voor den eersten zulke gelukkige gevolgen gehad heeft. Do herigten uil China zyn belangrijkdaar de in- surgenlen op 7 september bijna zonder wederstand meester van Shanghai' zijn geworden en men zegtdal er plannen bestaan tol een gelijktijdigen opstand te Sukeang Soo-chow, Tal Tsang en andere plaatsen de inboorlingen zeggen dat Shanghai de ziel tan Kean-nun wasen dat, die stad verloren zijnde de geheele provincie verloren mag worden geacht." De rebellen te Amoy houden het steeds op hun eiland tegen do keizerlijke vloot uit. Canlon werd bedreigd en men betwijfelt geenszinsdat het van meesters zul zijn veranderd voordat do volgende maal zal zijn aangekomen. De geheele zeemagt der Keizerlijken is rondom het ei land Amay verzameld. Een tiende gedeelte daarvan zou naar men zegt, voldoende zijn om de vloot der rebellen in de binnenhaven te overmeesteren. Slechts eenmaal was daartoe eene poging gedaan en hij die gelegenheid zou een van do keizerlijke admiralen veel moed betoond hebben maar volstrekt niet ondersteund zijn geworden." De land troepen durven zelfs de rebellen niet binnen schol naderen en zij die het meeste geleden hebben van den strijd die reeds drie weken duurt zij zijn die niet gestreden heb ben. Een schamschol uit een keizerlijke jonk heeft een timmerman aan boord van de engelsche brik Rapid den arm weggeslagen. Rij den opstand te Shangaï werd bijna geen tegenstand geboden slechts twee keizerlijken verloren er het leven bij. De regenten vlugllen aan boord van de vreemde schepen de Taeu the (gouverneur) ging aan boord van het aruerikuanscho stoomschip Suragottu. De Mantchou dynastie is blijkbaar veroordeeld niemand kan echter voorspellen wie ze zal opvolgen de heteroge ne elementen waaruit de opstandelingen heslaan zijn thans tol één doel vereenigd namelijk de verdrijving der Tartaren maar zoodra dit het geval zal zijn zullen de opstandelingen onderling oneens worden. Allen zullen waar schijnlijk de herstelling van de Ming dynastie willen maar de afstammelingen van dal geslacht zyn zegt men zeer talrijk en men betwijfelt zeer of Tien-Teh wel daartoe be hoort. De beste kansen op het herstel van orde bestaan in de groole uitgebreidheid en goede organisatie van de Ver- eeniging der Drieëenheid." ïlurgerlfjke Stand van lö 1? fflecember 1853. GEHUWD: N. J. Welle en A Veenendaal. BEVALLEN: C. de Goede geb. Jol, Z. J. de Jong geb. Boll, Z. A Raven geb. Buik, Z. A. Stoutenbeek geb. Wie- bols, Z. M. van der Kolk geb. Leen, Z. A. Troost geb. Zunderdorp, Z. M. J. Deelder geb. Adriaan, Z. M. J. van Dok geb. Overvest, D. C. R. van Otteren geb. van den Bos, Z. OVERLEDEN: T. Vos, 61 j. B. K. van Herwaarden, 41 j. C. de Graaff, 52 j. J. de Jong, 11 m. E. P. Schumaker, 14 j. C. Ligtenberg, 24 j. M. Visser, 25 j. A. Pronk, 3 j. A. Krul, 7 d. Dc mulat cn liet muildier. Nergens kan men meer de waarheid bevestigd licn dat de mensch in de natuur volkomen dier is, volkomen aan hare wellen onderworpen is even al« de dieren, dan bij de vermenging der menschenrassen. Burmeisler deelt hieromtrent eene even leerrijke als onderhoudende ver gelijking mede lusschen den ezel en de mulatten in lijne verhandeling over de negers. Men ontleent aan dit goedbewerkte stuk het volgende: «Wanneer men de bevallige vormen der mulatten met genoegen be-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 3