Ad verten ti n Burgerlijke Stand van 18 25 Februari} 1854. GEHUWD: J. Minners en M. C. tan Leeuwen. L. StruijkenC. P. J. in 't Velt. BEVALLEN: A. Jansen geb. Kooger D. N. Klok geb. de Wijn D. II. Meijer geb. Slraghouw D. P. Kooger geb. Belhlehem D. K. de Graaf geb. Wortel D. M. Muiier geb. Vader, 7,.N. W. Rin geb. Gotnes, Z. A. Goes geb. 0.v Z. A. Peters D. OVERLEDEN C. Zeeuw 7 w. J. Troost 10 j. GEMENGDE BERIGTEN, Te Hennannsladt zijn 2 personen mei tien kogel gestraft, ter zake van slraatrooverij. In Engeland zijn het vorige jaar 30,334 kinderen builen echt verwekt. Te New-York heeft een groote brand plaats gehad waarbij 4 spuitgasten onder het puin zijn bedolven. Keizer Nicolaas heeft een ongunslig advies uilgebragt op den brief van Nap. III. Te Parijs is een werk verschenen over hel lockotnslig leven der zielen na den dood. Lord John Russel heeft in hot parlement oorlogzuchtige verklaringen gegeven van Engelands gedrag in de ooslenrijksche kwestie. De Parijzenaars heb ben den vellen os voor hel karnaval den naam gegeven van prins Menstchikoff. Te Havre bevinden zich 4000 land verhuizers, die zich naar Amerika begeven. Nabij 01- denzaal is een jong mensch dood op den weg gevonden die den vorigen avond op eene boerenbruiloft geweest en door overmaat van sterken drank van de beenen geraakt was. - Te Zierikzee zijn 6 huizen door den aandrang van overstroomend water ingestort. Uit Zwilserland luiden de berigten nopens den daar heerschenden nood zeer bedroe vend. -— Aangeboden: vleesch of visch? Open brief van prof. Mulder. ld. Oranje boven! zijnde een papieren standbeelddal ieder legen betaling van ƒ1 kan onthullen, zonder permissie. De arnb. cour. zegt, dat jonkhr. R. L. van Andringa de Kempenaer door den keizer van Frankrijk is benoemd lot kapitein over eene compagnie étrangers, die eerlang riaar Turkije zal vertrekken. Te Groningen is eene koe verkocht voor de aanzienlijke som van ƒ950. Het contingent «Ier prov. Noordholland voor do nut. militie van 1854 is bepaald op 1399 manschappen, waarvan deze gemeento 33 en Texel 18 moet leveren. Te Meppel is een 2jarig kind in 't vuur gevallen en aan de brandwonden overleden. In Venlo is een lithograaf gearresteerd die o o pruisische cassa-anweisungen namaakte en in omloop bragl. -Te Harderwijk is een huis door de bewoners verlaten, omdat het er spookt. Men verzekert dat de bolwerken van 's Heilogenhosch met geschut en oorlogsmalerialeu zullen worden voorzien. CORRESPONDENTIE. Het stuk van eenige voorstanders van toonkunst, te Alkmaar, is als ongeteekend ter zijde gelegd; even zoo het stuk: Waar is Keesje? waar is Keesje? waar is Keesje met zijn koe?!!! Een student had van zijn vader niets anders dan een paar laar zen met pels gevoerd geërfd. Kom laat ik maar," zeide hij, terwijl hij ze aantrok, streden in hetgeen thans door nalatenschap mijn bezit is geworden.// In een gezelschap van jonge heeren en dames, waar het zeer vrolijk toeging, deed iemand den voorslag om gezigten te trekken en om aan dengenen, die naar de uitspraak der meerderheid, het domste gezigt trok, eene premie toe te kennen. De dames zouden de premien bestemmen en de heeren de kosten gemeenschappelijk dragen. Men was hierover te vreden, en de heeren gaven zich de grootste moeite om de premien te winnen. Plotseling wendde zich eene dame tot een heer uit het gezelschap en riep: Bravo! U komt de prijs toe!* Mij?* was het antwoord, mij Ik vraag u wel verschooning, mejufvrouw, ik heb er niet aan gedacht een gezigt te trekken. Zóó zie ik er altoos uit.* De beroemde dichter van Het verloren ParadijsMilton na den dood zijner eerste vrouw blind geworden zijnde, trad niet temin andermaal in het huwelijk en wel met de dochter van een kapitein, maar ook deze stierf na korten tijd. Milton trad echter ten derdemale in het huwelijk met de dochter eens edelmans, eene dame van buitengewone schoonheid. Een zijner vrienden maakte hem zijn compliment er over, dat hij, hoewel blind, zulk eene schoone roos gekozen had, Milton, die het ongemakkelijk karak ter zijner gade kende, antwoordde: *Ja, maar ik voel ook dik wijls de dorens steken!" P O L I C I E. De eigenaar van een SCHAAP hebbende een spleet in het regler oor, op den 18 January 1854 in zieken toestand nabij het Koegras gevonden, wordt uitgenoodigd zich aan te melden ter secretarie der gemeente Helder. Helder, 24 Februarij 1854, Getrouwd: L. STRUIJK en G. P. J. in 't VELT. Algemeens kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON G. ASMANgeliefde Echtgenoot van Jb. SEVENHUIJSEN, Chemist fy Apotheker. Helder, 24 Februarij 1854. Gelieve deze als bijzondere zoowel als algemeene ken nisgeving le beschouwen. Heden verloste voorspoedig van eene DOCHTER ANNA ADALINA RöVER, geliefde Echtgenoot van A. DAS. NrEuwEDiEP, 24 Februarij 1854. Door Gods goedheid hersteld zijnde en van heden -f- -f af de praktijk weder hopende aaritcvangenbetuig -f- ik mijnen vurigsten dank aan allen welke mij in mijno ziekte hurine welgemeende hulp en belangstelling zoo ruimschoots hebben beloond. Doctor IIAREMAKER. SCEs3" Degenen welke iels lo vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen Mejuf vrouw JOHANNA CATHARINA SCHELLEMAN, in leyen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3