Z. M. heeft benoemd lol directeur der posterijen lo Edam W. Borst Jz.postdirecteur te Schagen. Eenige dagen geleden was in een dorp aan de gren zen een twist ontstaan tusschen een Engelschman en een Pruis, welke een tweegevecht ten gevolge had. Het lot begunstigde den Brit, die het eerste schot deed, doch zijn tegenpartij miste. Dezo wilde nu van zijn regl gebruik maken, en legt aan: stopstop" liep de zoon Albions, l'll huy your shot. (Houd op houd op. Ik wil uw schol afkoopen.) Dit aanbod wekte verwondering, doch bij eenig nadenken, kwam men op het denkbeeld dat de zaak gevonden kon worden. De Engelschman was rijk, de Pruis een goed schutter hel schot werd op 25,000 fr. geschat welke de Brit met genoegen betaalde, Eenige oogenblikken later keerden kooper en verkooper zeer tevreden naar hun hotel. Onlangs had in een herberg te Dussen eene zonder linge weddingschap plaats. Een paardenkooper pochte op zijn bijzonder vermogen om veel en schielijk te drinken. Ohernam een ander gij moet al een heele baas zyn zoo gij mij daarin overtreft. Ik wed, dat ik zelfs eene geheele flesch wijn door een pijpensteel uitdrink, in den tijd dat gij een kadetje (drie cents broodje) opeet." Top 1" riedo ander en de proef werd genomen. De een goot nu de flesch wijn in eene kom terwijl het kadetje voor den anderen behoorlijk gereed gemaakt werd. Daarop begon men te eten en te drinken en ieder kweel zich zoodanig van zijne taak dal de strijd onbeslist bleef. Beiden waren gelijkelijk klaar. Er bleef dus niets over dan de proef nog eens te nemen die nu echter ten nadeele van den eter uitviel daar de ander de flesch reeds ledig had toen de eerste bijna nog de helft van zijn kadetje in de hand had. Eenige dagen geleden had de zoon van den land bouwer P. te Aallenhet ongeluk onder het bereik van eene molenwiek te komende slag dien hij legen het hoofd ontving, deed hem néderstorlen. Weder willende opslaan kreeg hij een slag die hem het oor bijna geheel van het hoofd scheurde. Door spoedig aangebragte heelkundige hulp heeft het mogen gelukken het oor weder aan te zetten. In den nacht van 6 op 7 Junij is te Stadlkijl (tus schen Keulen en Trier) brand ontstaandie door den he- vigen wind zoo sterk werd aangeblazen, dat op een 15lal gebouwen na, het geheele plaatsje, waarbij de kerk, hel postbureau enz.in de asch werden gelegd en alle huis raad akkerbouwgereedscbapveel vee, benevens eenige remonte-paarden van hel 7de regiment ulanen zijn verbrand. De adreskaarten vroeger door Kauffman uitgegeven en die in den vorm en op de wijze van een bankbillet ver vaardigd waren, hebben dezer dagen wederom lot eene op- ligliug aanleiding gegeven. Zeker persoon kwam namelijk in eene herberg, en eischle een glas sterken drank. Na het gebruikt te hebben legde hij zulk een adreskaart op de toonbank, zeggende dat men hem van een bankbillet van 25 moest terug geven, daar hij geen ander geld bij zich had. De vrouw, die de herberg bewoont, gaf hem het gevraagde geld, waarop hij zich verwijderde. Na zijn vertrek bemerkte de vrouw, dat zij bedrogen was. Zij be gaf zich naar zijne woning, daar zij hem toevallig kende, doch hij loochende iets anders, dan oen bankbillet in be taling te hebben gegeven. De vrouw dreigde hem, de po- licie van het voorval te beriglen, doch hij bleef steeds ontkennen. Zij begaf zich daarop naar het politie-bureau waarop eenige gereglsdienaren verschenen, die zich van den beschuldigde meester maakten en aan de justitie overleverden. Do dagbladen van Hong-Kong van 22 Aprildie per landmail in Marseilie zijn aangebragl, doen het ais zeer waarschijnlijk voorkomen, dat Peking, dat geheel door de insurgenten was ingesloten, het geen 14 dagen lang meer zou uithouden. De bladen noemen niet alleen den troon, maar ook het leven des keizers als verloren, daar hij er niet in geslaagd was, met de 2000 ruiters, die ter dekking zijner vlugt gereed werden gehouden, tijdig genoeg de stad te verlaten. Te Sbangaï had een gevecht tusschen keizerlijke troepen en de bemanning van eenige erigelsche en amerikaansche oorlogschepen plaats gehad. De oorzaak daarvan waren verschillende aanvallen van den kant der keizerlijke soldaten op engelsche koloniën. Daar de opperbevelhebber der kei zerlijken weigerde het legerkamp te verwijderen besloot men geweld te gebruiken. (Volgens fransche brieven vielen de Europeanen, bestaande uit 300 vrijwilligers met 4 kanon nen, het leger der Keizerlijken aan en vermeesterden het kamp, en aanzienlijken buit.) Het begin van hel gevecht was ook het sein voor de insurgenten om de keizerlijken aan te tasten, die een aanmerkelijk verlies schijnen geleden lo hebben. Deze strenge maatregel wordt gegrond op de noodzakelijkheid die er was, om de europesche koloniën, die door de verdedigings- en versterkingswerken der Keizer lijken werden bedreigd, te beschermen. Op den 12den was de rust hersteld en hadden de Chinezen hunne legerplaats herlegd. Ook in Hong-Kong maakten de oorlogschepen der engel sche en fransche stations zich gereed om het russische es kader aan te lasten, dat door twee fransche oorlogschepen in de Geele Zee wordt opgespoord. De Engelschen hebben tegenwoordig in de chinesche en japansche wateren 9 oor logschepenwaaronder 2 stoomvaarluigen met 108 kanonnen; de Amerikanen 13, waaronder 4 stoomschepen met 155 ka nonnen; de Franschen 2de Portugezen en de Spanjaarden elk een. (Het zou merkwaardig zijn wanneer het eerste berigt van een zeegevecht tusschen de Russen en de westersche oor logschepen uit China werd ontvangen, waar beide partijen slechts eene kleine magl vereenigd hebben terwijl in twee europische zeeën reeds sedert zoolang ontzaggelijke violen tot den strijd gereed zijn.) De jongste beriglen uil de Oostzee laten nog altijd Napier met een sterk smaldeel voor Sweaborg. Sommigen willen, dat het bombardement van Helsingfors op banden is, anderen daarentegen meenen, dat men zich hieraan niet zal wagen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2