MUZIEK, iiy TIVOLI, PUBLIEKE VERPACHTING A d v e r t e n t i u. zaraen als kiaderea hadden doorgebragtte spreken. liet was dan ook zeer laat toen onze reiziger opstond om te vertrekken weshalve hij ver heugd het gul aanbod van zijn vriend om den nacht bij hem door te brengen, aannam en zijne reis tot den volgenden morgen uitstelde. Alessandro was de aeef van graaf Bruccianiaan wiens zorg zijn broeder Paulo hem op zijn sterfbed had toevertrouwd. De jongeling had eeuige jaren zijoe studiën te Yenetië voortgezet en keerde nu naar ziju oom te rug, wiens villa slechts eenige mijlen van de hut van Giovanni was verwijderd. Hij en Allesandro waren op school zeer goede vrienden ge weest en die vriendschap scheen bij de wederontmoeting niet verminderd te zijn. 's Morgens nam Alessandro afscheid met de belofte, dat hij spoe dig zou terugkeeren. Hij deed het. Giovanni en Francesca bragten den graaf op zijne villa dikwerf een bezoek ea werden eveneens als gasten onthaald zoodat allen wederkeerig zich over den op nieuw aangeknoopten vriendschapsband verheugden Wij zeggen allen, omdat Aiessiodro en Francesca elkander niet vreemd waren. Hij had haar voor eenige jaien zijn hand aangeboden doch zij had dien wijsselijk afgewezen om het verschil vaa haren stand met dien van den graaf. Ook was zij hem nooit zeer genegen geweestomdat hij reeds als knaap eene zekere wreedheid en woestheid bezat die in het geheel niet met het beminnelijk karakter van Francesca strookten. Zij had hem werkelijk nooit liefde toegeJragen, doch ontving hem ook niet met dea minsten afkeer als den gast van haar man. En mogt het al gebeuren dat hare gedachten op zijne beloften als knaap rustien, dan was dit in de gemoedelijke overtuiging, dat hij die reeds lang vergeten had, en dat hij zich ongetwijfeld zou verheugen over het geluk dat zijnen ouden vriend en schoolmakker met haar genoot. Zij dwaalde: Alessandro had haar niet vergeten en haar geluk herinnerde hem slechts zijne vervlogen hoop hoe herschenschimmig die ook moge geweest zijn en wekte nijd en ergernis bij hem op. Yan dag tot dag werden bezoeken menigvuldiger en Giovanni en Francesca ontvingen hem steeds met de grootste hartelijkheid en gulheid. Zijne vroegere hartstogt herleefde met frissche kracht en Francesca begon dit eindelijk op te mer ken. Op een avond, toen haar man afwezig was, kwam Alessandro bin nen zette zich naast haar neer en begon over hunne vroegere betrekking lot elkander te spreken. Herinnert gij u, Francesca, vroeg hij, de gelukkige uren, welke wij doorbragten vooral die vrolijke feesten op de verjaardagen, toen ik mijne kinderachtige ernstige verklaringen u inlluisterde. En die gij ongetwijfeld dikwijls herhaald hebt, antwoordde Francesca lag- chende tegenover andere vrouwen en met dezelfde welgemeende open hartigheid. Gij doet mij inderdaad onregthernam Alessandro; ik heb sedert dien tijd Diemand anders bemind, doch gaf die hoop uit mijne jongelings jaren immer voedsel. Behoef ik u nog mijne ellende te schetsen nu ik bevind dat gij de vrouw van Giovaüni zijt? Alessandro, houd op! riep Francesco; ik ontvang u slechts als vriend. Ik mag u niet toestaan dergelijke taal tol mij te spreken. Gij kuot mij niet verwijten, dat ik u in hel minste teleurgesteld heb. Zoo als mijn toestand thans is, ware het zelfs om uwentwil beter, dat onze vriend schap voor altijd afgebroken werd dan dat gij aan uwen hartstogt voed sel geeft. Alessandro wilde juist antwoorden, doch werd daarin verhinderd door de plotselinge aankomst van Giovanni, die, weinig denkende aan verraad van den kant van zijn vriend, welgemutst over de vertrouwelijkheid, waarmede zijoe vrouw en zijn vriend bij elkander zaten schertste. (iWordt vtrvolgd.) Amsterdam, 16 Februarij 1854. Getrouwd: J. ONRUST en P. M. E. FADDEGON. Helder, 17 Februarij 1854. Ondertrouwd L. STRUIJK. met C. P. J. in 't VELT. Algemeene en eenige kennisgeving. Heden overleed schielijk, door een ongelukkig toeval onzo waarde Moeder en Behuvvdraoeder mejufvrouw CA- THARINA JOHANNA SCHELLEMAN, Weduwe van den heer D. H. Prins, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Helder, 16 Februarij 1854. Del. SCHUIT, Uit aller naam. Men verlangt tegen Maarl aanstaande, eene bekwa me en zindelijke DIENSTBODEniet beneden de twintig jaren. Adres bij den boekhandelaar C. J. HOOGVORST, Kanaalweg over Tivoli. 10 HUISTIMMERMANS KNECHTEN kunnen werk hekomen bij den heer G. BURGERS, Mr. timmerman aan den Helder. een Winkelhuis verlangt men eeno knappe MEIDgeschikt te kunnen koken en verder het huiswerk te verrigtenvan goede getuigschriften voorzien. op Dingsdag den 28 Februarij 1854. Enlrée vrij. Aanvang s' avonds 8 uur. voor den tijd van 5 of 10 jaren op Maandag den 27sten Februarij 1854, des voormiddags ten 11 ure, ten huize van J. Bergen, aan het Zand in do Zijpo van TWINTIG BUN DERS LAND, met eene daarop staande BOERENWONING gelegen in den Anna Paulowna Polder, kadastrale sectie 1, Ns. 128 en 129: toebe- hoorende aan J. SCHOON. Do commissie voor do Loterij ten voordeele der tiViuik Armen dezer gemeente maakt hiermede bekend dat do verloting zal plaats hebben in hel lokaal Tivoli op aanstaanden Dingsdag den 21 dezer maand, aanvan gende des morgens ten 10 uur. De afgifte der getrokkene prijzen zal, op vertoon en overgifte der loten, geschieden aan hel lokaal hel Wees huisop Vrijdag den 24 dezer, van des voorrniddags 10 tot des namiddags 3 ure. Men wordt verzocht daarbij op to letten, dat de ingang zal zijn door do poort der plaats, belendende de kamer der tentoonstelling; de niet afgehaalde prijzen blijven voor daarop regthebbenden nog 30 dagen onder berusting van den heer J. C LEICI1 waarna dezelve ten voordeele der armen komen. Donderdag den 23 dezer, wordt bij allo leden der commissie verkrijgbaar gesteld, gedrukte lijsten der prij zen, legen 10 cents, ten voordeele der Armen. Helder, den 18 Februarij 1854. E. J. VERWEIJDE, Pres. J. C. LEICH, Secr. n1euwed1ep bij c. bakker bz. gedrukt bij s. giltjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 4