GEMENGDE BERIGTEN, rekenbaar nul. Een arbeider kan op onderscheidene druk kende machines hel opzigl houden. Particuliere beriglen uil Sebaslopol melden dal een cngclsch vaartuig in de Zwarte Zee in de nabijheid dier haten aan den grond geraakt zijnde, bemagtigd is geworden door de Russen, op grond, dal hel turksch krygsvolk aan boord had. Omer Pachadie van zijne ziekte geheel hersteld is, heeft alle bevelhebbers van hel leger aan den regleroeter o O van den Donau gelast, hunne pogingen, om de ritier over te trekken, zoo lang te herhalen, lot het hun gelukt is vasten voet op den linkeroever te verkrijgen. Hebben enkele bevelhebbers dal doel bereikt, dan zouden de Russen op een bepaalden dag langs de geheelo linie worden aangeval len. De schermutselingen, die vroeger bij Turna, Giurgevo, en Ollcnilza voorvielen, behooren reeds lot deze gezamen lijke beweging. In Rusland is de geestelijkheid ijverig werkzaam, om tot den heiligen strijd legen Turkije aan te vuren. Van de zijde van den handel echter hoort men klagten over stilstand in onderscheiden deelen. De metrepolitaan te Moskou heefl de 16<le divisie infan terie, welke gereed stond om naar hel looneel van den oorlog op marsch te gaan, ingezegend. De aanhef zijner aanspraak luidde aldus: De Allerhoogste zegcne de kry'gs- knechlcn voor de christenheidheil den czaar en hel va derland roem.» Hij zegende hen met hel heilige beeld van den onvergetelijken St. Sergius, waarbij allen op de knieën vielen en smeekten om do zegepraal van de het cristendom minnende russische legerscharen. De berigtgever voegt er bydat do metropolitaan Platon met hetzelfde beeld in den jare 1812 zegende f en aan keizer Alexander hel geleide gaf tol den oorlog logen Napoleon. Hel wonderbeeld is met eene menigto dagtekeningen voorzien, met opgaaf van de wonderdaden en do gelegenheden bij welke het gebruikt werd. Dal hel thans weder te voorschijn werd gehragl bewijst, dal kerk en staal de omstandigheden en den kamp strijd dien Rusland aangaat, voor mol minder gcwiglig houden, dan die van 1812. Uit Galatz wordt geschrevendal er op bevel van den generaal Lutlers herhaaldelijk opnemingen van den Donau hebben plaats gehad, ten einde de meest geschikte punten tot het overtrekken der rivier lo vinden. Op onderscheidene plaatsen is men reeds bezig toebereidselen tol het slaan van eene schipbrug te maken. Iturgcrlijke Stand van 11 18 Februajij 1854. GEHUWD: J. Metselaar en A. Ran. W. Breet en A. A. Boots. K. Rijk en S. Molenaar. A. Rothe en G. Willemsen. BEVALLEN: L. Roukens geb. Sopar, Z. G. van Brederode geb. Kruijer D. W. Kramer geb. Griek Z. W. WeslhofF geb. Wes- Irik D. T. Koningstein geb. Verberne, D. K. M. van Gelder geb Monnickendam Z. J. Molenaar geb. Slotte, Z. H. Selderbeek geb. Moolenman Z. B. van den Berg, Z. M. Mensens Z. OVERLEDENC. van der Wolt, 32 j.J. W. Deus, 70 j. G. Keijier, 21 j. B. Vos, 10 d. A. Langerhorst, 63 j. C. J. Schelleman 64 j. Do hertogin van Genua is van een prins verlost. lil Madrid zyn 14 democraten gearresteerddie zamenzweerden legen de veiligheid van den slaat. In de gemeente Des- sel is een driedubbele moord gepleegd op do vrouw en 2 kinderen van een ossendrijver. In Frankrijk en Engeland worden de wapeningen ijverig voortgezet met het oog op Konstanlinopel. Uit Californie is eene tweede roover-ex- peditie vertrokken naar Mexico. In Griekenland worden do gemoederen door Rusland in een staal van gisting ge houden. De koningin van Spanje heefl 125,000 francs uitgeloofd aan hem die het doelmatigste middel opgaf om de heersehende ziekten van den wijnstok Ie genezen. De keizer van Rusland is door eene ligte ongesteldheid aan getast. Denemarken heeft zijne troepen op hel eiland Seeland zamengelrokken en de vloot op voel van oorlog gebragt ten einde zijne neutraliteit te kunnen verdedigen. Beriglen uit Zwitserland maken gewag van het toenemend aantal diefstallen, rooverijen, brandstichtingen enz. Te Schiedam is eene dienstmeid bij het scheppen van water in de haven gevallen en verdronken, Het prov. gereglsb. in Noordh. heeft P. van D. schuldig verklaard aan het moed willig toebrengen van een stoot of slag jegens zijne wettige moeder, cn openbare ten laste legging eener aangeduide ondeugd, veroordeeld tol eene maand eenzame opsluitingen 8 boete. Het comité van defensie is aan hel ministe rie van oorlog vergaderd geweest onder presidium van den luit. gen. Nepveu, in presentie van prins Frederik. - Ba T ca EH~ es ra— o Alessandro ISrucciani. De brigand van het Abruzzi gebergte. De zon neigde naar de weslerkimmen. Francesca Malalesla zat Yoor eene kleine hut, in de valei, aan den voet van den Abruzzi gelegen het haar omringend natuurtooneei te aanschouwen terwijl het allengs in de avondschemering werd gehuld. Zij luisterde naar het gelui van den vesperklok welke de bewoners van het naburig dorp tot het gebed riep Alles rondom haar ademde liefde en geluk en dit geluk gevoelde Fran cesca diep; hel was haar dierbaar en stemde haar tot dankbaarheid. Zij was gelukkig, niet alleen door zich zelve, maar door hem, die haar be minde en aan wien zij, zoo kort geleden, zich verbonden had. Een kind lag in hare armen te slapen en aan hare zijde zat Giovanni, met den arm om haar middel geslagen, hij, aan wien zij, als meisje reedstrouw had gezworen en aan wiens lief en leed haar lot zoo naauw was ver bonden. Kom, Francesca, zei Giovanni het is omtrent donker wij zullen het avondeten gaan gebruiken want ik heb honger na gedurende den dag zoo tusschen de bergen gezworven te hebben Met een toestemmend lachje slond Francesca op en maakte de noodige toebereidselen voor den bewusten maaltijd. Het licht werd binnen ge bragt het laken op tafel gespreid en de spijs op tafel gezel. Juist toen het gedaan was, werd de aandacht van Giovanni opgewekt door het klop pen aan de deur van de hul. De deur werd geopend, waarop iemand binnentrad die volgens zijne kleederen boven den middenstand der maatschappij was verheven: hij kwam naar den weg en afstand van Villa Rosu vragen. De vreemdeling was een krachtvol jongeling, bevallig en zeer wellevend. Giovanni zag hem sterk aan voor dat hij eenig antwoord gaf. Eindelijk slapie hij naar zijn gast en stak hem met een blik die zoowel vreugde als verrassing te kennen gaf de hand toe, zeggende: »Hoe, Alessandro Hrucciani mijn oude vriend en schoolkameraad! kent gij mij niet meer?" Men herkende elkander oogenblikkelijk en de vreemdeling bleef de gast van Giovanni voor dien avond. Zij bragten onderling een vrolijken avond door, door over vervlogen dagen en gelukkige uren, welke zij te

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3