b. Eene missive van Z, E. den Staatsraad Commissaris des Koriings in deze provincie, houdende kennisgeving der benoeming van S. A. Schutte en K. Kouseband, tot veld wachters in dezo gemeente. GEMENGDE BERIGTEN, Door Burgemeester en Wethouders werden eenigo wijzi gingen voorgedragen in het reglement van orde voor de raadsvergaderingen waarvan de behandeling tot eeno vol gende bijeenkomst werd verdaagd, ten einde die wijzigingen vooraf te overwegen. Een verzoek van den pachter der waterpullen, M. Oelel- inans, om eenigo schadeloosstelling voor de levering van drinkwater aan het korps mariniers, werd eenparig van de band gewezen. Aan da vergadering werd medegedeeld: a. Proces-verbaal van de op den 7 dezer gehoudene verificatie van de gemeentekas. c. De provinciale bladen No. 36 en 37, van 1854, van Ncordhollundhoudende vaststelling der voorschriften betref fende do gemcenterekeningen in dit gewest, zoomede om trent hel inrigten cn inzenden dcrzelve over 1853. Eeno schelsteekening voor den bouw van eene policie- wacht in deze gemeente, in de nabijheid der koopvaarders- Linnenhaven, werd aan de vergadering voorgelegd en be sloten dezelve ten fine van onderzoek in handen le slellen van de Commissie voor de onderhoudswerken. Eindelijk werd voorgelezen eene missive van Z. E. den Staatsraad Commissaris des Konings in deze provinciewaarbij de aandacht der gemeentebesturen wordt gevestigd op het koninklijk besluit van 16 Februarrj II., No. 78, ter aan vulling van art. 17 van het algemeen reglement voor de kamers van koophandel en fabrieken, en werd na eenige deliberalien besloten, pogingen aautewendenten einde lot de oprigling eener dusdanige kamer in deze gemeente te geraken. Daarna werd de vergadering gesloten. Door den minister van binnenlandsche zaken is aan de ncderlandsclie telegraafmaalschappij magliging verleend, lot het vestigen van een telegraafkantoor binnen Alkmaar, in verbinding met do kantoren der maatschappij te Amster dam en te Nieuwediep. - Op den 21sten Februarij is met het stoomschip Java, in volmaakten welstand, ter reede van Batavia aangekomen Zijn Excel!, de luitenant-generaal, adjudant des Konings in buitengewone dienst, jhr. F. V. A. Ridder de Sluers, be noemd kommandant van hel indische leger, vergezeld van mevrouw de Stuers, twee dochters, een zoon en Z. Excell. adjudant, den kapitein Weilzel. Tenzelfden dage is Z. Exccll. aan wal gekomen, waar hij met de aan zijnen rang verhonden eerhewijzingen werd ontvangenen is afgestapt aan het hotel van Z. Excell. den gouverneur-generaal. Op den 22s!en is het kommandement van hel leger door den luitenant-generaal overgenomen uit handen van den gencraal-majoor G. Bakker. De aandacht is zeer bepaald op do zeer levendige beweging, die langs de geheele uitgestrektheid van hot zwcedscho rijk, de nadering van het engelscho eskader Ie weeg brengt, flel verlies van Finland heeft in het hart der Zweden, diepe sporen nagelaten en hunne verbeelding ont vlamt bij do gedachte dat deze schoone provincie weder in hun bezit zou kunnen komen, ten gevolge van de gebeur tenissen, die do oorlog thans in do Oostzee zoowel als in hel zuiden van Europa kan te weeg brengen. Van hooger hand is in Denemarken aan allo deensche loodsen en aan allen die bekend zijn mei do zeestraten en wateren van Denemarken, verboden om dienst te doen aan boord dor schepen van de oorlogvoerende partijen. De engelscho koopvaardijschepen, die bij hel jongste gevecht aan de monding van den Donau in hel vuur der strijdende partijen zijn geraakt, zijn de Bedlington, die door 17 schoten in den grond werd gehoord, de Crescent die 7 en de Annie die 3 schoten ontving. De bemanning werd door do Russen gevangen genomen, doch den volgenden dag in vrijheid gesteld. Do Crescent is, ten gevolge dor bekomen scholen, later nabij Konstanlinopel gezonken. Van eene gewoonlijk goed onderrigte zijde wordt ge meld, dat bel nieuwe weener prolokol bepaalt, dat de vier groote mogendheden zich lot een dubbel doel verbinden, namelijk 1. handhaving der onschendbaarheid van Turkije, met ontruiming der Donau-vorstendommen als hoofd-voorvvaarde, en 2. beveiliging der godsdienstige en burgerlijke regten aan de christen onderdanen der porie verleend. ISurgciTijke Star»! van 8-15 April 1851. GEHUWD Geene. BEVALLEN: J. Francke geb. Kikkert, D. N. Riemers geb. Platvoet, Z. C. G. Vervveijde geb. van Buuren, Z. A. M. Putman geb. Vrijbloed, D. N. Boon geb. Bakker, Z. J. Peters geb. Out, D. T. Bremer geb. Koning, D. D. Bu- ter geb. Moen, D. J. E. Touw geb. Netter, Z. A. Kru- ger geb. Laffertu, D. OVERLEDEN: H. J. J. Boesaart 8 m. P. J. Dekker 50 j. T. Winkel lj. W. van der Hert 49 j. J. Stijn 10 j. In Groningen is de najaarskermis afgeschaft. Te Stads kanaal is een veenarbeider onder een zwaren laag van ne- derstorlendcn veengrond bedolven en omgekomen. De gisting in Griekenland is toenemende. Het amerikaansch gezouten vleesch begint in Parijs algemeen gegeten le worden. In de Beemsler hebben zich twee personen door zelfmoord van de rij der bevolking geschrapt. De prins van Monaco is Ie Mentone in hechtenis genomen en aan de karabiniers uitgeleverd. De poolscho grenzen worden door een sterk cordon troepen bezet. De Russen zijn tot aan den muur van Trajanus voortgerukl. De japansche regering heeft er in toegestemd om hare havens voor den wereldhandel openteslellen. Do senaat van Hamburg heelt den uitvoer van wapens en ammunitie verbo den. Aangeboden Necrlands toekomst in het bloedjaar 1854, a 30 ct. ld. eene fatsoenlijke gelegenheid lol ge heime kraamverpleging le Amsterdam H.B. 6972. De ex-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2