BELASTING OP DE HOM. BANK VAM LEENING. Allerlei. 1T IB U W 9 T IJ D X 1T O- B M. Do Raad der gemeenle Helder, op het daartoe gedaan verzoek, besloten hebbende de toegezegde concessie tot het houden der Bank van Leening in deze gemeente voor den lijd van drie jaren, in te trekken, worden do ingezetenen, ilic genegen zijn voor die concessie in aanmerking te komen, verzocht, zich vóór of op den 1 April 1854, schriftelijk aan te melden bij Burgemeester en Wethouders. Het reglement, waarnaar de concessie verleend zal worden ligt, alle werkdagen, op de gewone kantoor-urenter lezing aan do secretarie. Helder, den 4den Maart '1854. STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHE1J, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeenle Helder, vestigen de aandacht der belanghebbenden op hunne open bare kennisgeving van den 28 Februarij II., houdende dat door hen voorloopig vastgesteld en gedurende 14 dager, voor ieder ter secretarie ter lezing is nedergelegd het primitief kohier wegens de belasting op de houden, in deze gemeen te, voor het dienstjaar 1854. Nog wordt elk die bij de beschrijving mogt zyn overge slagen of na afloop eenen hond aanschaft, herinnerd aan zijne verpligting daarvan ten kantore van den plaalselijkcn Ontvanger, schriftelijke aangifte te doen. Helder den 4 Maart 1854. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEIJ Secretaris. HELDER en NIECWEDiEP4 Maart 1854. Z. M. heeft den heer H. L. de Grave benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen in deze gemeenle. •j- Den 8n Maart eerstkomende, zal in het schoollokaal van den onderwijzer S. Kikkert, aan den Helder, des avonds ten 7 ure, de laatste wintervergadering gehouden worden, der nederlandsche vereeniging lot afschaffing van sterken drank. Bij den correspondent J. Rinner zijn weder toegangkaartjes verkrijgbaar. De heeren v. Franck, de Lom de Berg, Mackay, Donker en Winlgens, hebben, als rapporteurs, hel eindver slag uitgebragl, betreffende de verbooging van hel cijfer der begrooling voor do marine, ter zake van het herstel van het drooge dok te Willemsoord. Op cenigo aan de Regering medegedeelde aanmerkingen, nopens den vererger den toestand der muurwerken naar do dokzijde, is van hare zijde geantwoord, dat geheel hel muurwerk in der tijd heeft moeten worden opgemetseld met de casius-lras, die wel tol verharding overgaat, wanneer zij lang droog staat, maar geenszins bestand is tegen de inwerking van hel water, en alzoo verre heneden de dordlsche tras, of andere hydrau lische metselspecie staalen dat de bedoelde verergerde toestand geenszins is toe te schrijven aan uitzetting, door op werking van wellen. De commissie van rapporteurs meent dal het ontwerp geen nader onderzoek vordert, en heeft zich van het uitbrengen van haar gevoelen deswege ont houden. De officiële lijding is ontvangen, dat de miliciens der ligting 1849 niet, zoo als gewoonlijk, op 10 Maart aan staande, zullen gepasporleeril worden, maar daartoe eerst later magtiging zal worden verstrekt. Door de ned. handelmaatschappij zijn bevracht 12 schepen: voor Amsterdam 7, voor Rotterdam 2, voor Dordrecht 2 en voor Schiedam 1. Op het landgoed Eindegooi van den heer H. A. In- singeronder Hilversum is eene konijnenfokkerij op groole schaal aangelegd, welke, naar men verneemt, bij goeden uitslag nog verder zal worden uitgebreid. Daartoe is eeri ruim gebouw opgetrokken verdeeld in onderscheidene steenen hokken, waarin reeds een aantal Belgische konijnen welke gemiddeld 14 halve Ned. ponden wegen, zijn aan- gebragt. ÏSurgerlijke Stand van 25 Februarij 3 Maart 1854. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. A. Bas geb. Rover, D. H. Blikkenhorst geb. Oetelmans, D. G. Hoornsman geb. Hoogvorst, Z. G. Sevenbuijsen geb. Asman, Z. M. de Graaf geb. Visser, Z. A. Munier geb. van Dam, Z. A. van den Berg, D. J. A. Nicolai, D. OVERLEDEN: A. L. Spigt, 31 j. E. Sckelfer, 7 m- Bruin, 20 d. Ambtshalve ingeschreven 1. CORRESPONDENTIE. N. klaagt over de gebrekkige verlichting bij de commercie-sluis, en wenscht de aandacht van de bevoegde authoriteit op dit onder werp te vestigen. Men vroeg eens iemand, die over alles mede wilde spreken en gaarne den boventoon in alle zaken voerdezonder er kennis van te hebbenbij eene gelegenheid toen het gesprek over de natuur en de beoefening der natuurkunde liep: welk licht men het best zoude kunnen missen, dat der zon of van de maan. Zonder zicli te bedenken, antwoordde hij: //Natuurlijkerwijze de zon, want al schijnt ze niet, is het toeh licht." Een advocaat van New-Harnpshire werd voor eenigen tijd van ambtswege benoemd, om voor liet hof van Portsmouth een armen duivel van een dief, die door zijn diefstal niet rijk geworden was te verdedigen. De regter verzocht den advocaat, dat hij met zijn cliënt in een belendend vertrek zou gaan, om hem den besten raad te geven. Na verloop van een half uur, opende de advo caat de deur, trad in de zaal en ging zeer gerust op de bank der verdedigers plaats nemen. »Wel nu, en de gevangene?" vroeg

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3