1? 13 TT W 3 T IJ D I 2.T S1T. ELFDE JAA&UAXU Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER fiz.te Nieuwtditp De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert fcich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. M X A I D A ii AD VERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van t tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. ^DlGEN ft ET B E K I G T. Even als in vorige jaren, zal het Nummer van 1 Januarij e.k., ook thans weder zijne kolommen openstellen voor eenen Heilwensch aan Verwanten Vrienden, Bekenden en Begunstigers, onderteekend door eene alphabetische lijst der Personen, welke daartoe vooraf hunne namen en kwaliteiten, in den loop dezer week, aan den Uitgever van dit Week blad, of aan HH. L. Verheij en N. Vroon, aan den Helder, zullen hebben opgegeven. Van eiken Onderteekenaar wordt gevorderd de vooruitbetaling van Vijftig Cents, ten voordeele van de algemeene Armen dezer plaats. Wij hopen op eenen rijken oogst voor de be- hoeftigen dezer Gemeente. STATEN-GERIR A AL. Dec. 19. De E. K. heeft het wetsontwerp wegens het bouwen en planten in de nabijheid van vestingen met 27 tegen 6 st. aangenomen en u 20. de wet tot goedkeuring van de overeenkomst met de handelm. met 30 tegen 2 st. 21. Ingekomen bij de T. K. een wetsontw. wegens het be leid der regering in nederl. Indie. Nationale Militie, De BURGEMEESTER der gemeente Heldervestigt bij deze de aandacht op du bekendmaking, betrekkelijk de op roeping ter inschrijving voor do Nationale Militie welke he den heeft plaats gehad met herinnering aan zoodanige Man nelijke personen welke in het jaar 1835 zijn geboren, dut de inschrijving op den 20sten Januarij 1854 wordt gesloten en de nalaligen de daaruit voortvloeiende nadeelige gevol gen aan zich zelvcn zullen te wijten hebben. Helder den 24slen December 1853. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. HELDER en N1EU WEDIEP24 December 1853. De ried. handelmaatschappij heeft de volgende schepen bevracht: voor Amsterdam: Alcijone, Maria Catharinu; voor Rotterdam: Beurs van Rotterdam, Johannu Cornelia en Wilhelmina. Onlangs had men te Hoorn, uit nalatigheid, een aller treurigst ongeluk te bejammeren. Eene, in haar verstand gekrenkte moeder, die van stadswege onderhoud krijgt, en bij zeer arme menschen inwoont, liet haar twaalfjarig doch tertje, dat mede niet heel snugger was, alleen te huis. Do lieden, bij welke zij inwoont, waren ook uitgegaan, en het kind, door de moeder en de huisgenooten te bed liggende en slapende verlaten, schijnt wakker geworden, uil snoeplust van deszelfs legerstede opgestaan Ie zijnen zich tc hebben hegeven naar den vuurpot, waarop eenig eten te warmen stond en moet daar vuur aan de kleederen geval hebben. Op den stank van gebrand vleeschdrongen eenige menschen in hel gesloten huisje en vonden daar het kind letterlijk gebraden en bijna lot een klomp ineengetrokken. Akelig was hel gezigt van het verbrande kinddoch nog akeliger was het gejammer van de ongelukkige zinnelooze moeder, aan welke nog zoo veel gevoel overgebleven is, om haar onherstelbaar verlies te beseffen, Men verneemt, dat er een conflict is ontstaan lusscben hel stedelijk bestuur van Arnhem en het comité van he aldaar gehoudene nationaal zangersfeest. Hel gebouw Musis Sacrum zou in der tijd aan dal comité zijn afgestaan, legen betaling van van do bruto opbrengst van hel feest. Do opbrengst heeft echter de gemaakte aanzienlijke onkosten niet gedekt en het herhaald verzoek van het comité, om ontheffing van den bedongen huurprijs, is door den raad afgewezen. Waarschijnlijk zal dus Arnhemindien er weder een zangersfeest mogt plaats hebben, het loonoel daarvan niet zijn, K-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 1