t1t0011lüg vaji landbouw, te arnhem*, in october 1854. j. nijkerk. comp., kunstverwers yan alle mm, wollen m katoenenstoffen, te HELDER, Koninklijke Nederlandsche Advertentie n. Hij vertelde den zweedschen hoofdman niets yan zijnen gevaarlijken toe standmaar nam onmiddelijk dienst onder de Zweden, als vrijwilliger, en streed onder den grooten zvveedschen koning Adolph, die zich toen in Duitschland bevond. Door dapperheid, netheid en stiptheid bekleedde hij weldra een aanzienlijken rang. Na verloop van acht jaar ontving men in zijne geboortestad zes duizend gulden van eene onbekende hand doch in den brief die daarbij gevoegd was, werd dit geld voor het weeshuis bestemd. Kort daarop kwam nog meer geld en eindelijk een brief, Waarin de zender zich bekend maakte, zijne lotverwisselingen mededeelde, terwijl hij daarbij voegde een getuig schrift van zijne regtschapenheid en onberispelijken levenswandel van dapperheid en pligtibetrachting. Ten slotte smeekte hij vergunning, om in zijne geboortestad te mogen terug keeren. Hij was de misdadiger, die de galg ontloopen was. Hij kreeg natuurlijk vergunning, keerde terug en leefde tot in hoogen ouderdom als een onvermoeiden weldoener, trouwe vriend yan zijne medeburgers en als een toonbeeld van deugd Het is evenwel nog eene vraag die moeijelïjk te beantwoorden is, na melijk of alle misdadigers, die men zou laten loopen zóó berouw krij gen en zich zóó zouden bekeeren. De Commissie herinnert dat de opgave van de in te zenden voor werpen moet geschieden van 1 tot 15 September e. k. dat de voorwer pen te Arnhem moeten aangekomen zijn tusschen 15 en 28 September met het adres aan de Koninklijke Nederlandsche Tentoonstelling van Landbouw te Arnhemdat zij voorzien moeten zijn van getuigschriften en adressen die te verkrijgen zijn bij de leden der Hoofd-Coramissie de zer Provincie zijnde de II. II. Jhr. M. RUTGERS van ROZENBURG te Amsterdam, E. P. de MONCHIJ te Amsterdam, Dr. W. O. H. STA RING te Haarlem, D. T. A. W. MIQUEL te Amsterdam. Geheel of gedeeltelijk vrijdom yan vervoer is toegestaan o. a. door de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij en de Nederlandsche Rijnspoorweg- Maatschappij de Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij de Stoombooten stad Ylissingen en Rotterdam Stoombootdienst tusschen Zierikzee en Rot terdam de Keulsche en Dusseldorpsche Rijn-Stoomvaart Rijn en IJssel Stoomboot-Maatschappij Deventer Stoomboot-Maatschappij Zwolsche Sloom boot-Maatschappij; Hoornsche Stoomboot-dienst; Stoombootreederij Harlin- genStoom- en Stoornsleepdienst tusschen Lobith, Arnhem en Rotter dam; Nijmeegsche Stoomboot-Maatschappijen; Friessche Stoomboot-ree- derij de Stoomboot Merwede en Ledeiik en de Stoomboot tusschen Geertruidenberg en Rotterdam enz. Door de Beurtschippers van Rotter dam, Amsterdam, 's Ilage en Zwolle op Arnhem; van Groningen op Am sterdam van Dockum op Leeuwarden en yan Dockum op Rotterdam. Door de Schippers van Wehe, WarfFum en Uilhuizermede op Gronin gen en door de Schuitenvoerders van Loppersum Appingadam Slocli- teren Uckwerd en Zuidhorn op Groningen. Door de Diligence-onderne mingen van van Gendt en Loos A. Budde van Heumen Koens en Kiesbrink C. J. Dann C. J. Coenen c. s. H. W. Overbosch Bo- gaerst en Comp. en die tusschen de Lemmer en Leeuwarden, Sneek en de Lemmer, enz. De Loten voor de Loterij zijn tegen 1 het lot verkrijgbaar bij de Leden der Iloofd-Commissiebij wien het Programma en alle verdere inlichtingen omtrent deze Tentoonstelling, te bekomen zijn. Getrouwd: C. W. K. van STRIJEN en W. IJ. M. M. VERSIGNIJ. Helder, 20 Augs. 1854, Bij cenen Onderwijzer van den 2den rang, in hel 9do schooldistrict van Noordholland, is gelegenheid lot het plaatsen van 3 of 4 KOSTLEER LINGEN, van de R. G. Godsdienst. Er wordt onderwijs gegeven in de Fransclie, Engelsche en Hoogduitsclie teilen en heigeen verder lol eene beschaafde opvoeding behoort. Ter bekorriing van nadere informalien adressere men zich met franco brieven, onder de letters A B, bij den Boekhandelaar G. BAKKER Bz. SgSsr* Ten spoedigste wordt verlangd een PERSOON, ge schikt lot het verrigten van cornmissien aan boord der schepen, en goed met een jol kunnende omgaan. Men vervoego zich per briefje onder letter P. bij den Boek handelaar G. BAKKER Bz. maken hel geëerde publiek bekend dal zij verwen alle soorten van Zijdon- Wollen- en Katoenen Stoffen in alle begeerd wordende kleuren zoo wel Stukgoederen als andere grooto en kleine Voorwerpen Lerigten levens dat zij bovengemelde voorwerpen wasschen persen en glan zen, Muireen, Apreleren en Decatiserenals: Overgordij nen Ledikanlbehangsels, Tafelkleeden, Japonnen, dal zij niet behoeven uit elkander genomen te worden, Chwales Longs Omslagdoeken en andere kleine Voorwerpen. Do goederen zullen franco aan huis bezorgd worden. Verzoeke UEds. gunst en recommandatie bij P. M. vak LEEUWEN, tweede buurt over Van der LAAN, aan den Helder. Men zal op Woensdag den 30slcn Augustus ISs 1854, des voormiddags ten 10 ure, ten huizo van Joh. van EXTER aan den kanaalweg te Helder om kontant geld presenteren to verkoopen Linnen- Wol len- en Katoenen Manufacturen, Broekenstoffen, Kousen, Kant Tullo enz. Voorts Hoeden en Polten mitsgaders eene aanzienlijke partij Laarzen, Schoenen, divers Leder, enz. enz. Daags te voren yan 10 lot 4 ure te zien. NIEUWED1EP Bi; C, BAKKER BZ. GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 4