S. A. DE MORAAZ. Staten-Gekeuaa l. AANBESTEDING. AANBESTEDING. HIB tT W S T IJ D 11T s 1T. iemand uit ons eigen district aanbevelendie dat distriet met eere beeft vertegenwoordigd, die geen post, geen ministeriëlen zetel, of eene zending begeert, maar zich alleen ter wille der beginselen in bet belang des lands, zich de opofferingen en zorgen van den afgevaardigde ter Tweede Kamer heeft getroost; waarom wij de kandidatuur aanbevelen van den beer Dekiezers beslissen! Junij 2. Het wetsontwerp van de uitbreiding der regtsmagt der kantonregters in strafzaken is met 43 tegen 4 st. in de T. K. aangenomen. h 3. De wet tot verbooging van bet cijfer van hoofdst. IV der begrooting van 1854 (justitie) is eenstemmig goed gekeurd. Bij die gelegenheid is gewaagd van de be hoefte aan een gesticht voor jeugdige veroordeelden, waarvoor Alkmaar een geschikt lokaal heeft afgestaan. Op Woensdag den 14den Junij 1854, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commis saris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij afwezig heid van Z. II. E. G. door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: Eenige uitvoeringen voor het onderhoud van den Provincialen Zeedijk tusschen Naarden en Muiderlerg. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, ge lijk is vermeld in artikel 6 van het bestek, waarop zij zal plaats hebben hetwelk zal ter lezing liggenbehalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemdin de Logementen en Koffij- huizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Zaturdag vóór de besteding, zal zoo veel noodig, aanwijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te beko- komen bij den Hoofd-Ingenieur IJ. de Kruyff en den Ingenieur P. Koek, beiden te Haarlem. Op Woensdag den 21sten Junij 1854, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commis saris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij afwezig heid van Z. H. E. G.door een der leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal v^.n het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: Het stellen van rietschuttingen op het strand en in den buiten duinregel tusschen Kijkduin en Petten. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, gelijk is vermeld in artikel 6 van het bestek, waarop zij zal plaats heb ben, hetwelk zal ter lezing liggen, behalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de logementen en kofüjhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden neder gelegd. Acht dagen vóór de besteding zal, zoo veel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, te Haarlem, en den Ingenieur P. J. IJ, Ilayioard, te Alkmaar. HELDER en N1EUWED1EP, 10 Junij 1854. Uilslag tier stemopneming op 10 Junij 1854, in het hoofd-kiesdrict Helder, voor de keuzo van één lid der Provinciale Staten van Noordholland, Ingeleverd 158 stembriefjes. Van onwaarde verklaard 7 Geldige stemmen 151 Uitgebragt op: G. Bakker Bz. 54 A, Swaan 27 Stak man Bosse 19 Simon Kcijzer Sz. 17 De overige stemmen waren op 18 andere personen uitgebragt. Zoodal eene herstemming moet plaals hebben tusschen G. BAKKER Bz. en A. SWAAN. In de zitting van den Gemeenteraad op 6 dezer, waren afwezig de heeren P. A. Beels en E. J. Verweijde. Do vergadering werd geopend en voorgezeten door den Burgemeester. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Tot leden van hel bureau van stemopneming voor de keu ze van een lid der Provinciale Stalen werden benoemd do heeren Kelckhoven en Recringh. Naar aanleiding eeuer missive van den heer minister van Binuenlandsche Zakenwerden een paar wijzigingen ge- bragt in het ontwcrp-reglement voor het houden der bank van leening. Werd gelezen een rekest van eenige ingezetenen, hou dende verzoek dat de gemeenteraad zich lot Z. M. den Ko ning zoude wenden, lot ondersteuning van bet ingediend rekest om eenige wijzigingen te brengen in het voorloopig reglement op het zameustellen en het vervoeren van hout vlotten in de koopvaarders-binnenhaven en in het groot noordhollandsch kanaal. De vergadering do bezwaren in dat reglement voor den handel en de ingezetenen dezer gemeente deelende, werd besloten aau het verzoek gevolg te geven. Het vaststellen eener verordening op hel verkoopen van brood werd na cenigo discussicn tot eene volgende bijeen komst verdaagd. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd magliging ver leend lot do aanbesteding der lanlaarnverlichlingop den tegenwoordigen voet, voor den tijd van drie jaren. Voor huisvesting van officieren werd uit den post van onvoorziene uitgaven toegestaan eene som van 42. De op den 2 dezer gehoudene verpachting der waterput tenvoor eene som van ƒ337.10 per jaar aan J. J. Breet, werd goedgekeurd. Na de mededeeliug van de daarover gevoerde correspon dentie, werd besloten do subsidie ten behoeve van de al»

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2