GEMENGDE BERIGTEN, hunne natiën, een kamp beschouwen die veel zwaarder is dan zij zich voorstellen, terwijl bekwame mannen verpligt zijn geworden, om de kunde en beleid der russische taktiek te erkennen. Men berekent dat er drie maanden verluopen zullen alvorens eene genoegzame krijgsmagl Varna verlaten kan en de zomer, die buitendien geenszins zoo gunstig is voor een verblijf in de vorstendommen als do lente, moet verschijnen eer een veldtogt zal kunnen beginnen, dien men gedwongen is in October Ie eindigen! Er schijnt onder do Turken een gevoelen Ie bestaan, dal de geallieerden den padischah (sultan) afzetten err hel tijk verdeden zullen. De bescherming over de Grieken die Menzikoff vroeg, dus spreekt een ander, is niets, vergeleken met de algrheele gelijkstelling der rajah's (Christenen) met de Muzelmannen. Menzikoff, zeggen de oithorloxe Muzel mannen, kwam te Koustaiilinopel en vroeg cm den koran. Hij bezag hel geloofsboek, haalde eenige gedeelten aan en zeide: Schrap die uit." De Engelschen en Fransehen kwamen, en vroegen insgelijks om den koran. N'a dien gelezen te hebben, zeiden zij: »Werp dit boek in den Eosphorus. Het berigl van het bombardement van Oilessa wordt lol nog toe niet bevestigd. Eene telegrafische depêche meldt, dat de vereenigde vloten eerst rleri 21 April voor Odessa zijn verschenen. Wal hel bombardement van Silistria betreft, hiervan blijft men nog steeds spieken. Men deelt zelfs vrij omstandige beriglcn aangaande die gebeurtenis mede, waaruit onder anderen zoude blijken, dal het bombardement den 14 dezer was begonnen, maar dat Silistria den 19n nog volhield in weer wil van het schieten en den brand in de stad. Onpartijdigen hechten ook aan «leze beriglcn weinig geloof, vooral wat hel in brnnd schieten der stad betreft. Silistria namelijk is een zeer goed verstrikte stad, verdedigd door afzondcilijke wciken, welke men geregeld moet belegeren en bestormen voor dal men de vesting zelve kan aantasten; een en ander kan onmogelijk zoo spotdig in zijn werk gaan, dat men nu reeds kan spreken van do vernieling der stad. - De brilsche regering heeft hevel gegeven, om onver wijld alle prijs gemaakte schepen naar Engeland op te bren gen. Aan dit bevel is onmiddelijk gevolg gegeven. Iliirgcrlijke tffand van 22 29 April 8 «54. GEHUWD: P. van Es en A. M. P. Janssen. BEVALLENM. G. van der Zee geb. Oosten, D. L. Smit- tenaar geb. van der Zanden, D. J. van der Struijs geb. Bras, D. H. van Dijk geb. Westerhoff, Z. B. Boesaart geb. Amen, D. H. Nannings geb van Smeden, D. T. J. Bakker geb. Peaux Z. K. Piquendaire geb. Dekker, D. A. Schutter geb. Bakker, Z. C. M. van Straten geb. Vergragt, D. A. Koch geb. Q,uak, Z. OVEELEDEN: T Vos 5 m. J. Bruin 24 j. To Coevortlen heelt eene dolle koe eerst eene vrouw, be laden met boter en eijeren en later een officier op de ho rens genomenbeiden zijn sterk gekneusd en de vrouw heeft een arm gebroken. De T. K. is tegen a.s. dingsdag hij- eengeroepen. In Zwitserland is men bezig met het aan werven van manschappen voor hel tuiksche leger. De koningin van Spanje wil geene kapers onder russische vlag in rle havens toelaten. De Indiër berigl, dat er dit jaar weder 1400 man supplelielroepen naar Oosl-Iuilie zullen ge zonden worden. ln de omstreken van Meppel worden vette varkens legen hooge prijzen opgekocht en naar Am sterdam verzonden. Te Rotterdam heeft zich eene 70jarige weduwe uil geldelijke verlegenheid van hel leven beroofd. De stad Aria is totaal vernield, Odessa gebombardeerd en Janina door 15000 insurgenlen ingesloten. De fransche ooilogstoomhool Cariman is op de afrikaansche kust vergaan. De Grieken hebben hevel ontvangen om vóór 1 Mei Egypte te verlaten. De chinesche opstandelingen bevon den zich, luidens de laatste beriglcnop 70 mijlen van Peking. Napier wacht met ongeduld op do aankomst vair hel fransche eskader. Professor Mulder wil zijne be trekking nederleggen, uithoofde van eene verzwakte gezond heid. Gemelde hoogleeraar wilde hel nederlandsehe volk in 1848 met vleesch en in 1854 met viseh gevoed hebben.— Verwacht over 6 jaren van ZHG. een beloog over de zwa velstokken. Leve de wetenschap I ln de omstreken van Upsul in Zweden, zijn 33 huizen door een windhoos omvergeworpen. Te Clausthal in Hanover zijn 101 huizen in de asch gelegd. Door de N. H, M. zijn 37 schepen bevracht. De engelsche vloot in de Oostzee heeft in het geheel 34 russische koopvaardijschepen opgebragl en prijs verklaard. Te Zalt-Boemel heeft zich een bruiloftsgast van 26 jaren dood gedronken. In de Noordzee is een gtonin- ger kofschip gezonken door het uitdijen der lading, be staande uil granen. Te Assen heeft zich een gedegra deerde korporaal doodgeschoten. Nabij Kroonsladt is eene artillerievverkplaats in de lucht gesprongen: 60 dooden. ln den nacht van 24 op 25 April heelt hel te Parijs zeer sleik gevroren. De koning van Siarn (Achter Indie) heeft de algemeene vrijheid van godsdienst afgekondigd. Te Leeuwarden is een zwakke broeder op vrije voeten gesteld, die 20 jaren in het tuchthuis had doorgebragl de helft van zijn straftijd. DE BEDROGEN FRANSCHMAN. Colin Tampon liielrl een winkel in Chalham Slreet, nabij Pearl Sireet, te New-York. IIij woonde er eenige jaren en was een yan de voorko- niendste en meest welgestelde kooplieden. Een aantal jaren geleden had li ij zich van Parijs naar Amerika begeven om er de forluin op de proef ie stellen. In zijn vaderland had hij reeds een vrij aanzienlijk vermogen bespaard. Ook in New Yoili was de forluin hem niet ongunstig geweest en had hij door vlijt en spaarzaamheid zijn vermogen doen toenemen, doch daaimede niet tevreden besloot hij zijn geld in landerijen te steken. Hij begaf zich derhalve op een morgen naar een aanzienlijke verkooping. He afslager deed zijn hamer hooren en begon, daarbij op eene kaart wij zende Heeren hier heb ik vijftig stukken, wie biedt er voor? Honderd dollars, liep de afslager, dat is te weinig! Honderd! nie mand meer dan honderd? Ze zijn u gegund, mijnheer N.binnen veer tien dagen verkoopt gij ze met vijftig duizend dollars winst. Colin Tampon stond verbaasd: hij meende, dat men aldus beter geld kon bijeen verzamelen, dan met liet houden van een winkel in Chaltam Streel en besloot dan ook maar land te koopen en aldus zijue fortuin te beproeven.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2