"NÏÈUW V Eli ROOFBIJ B S MUZIEK en DANS, A d v e r tent i n. aan den kruisweg. In de apotheek de Aloë, het reeds verteld dat vader er tegen was de andere was mede in cene pu blieke vergadering van het polderbestuur aangemaand toch tegen de uitvoering te stemmen, en eindelijk de Burgemeester, president van den raad, was te consequent om van de onkunde zijner medeleden gebruik te maken en eene zaak te doen doorgaan, waarvan hij de overtuiging had, dat zij tegen waren, en waren zij het bij magte geweest, het zij op houbare ot onhoubure gronden te bewijzen dat de uitvoering niet wenschelijk, ja zelfs nadeelig koude werken etc. De president vroeg duswat toch eigenlijk de conclusie der commissie was na herhaling van een duidelijker vraag en uitleg van het woord conclusie, ver nam de raad en luisterende gemeente dat de commissie er tegen was Waarom? dat is niet gezegd, waarschijnlijk dat men het niet icilde, cl om dat het door de hceren werd gewenscht. De zaak kwam dus andermaal in omvraag; de drie leden der commissie stemden tegen de uitvoering, een vierde bij het begin er voor en zich zoo mo gelijk toch trachtende gelijk te blijven, verklaarde er voor te zijn wanneer het eerste plan werd uitgevoerd (een vlakke straat, een ballustradeeen ijzeren hek langs de huizen etc., al wat maar verkwistig kon heeten) anders was hij er tegen en daar de andere leden meenden dat zij onnut geen 14 ÏGUOU voor de gemeente mogten uitgeven, was het drie stemmen voor, vier tegen en ■ülzoo was dat lid het middel om de boeren gewonnen spel te geven, [fj Ik hoorde die zaak onpartijdig door eenwelke er weinig ol geen belang bij konde hebben vertellen en juist niet ten voordeel der heeren boeren behandelen. Twee van de eerste tegenstemmers zijn tevens leden van het polderbestuur. De eerste president (boven reeds gezegd) de ander penningmeesterde derde is niets dan lid van den E. A. Raad, waar hij met een pijp in den mond en pet op het hoofd de vergadering bijwoonde. De president van het polderbestuur, een geacht ingezeten der gemeente (hij js rijk) moet bijzonder slag hebben eene goede zaak te behandelen. Alles in den polder is in goede orde, namelijk in de nabijheid der heeren Je den. Het vaarwater is bijna onbruikbaar, tenzij men het polderwater op hoog peil laat malen, bij de overige, minder als vaarwater aangewezen sloten, kan bijna geen overvloeijng van water plaats hebbenom de eenvoudige reden dat de ondergrond te hoog is. De Kogge-brug (om van andere niet te spreken) bij de R. G. kerk, verkeert in een ellendigen staat en is een waardig gedenkteeken van deszelfs bestuur. Ik hoorde ook spreken van een otiderhandschen verkoop van poldergronden dat reeds aanleiding moet gegeven hebben om een pad te betwisten aan een landeigenaar, dat hij altijd had gebruikt, doch bij den yerkoop den nieuwen eigenaar niet was opgelegd en eindelijk dat de onderhands verkochte gronden zich zoover uitstrekten dat wanneer de nieuwe eigenaar een schutting tot scheiding plaatste, de poldormolen maar aan eene zijde kan malen, terwijl men zegt dat de andere kooper zijn eigendom, tot voorbij de watermolen strekt. Bij het aanleggen van maar een klein gedeelte straatweg tot aansluiting met andere gemeenten, moest het gouvernement tusschcn beide treden, ten einde bet polderbestuur zijne vcrpligting te leeren kennen. Ik wist genoeg en kan nu begrijpen waarom de commissie benoemd voor het kanaal van Geestmerambacht etc., na ruim jaar tijd nog geen rapport heeft uitgebragt en waarom op Langedijk c. a. de zaak niet meer genoemd wordt, men is er niet voor en niet tegen, maar het is nieuw, men weet de uitkomsten nog niet, zoo het eens tegenliep, het gaat nu alles wel goed, sedert meer dan 20 jaar) maar het is niet gezegd dat het zoo zal blijven bovendien die en die zijn er tegen (waarom dat wordt niet gevraagd) en waarvoor zou het ook dienen naar Mecrenberg met dat volk, dat altijd wat nieuws weet. Is het altijd bij vader en grootvader niet zoo geweest, gekheid allemaal, bovendien vroeger hadden de heeren Mr. groote schulden gemaakt en wie heeft ze uit den weg geruimdde boeren en nu zullen die Heeren Mr. weer de baas wezen, neen dat gebeurt nooit zoolang]ik wat te zeggen heb. Ziedaar eere redevoering die niets bewijst en niettemin is ze in staat een nuttig werk onuitgevoerd te latentot groote schade van duizende belang hebbenden en heeft men met dit soort te doen, ach doet geen moeite, het is den moriaan gewasschenmaar werkt op de kiezersopdat dezulke de vergaderzalen, waar zij niets dan onnutte wezens zijn, verlaten, laat hen in het niet terugkeeren, opdat ze bij hun geldkist gerust (zoo mogelijk) hunne laatste dagen kunnen slijten. UEds. Dienaar, Langedijk, 18 Julij 1854. T. N. Asmodée zoude misschien zeggen: »do eerste graskaasjes zijn op heden alderbest." |**j Zoo iets ware een aardige zaak voor goed geleerde meesters. Heden yerloslo zeer voorspoedig van eeno welgescha pen DOCHTER, H. MORRA, geliefde echtgenoot van F. THIE. Helder, 22 Julij 1854. Getrouvtd G. WiiBBE, tan hel Nieuwediep en C. C. M. DA EL. Gund 18 Jnlij 1854. Algemeen e herin isgeoing. De omlergeteekende berigt hij deze aan zijno geëerde plaatsgenootcndat zijn winkel wordt UITVERKOCHT 10 perc. beneden de gewone goedkoopo prijzen. A. KLUIT. SS?" De omlergeteekende vraagt een BAKKERSKNECHT. Jb. L1GTENBERG. Er wordt eene MEID gevraagd bekwaam voor allo fw- .1 huiswerk en goed kunnende koken, hij den heer II. 'vaa&m j, van ESMagazijnmeester der Marine. is te bekomen FRAJ1BOZENS1ROOP ƒ1.50, FRAMBO- ZENAZIJN le kw. ƒ1. 2e kw. ƒ0.80, I.IMONADEN- SIROOP ƒ1 de llcsch. Verzoekende vóór Augustus «le verlangd wordende hoeveelheid bessensap op te geven daar ik anders onmogelijk aan do menigvuldige aanvragen kan voldoen en do hessen schaars zijn. UEdDw. Dienaar, SNEL. De Notaris P. A. BEETS presenteert op Vrij- dag den 28 Julij 1854, des tóórmiddags ten 10 ure, in de Nieuwstad gemeente Helder, in het open baar te verkoopen Eene party blaauwe harstsloen Bent- heimersteen marmeren Schoorsteenmantels Metselsteen zes nieuwo groote Raamkozijns oude Ramen Deurenen Jalousien, eiken en greencn Ribhout en Planken, Mabo- nijplaten kajalen planken Zolderveeren een ijzeren Spoorwagen, Gereedschappen, Ijzerwerk, Lood, Brand hout en hetgeen verder Ier verkoop zal worden aangeboden, alles daags vóór den verkoop le zien bij den Timmerlools van den heer P. QUANT, in do Nieuwstad. BSs?" De ondergeleekende verwittigt hierdoordat Me- jul'vrouw CRASET aan ecnen vermisten zilveren lepel ONSCHULDIG is. C. M. KEULLER EDSIOS. Nieuwediep, 22 Julij 1854. in de Toelast, bij R. BUIS, op Zondag 23 Julij 1854. Entréo vrij. Aanvang 8 ure. 1 nieuwediep dij c. bakker bz. gedrukt bij s. ciltjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 4