en dal alzoo 's Konings onderdanen en allenuil welken huofde ook, aan 's rijks wellen onderworpen, die op zoodanige stukken stukken de kaapvaart moglen uitoe fenen of daartoe du hand leencndoor andere volken als zeeroovcrs kunnen worden beschouwd en behandeld, en voor den nederlandschen regter zullen worden vervolgd, zoo wel wegens misdaad tegen do veiligheid van den staal als wegens roof gewapenderhand. Een amerikaansch blad berigtdal de heer Sanders, vroeger consul van do Vereenigdo Staten le Londen200,000 musketten verkocht heeft aan revolutionaire kapitalisten te Londen, als eene voorbereiding lot do uitbarsting der demo- cratischo beginselen op het vastelandwanneer Engeland en Frankrijk bezig worden gehouden met den oorlog legen Rusland. Do lijdingen uit Konstanlinopelvan den lOn dezer, mei eene paketbool uil die stad te Marsedie aangebragl stellen den toestand op de Donau oevers als vrij gespannen voor. De bezetting van Varna, ongeveer 600 man sterk, zich niet in staat achtende om die plaats le bewaren, had dringende versterking verzocht aan het eskader, dal in die streken bleef kruisen. Intusschen trok Omer-Pacha talrijke troepen-massa's bijeen boven Varna, bij Bazardjik, teneinde de eerstgenoemde slad te dekkenen men dachl dat een gedeelte der engelsch-fransche hulptroepen, welke reeds te Gallipoli waren aangekomen, derwaarts zouden gezonden worden. Men spreekt ook van een bloedig gevecht, dal le Matchin zou hebben plaats gehad lusschen drie russische en drie egyptische bataljons, waarbij de overwinning aan geene der beide partijen zou zijn verbleven, daar de beide korpsen zich onderling bijna geheel vernield hadden. De daglceke niDg, waarop dit gevecht zou hebben plaats gehad wordt echter niet geroeid, zoodat men niet weel of bier sprake kan zijn van een nieuw treffen, of dat het is voorgevallen bij gelegenheid van de inneming van Matchin door de Russen. Een ander berigt uil Konstanlinopelvan dezelfde dag- leekening, mcldl, dat de ongeregelde turksche troepen bij het terugtrekken voor de Russenhunnen doortogt tot bij Varna hebben gekenmerkt door roof en moord, en dal Kusl- endje was in de asch gelegd. De vereenigdc violen bevon den zich lusschen Bazardschik en Kavarna; 1300 man en- gelsche troepen waren te Konstanlinopel ontscheept. Te Volo hadden bloedige tooneelen plaats gegrepen en had een oostenrijksch oorlogschip lusschen beiden moeten komen. Van den anderen kant meldt een telegrafisch berigt uil Weenen van den 18n dezer, dat aldaar uit Bucharest hel berigt was ontvangen, dal dc Russen zich lo Cernovvoda en Karassu bevonden. Te Kuslendje waren engelsche marine- troepen binnengerukt. De pruissische consul-generaal tc Bucharest had zijne functien gestaakt. Nopens de vereenigde eskaders in de Zwarte Zee wordt medegedeeld, dat zij niet alleen Odessa blokkeerden, maar bovendien al de russische havens in de Zwarte Zee, in staal van blokkade hadden verklaard. Wat de blokkade van Odessa betreft, heeft men reeds herhaalde malen daarvan, en zelfs van de inname dier slad, gesproken, zonder dal dit berigt tot nu toe officieel bevestigd is. Eene blokkade is echter waarschijnlijk. Het schynt dat de admiraals van do vereenigde eskaders in de Zwarte Zee, het niet noodig of misschien onmogelijk hebben geacht, om hun voornemen tot wegruiming van het staketsel, door de Russen aan de Sulina- monding opgerigt, ten uitvoer le leggen. Ten minste vol gens de jongste herig ten bestond dit staketsel nog en bleef de scheepvaart geheel afgebroken. Te Konstanlinopel werd den 6n dezer verzekerd dal eene sterke afdeeling van do russische vloot, Schaslopol had verlaten en op de aziatische kusten der Zwurto Zee gezien was. Aangaande de Oostzoo-vlooi is het berigt ontvangen, dat wederom vijf russische handelsvaartuigen door een en- gelsch kruiser waren opgebragl. Met getal opgebragto schepen bedraagt dus thans tien. De admiraal Napier schijnt in de Kiöge baai een reserve lo hebben achtergelaten, za- mengestcld uit het fransoho schip de Austerlitz en eenige engelsche vaartuigen. Van Romsdalen, in Noorwegen, wordt gemeld, dat men daar eenige engelsche oorlogschepen noord waarts heeft zien zeilen, men dacht, dat zij naar Archangel koers zetten. Men weet dal in der lijd te Odessa het hevel van den keizer van Rusland is ontvangen, waarbij do termijn, die voor den uitvoer van graan bestemd was, verkort en aan vaartuigen, die graan zouden innemen, gelast werd het weder te ontschepen. Het is eveneens bekend dal de russi sche autoriteiten aldaar, ten eitule aan dit bevel kracht bij to zetten, aan boord der schepen soldaten hebben ge plaatst. Een fiansch blad deelt thans mede, dat eenige engelsche kapiteins desniettemin den moed gehad hebben de kabels te kappen en het ruime sop te kiezen, met zich medevoerende niet alleen hunne ladingen, maar ook de russische soldaten, die als wacht op de vaartuigen geplaatst waren. Bedoelde engelscho kapiteins zijn met deze hunne krijgsgevangenen behouden le Konstanlinopel gearriveerd. De ourlogstoebcreidselcu in Frankrijk, worden steeds op groole schaal voortgezet. Te Tuulon is een dépot van 14 milliocn percussie-dopjes. Aan de artillerie is ammunitie gezonden voor 160,000 kanonschoten. Door den minister van oorlog zijn voor de expeditie naar do Oostzee 350,000 patronen cn 2 millioen percussie-dopjes bestemd. Men be rekent, dat dagelijks in Frankrijk 500,000 patronen worden vervaardigd. Jïurgerlijke Stand van 15 22 April 1954. GEHUWD: M Kloots en E. Bruin. BEVALLEN: N. Zander geb. Hoogschagen, D. C. E. de Bunje geb. Cromjongb, D. T. Vader geb. Walkeuter, D. V. de Wit geb. Mooij, Z. C. Bommels geb. Anthonisse, Z. 11. Augustijn geb. Kats, Z. C. Driessen geb. Driessen, Z. M. P. Boon geb. Kuiper, Z. W. Schoof geb. de Graaf, Z.> C. Bijkers geb. Dito, Z. G. J. Cohen geb. Haringman Z, J. Wessel geb. Veel, D. OVERLEDEN: H. de Groot 21 j. M. Bloem 68 j. R. Zwaan 4 m, T. Kleiënburg 61 j.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2