GEMENGDE BERIGTEN. schip Miranda aldaar den 26slen weder ter reede was aan gekomen, om steenkolen in te nemen; hel was de Oostzee nabij Reval opgevaren, waar het cenige schade leed, door tegen het vaste ijs lo stoolen. Do russische drukpers gaat voort, in schimp- en smaadredenen tegen de weslersche mogendheden uit te varen. Een der jongste nommers van het holblud beval ouder den titel: fVie heeft den anderen meer noodig een soort van gedicht, ten beloogo, dat Engeland en Frankrijk Rus land noodig hebben, niet omgekeerd. Dal Engeland en Frankrijk," heet het onder anderen, »zich aan Mahomed verkocht hebben, is geene fabel meer. Twee christelijke mogendheden hebben zich met de Turken verbonden, om, even als Judas Iskariol, Christus te verkoopen. Schaamt u, gij iedereens-beschermersverdedigers van vreemde vrijheid, en in uw eigen vaderland dienaren van den duivel 1 enz.... Waarom mengt gij u in onzen strijd? Om de Turken te beschermen? Gekheid! De Turk is slechts een voorwend sel. Rusland is het dat u hindert. En toch hebt gij ons, niet wij u noodig. Wij hebben uwe wijnen niet noodig, want met russische arak kunnen wij even goed den keizer laten leven. Uw laken, watten en baai hebben wij niet noodig, en toch kunnen wij onze soldaten even goed in inlandsch laken kleeden. Uw porler en rum hebben wij niet noodig, en noodigen u integendeel uit, om na den strijd, u aan ons bier te goed te doen. Wij hebben hel engelsche ijzer niet noodig, want mijnen hebben wij genoeg in ons eigen land. Do naar de andere wereld gezondene Franschen hebben het ondervonden, dal de russische bajonet scherp is. Wij hebben uwe sardellen of uwe schildpadsoep niet noodig. Voor u is de Beresina nog even bereid als te voren. Wij hebben uwe mantels, palelols, mantilles niet noodig, zij verwarmden u zelfs slecht in hel jaar 1812, enz. Doch genoeg, onze woorden zijn eene stem in de woestijn, daarom moge ons God en het zwaard regten De jongste berigten uit Rroonstadt melden, dal aldaar groote toebereidselen gemaakt worden, om den toegang tot deze vesting moeijelijk en gevaarlijk Ie maken. Het vaar water wordt vernaauwd door dat men groote rotsblokken in zee laat zinken. Deze rotsblokken zijn echter bevorens met groote openingen voorzien, welke men met kruid ge vuld heeft en welke openingen dan hermetisch gesloten en door draden in verband gebragl worden met electrische batterijen aan den oever, waardoor zij op een gegeven oogenbhk de meeest vorvvoestende uitbarstingen kunnen te weeg brengen. De russische vloot zal Kroonstadt en Sweaborg niet ver laten en men is aldaar zeker, dat hel ijs niet zal vergun nen, dal men in die wateren de operalicn voor hel einde van April begint. Do engelsche gezant te Berlijn heeft dezer dagen van zijno regering den uildrukkclyken last gekregen, met do meest mogelijke naauwkeurigheid verslag te geven aan gaande de staalkundige meeningen in die stad met betrek king tol de ooslersche kwestie, aangezien het engelsche kabinet er thans belang bij heeft de naauwkeurigste berig ten omtrent de gezindheid der duitsche landen en hoven in te winnen. ÏSurgerlijke Stand van 25 Maart 1 April 1854. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: C. van Neukirclien, genaamd Nijvenkeim, geb. Villerius, D. P. W. Kimman geb. de Visser, Z. K. Rie- merts geb. Troost, D. G. Vader geb. van der Oord, D. C. den Bakker geb. Hardenbol, Z. N. de Bruin geb. Schouten Z. \Y. P. Oudenhoven geb. Slort, Z. B. de Boer geb. van der Wal, Z. E. Ligtenberg geb. Sjoukes, D. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDEN: J. Hemelrijk, 11 m. N. P. Gruntke, 9 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1. het instructie-bataljon te Kampen zijn 50 jongelingen lot korporaals bevorderd. Prinses Frederik is aan de be terhand. In de jl. zaturdag gehouden vergadering van de kon. academie van wetenschappen heeft eene ernstige dis cussie plaats gehad over den vogel Dodo; eenigen beweerden dal hy tot do duiven, and-ren dat hij tolde struisvogels be hoorde. In Spanje is eene vvaschvrouw van 105 j. aan de vvaschlobbe overleden. - De Turken hebben in de om streken van Kars een russisch transport en hij die gelegen heid eene vrij aanzienlijke hoeveelheid geld bemagligd. De koning van Pruisen heeft zich bij eene wandeling in hel park van Charlotlenburg aan een boomtak in 't aangezigt gewond. Z. M. beeft den heer v. Dam v. Isselt benoemd lot kominandeur van de orde van <1 c eikenkroon met do ster. In Frankrijk is eene moeder van 23 kinderen van 2lingen verlost. De hertog van Parma is door een moor denaar met een mes in den onderbuik doodgestoken. - Te Parijs is een nieuwe draagbare telegraaf gemaaktwelke men wil gebruiken bij de expeditie in bel Oosten. Alessanclro lirueeiani. De brigand van het Abruzsi gebergte. Vervolg. De waardige taal Tan Francesca zou indruk gemaakt hebben zelfs op iemand die bij eenige inspanning zijne bartstogten bedwingen kan. Op Aïessandro echter hadden zij niet den minsten invloed want hij was se dert zijne prilste jeugd gewoon aan al de begeerten Tan zijn hart Ie Toldoeü. Ofschoon de eer van zijn vriend hem gebood zijne bezoeken te staken, overweldigde zijn hartstogt echter tlle betere ingevingen, zoo fat hij Toortging de hut van lijd lot lijd aan te doen. Ook de waardige wijze, waarop Francesca bare ontevredenheid had te kennen gegeven, was weinig geschikt om zijne gewaarwordingen een gunsligen keer te doen nemen. De zachtheid van hare natuur kon hij niet genoeg op prijs sleller.eD hij verbeeldde zich, omdat hij zijne misdaad scheen ter zijde te stellen, dat zij niet zoo geheel en al ontevreden was over zijne stoutmoedigheid; maar hem alleen uit zeker gevoel van deugd en voorzigtigheidshalve had afge wezen. Weldra «as hij echter overtuigd, dat zijne aanzoeken alleen met verachting en verontwaardiging werden beloond. De liefde van Francesca voor Oiovanni was tegen aiie aanvechtingen van den vijand bestand. Nu kwam de hartslogtelijkheid van ziju gemoed geheel aan het iicht. Zijne vriendschap voor Giovanni veranderde in haal, zoodat hem eindelijk het gezigt van zijn vriend zelfs verschrikkelijk tegenstond. Giovanni begon de verandering in het karakter van Aïessandro eindelijk op Ie merken hetgeen eerst tot botsingen en ten laatste lot scheiding aanleiding gaf. Aïessandro had rust noeh duur. Hij verweet zich zijne zwakheid trachtte haar Ie vergeels te overwinnen en zocht eindelijk zijne aandoe ningen in een draaikolk van vermaken te sussen. Hij keerde naar Vene tië terug, gaf zich roekeloos aan allerhande losbandigheden en aan het spel over. Door zijne menigte schulden en uitspattingen verbitterd, liet

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3