Staten-Generaal. Maart 13. Het wetsontsv. betreffende de inkwartieringen is in de T. K. ingetrokkennadat door de K. was aange nomen een amandement, dat door de regering als strijdig met het beginsel der wet was bestreden. Ingekomen een ontw. tot het brengen van eenige veranderingen in de straffen voor misdrijven door het krijgsvolk te water gepleegd. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, Brengen ter kcnnisse van de Ingezetenendat de lijsten der kiezers voor leden van de tvveedo kamer der Staten Generaal voor leden der provinciale Staten en voor leden van den Gemeenteraad zijn herzien, op heden vastgesteld dadelijk aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie dezer gemeente voor ieder ter iuzage neder- gelegd. Helder den 14 Maart 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd STARMAN BOSSE. De Secretaris L. VERHEIJ. 11 1S "J W S T i: D I H O- S 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 18 Maart 1854. In de zitting van den Gemeenteraad, op den 14 dezer, was afwezig do heer J. Haremaker. De vergadering werd geopend en voorgezeten door den Burgemeester. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Het primitief kohier der belasting op do hondenvoor 1854, werd aldus vastgesteld: 160 honden a 3 480 205 a /I ƒ205 Te zamen ƒ685 en op nieuw voor 8 dagen ter secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegd. Na de lezing van eene ingekomeno missive van Burge meester en Wethouders der gemeente Zwolle, werd het re glement voor het beurlveer tusschen beide plaatsen, gewij zigd goedgekeurd. Ook werd naar aanleiding van eene missive van den Mi nister var. binnenlandscho zakentot eenige wijzigingen besloten van hel vroeger gearresteerde reglement voor de bank van leening. Overeenkomstig de voordragt van Regenten van het alge meen Weeshuis, werd goedgekeurd eene suppletoire begroo ting voor dat geslicht, lot regeling van do dienst van 1853. Het verzoek van den Gemeente-Ontvanger om verhooging een vrachtrijder en die hem gehuurd had.Massa 1 ik werk van daag niet langer voor uKomkommijn jongen, doe nog een paar vrachtendenk dat ik u van daag reeds menige dollars heb toegeteld l Kom gij zijt een brave kerel 1 kom doe dat nog." Kom nu dan Massa I het zij dan zool maar 1 als ik het dan ook doe moet gij mij meer betalen 1 van zijne jaarwedde, werd ioor geene inwilliging vatbaar geacht. Aan den brandmeester K. J. Krul, werd, wegens buiten gewone diensten in 1853 bewezen, eene gratificatie van 20 loegekeud waarvan men de voldoening me! andere kleine posten, na verkregen goedkeuring, zoude plaatsen op de onvoorziene uitgaven voor dat jaar. Ter zake van gedane bekeuringen in 1852 en 1853 we gens overtredingen van het reglement op do invordering der plaatselijke belastingen, werd aan de ambtenaren van Zuilen en Baasdorp, eene belooning van ƒ12 toegestaan, in stede van hetgeen hun bij de ingetrokken wet van 1819 was toegekend. Werd medegedeeld dat hel door deze gemeente te leveren contingent der nationale militie voor de Iigting van dit jaar bedraagt: gewoon 31 en buitengewoon 2 man, te zamen 33 manschappen. Na de voorlezing eener circulaire van de Gedeputeerde Staten der provincie, werden de raadsleden de heeren Pa- pineau, Rceringh, Schoon en Beetstot eene commissio benoemd, om met Burgemeester en Wethouders werkzaam te zijn, aan de herziening van hel plaatselijk belasting stelsel. Voorts werden nog eenige ingekomen stukken medegedeeld en daarna de vergadering gesloten. Volgens gerucht is de schout-bij-nacht Bouricius door den koning van Sardinië benoemd tot konnnandeur der St. Lazarus-orde. Volgens het deswege door burgemeester en wethou ders der stad 's Gravenhage vastgesteld programma, zal de plegligheid der onthulling van het standbeeld van wijlen Z. M. Koning Willem II, den 23sten Maart 1854, des middags ten 12 ure, plaats hebben. Eenige afdeelingen van de schutterij en der troepen van de bezetting zullen om het standbeeld worden geschaard. De verdere afdeelingen zullen op den Vijverberg worden geplaatst. Z. M. zalbij zijne aankomstdoor de loden der hoofd-commissie w orden ontvangen, en na eene korte toespraak zal de voorzitter verlof van Z. M. verzoeken om hel standbeeld te doen ont hullen hetgeen onder het lossen van 21 kanonschoten en het aanheffen der muziek zal geschieden. Vervolgens zul len de troepen voorbij hel standbeeld defileren. De bewo ners van het Buitenhof zullen worden uilgenoodigdom hunne woningen dien dag met vlaggen te versieren. Hel ingediende wetsontwerp, houdende veranderingen in het bestraffen van misdrijven, door hel krijgsvolk te water gepleegd, is zamengesteld uit de navolgende artikelen: Art. 1. De straffen van kielhalen en van ra vallen worden afgeschaft. Art. 2. Do straf van kielhalen wordt vervangen door kruiwagenstraf. Het van de ra vallen wordt vervangen: voor dek- en on derofficieren door do straffen vastgesteld in de art. 39 en 41 van het crimineel wetboek voor het krijgsvolk te water; voor mindere schepelingen door laarzen. Voor beide kan de op gelegde straf gepaard gaan met detentie, zooals dio is om schreven in art. 46 van helzclfdo wetboek.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2