Allerlei. VERGADERING F. C. KUIPERS, Boekbinder, HANDLIGTING. GEMENGDE BERIGTEN. A d v e r t e n t i ?i. schadelijk wilde maken, die ammunitie aan do Tcherkessiers gebragt had. Zooveel schijnt zeker te zijn, dat de turksche komman danten herhaaldelijk door de Russen gewaarschuwd zijn zonder dat zij daarop eenige acht gaven. Op den dag, toen do Russen opdaagden, bevonden zich de turksche he velhebbers in het bad. Het rescript van Z. M. den keizer van Rusland aan den admiraal Nochimon, luidt ouder anderen aldus: Door do vernietiging van het turksch eskader bij Sinopezijn de jaarboeken door eene nieuwe overwinning verheerlijkt, die in de geschiedenis van hot zeewezen altijd gedenkwaardig zal blijven. De statuten van de militaire orde van den grooten martelaar en zege-aanbrengenden Georgius bepalen de beloouing van de door u behaalde zege. Met genoegen daaraan voldoendo, erkennen wij u als ridder van deze orde van de tweede klasse, met het groote kruis." De berigten uit de vorstendommen melden, dat de russische overheden de wallachijsche nationale krijgsinagl in allen deele ten hare behoeve schijnen te zullen aanwenden. De russische generaal Engelhardt heeft het eerste regiment infanterie in oogenschouvv genomen en hetzelve zeer ge roemd, ter zake der krijgshaftige houding der manschappen. Hij heeft deze op eene indrukwekkende wijze loegosproken en hun opmerkzaam gemaakt op den roem, dien zij zonden kunnen inoogslenin den strijd voor de regtmatige zaak van den keizer der Russen. Van dit regement hebben de onderofficieren bij die gelegenheidelk twee zilveren roebels en de soldalen elk één zilveren roebel ten geschenke be komen. Do keizer van Rusland heeft eene algemeene ligting door zijn geheele rijk bevolen. Wanneer die ligting afge- loopen is, zal de Czaar over een leger van 2,226,000 man kunnen beschikken. Kurgerlijke Stand van 31 December 1853 S Januari) 1851. GEHUWDL. Wallast en H. Kwant. BEVALLEN': J. van der Meulen geb. van der Zee, Z. A. Koopman geb. Bakker, D. A. E. M. Zeeuw geb. Meijers, Z. C. E. Slebe geb. NautzZ. G. Bos geb. PostmaD. OVERLEDEN: T. de Looff, 62 j. T. Keuns, 82 j. C. Smit, 7 w. T. Hoogschagen, 1 j. Het prov. geregtshof te Assen heeft een gewezen kolonist, ter zake van moed willigen manslag, veroordeeld tot het zwaaijen van het zwaard over 't hoofd en 6 jaren tuchthuis straf. De Shach van Perzie is met 40000 man en 100 stukken geschut opgerukt om zijne grenzen legen de Britten te beveiligen. Koning Leopold is ongesteld. Op het eiland Java zijn in 1852 gedood 717 tijgers. De keizer van Rusland heeft zijne geheele armee mobiol verklaard. Onder de Ulema's (wetgeleerden) te Konstantinopel is een oproer uitgebroken en gedempt. Nabij Zwartsluis is in éénen trek met het net 4000 pond visch geyangen meest blei. (Opr. 2) Sara, hertogin van Marlborougk, was gewoon jaarlijks een feest te geven, waaraan al haar bloedverwanten deel namen. Velen waren in de verwachting, dat zij na haar overlijden een legaat zou den krijgen. Ter gelegenheid van zoo'n feest nu zeide de hertogin daarmee op hare talrijke familie zinspelende.- »Wat is 't toch aan genaam door denzelfden wortel zulk een aantal takken te zien bloeijen Helaas zuchtte een van haar neven terwij hij een anderen fluisterend zeide: »de takken zouden beter bloeijen, indien de wortel dood ware. Erederik de Groote redeneerde altijd onverschillig over den dood, met betrekking tot dien van anderen. In een veldslag galoppeerde hij een bataillon veteranendie het hazepad kozenachter na en riep hen toeGij oude snuiterswaarom loopt gij weg Moet gij dan eeuwig leven Een vermaard toneelspeelster deed eens eene kunstreis door de provinciën. Op een avond kwamen de lions van het dorpwaar zij speeldena het vallen van het gordijnbij haarom haar geluk te wensehen. Ach heerenzeide zijom zoo iets goed te spe lendient men jong en schoon te wezen. O! mevrouw, ant woordde een van hendie haar een compliment wilde makengij hebt juist het tegendeel bewezen. van den RAAD dor gemeente Helder, op Dingsdag den 10 Januarij 1854, «les avonds te 7 uur. Heden verloste voorspoedig van eene DOCHTE R A. A. vair ASPEREN, Echlgenoole van D. DEKKER. Helder, 7 Januarij 1854. in het Oude Weeshuis, te Helder, verlangt een JONGELING uit den fatsoenlijken stand, om in het vak te worden opgeleid. Een ieder wordt gewaarschuwd geen gelden of goederen te CREDITEREN aan do Equipage van het hamburger Brikschip AUGUST JUL1US, zonder voorkennis van kapt. C. L. BOIJSEN. n1euwediep bij c. bakker bz. gedrukt bij s. giltjes. Bij akte, verleden voor hel Kanton geregt lo Helder, dato 6 Januarij 1854 behoorlijk geregistreerd is door Aaltje Peper, wonende te Helder, de Schippersaffaire uitoefenende weduwe van Johannes Goedkoop in leven beurtschipper op Amsterdam, handligtirig verleend aan haren minderjarigen zoon Pietër Johannes Goedkoop speciaal lot do verrigling van alles wat noodig is tot de uitoefening van het bedrijf van beurtschipper. Afkondiging ter voldoening aan art. 486. B. W. Mr. D. P. H. ABERSON, Grifier.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 4