dier instrumenten worden belast, terwijl aan de scheepsbe velhebbers, welke daarvan hel beste gebruik maken, eere blijken van gouvernemenlswege toegezegd norden. Te Boston beslaat sedert eenigen tijd cene inrigling om vrouwen in allo takken der geneeskunde te onderwijzen en tot den hoogsten trap v :n bekwaamheid en bevoegdheid in dal vak lo brengen. Do wetgevende inagt van den slaat Massachuselts heeft thans do noodige fondsen bewilligd voor do opleiding van veertig vrouwelijke artsen in die school. Met de laatste overlandpo<t beeft men berigt ontvan gen, dat vermoedelijk twee verschrikkelijke schipbreuken in do indischo wateren hebben plaats gegrepen, waarbij nage noeg 900 menschen moeten zijn omgekomen; althans de schepen Hij gei amet 508 passagiers van Macao naar San Franeisco, en Lady Nugent met nagenoeg 400 militairen, van Madras naar Kangoon bestemd, zijn, ofschoon in Mei jl. naar bunno bestemmingsplaats gezeild, nog niet aange komen of ergens ontmoet, Een noord-umeiikaansch dagblad verhaalt do volgende aandoenlijke geschiedenis, op lie werking der slavenwel in Mississippi Een aldaar wonend planter leed aan eene zoo afzigtelijke ziekte, dat al zijne blanke vrienden hem verlieten, en hij bijna hulpeloos gebleven zou zijn, had niet eene jonge slavin hem liefderijk verpleegdzijne zweren verbonden en hem opgepast lol bij volkomen genezen was. Vol erkentelijkheid jegens zijne weldoenster, ging hij met haar naar Cincinnali in den staat Ohio, verklaarde haar vrij, deed eene akto daarvan opmaken en huwde haar in de wettige vo-rmen. Zij leefden gedurende vele jaren geluk kig en wormen verscheidene kinderen over. Toen nu de pachter op zijn sterfbed lag, verdeelde hij, bij uitersten wil, zijne nalatenschap tusschen zijne vrouw en kinderen. Maar zijne broeders kwamen, op het vernemen van zijnen dood, te voorschijn en eisebten do nalatenschap op. Toen de we duwe dien eisch verontwaardigd afsloeg, werd ook op haar en haro kinderen beslag gelegden de regler verklaarde dal de geheele zaak eene ontduiking van de slavenwel in den Staat geweest was, weshalve de boedel aan de broeders van den planter werd toegewezen, Dezo verkochten nu ook de weduwo en kinderen in hel openbaar, en, in zoover zij niet reeds gestorven zijn, leven zij nu van elkander afge scheiden, onder al den last der slavernij! Hel laatste nornmer van de Annales d'Afrique, gewijd aan de bestrijding van den slavenhandel, deelt weder eenige tooneelen mede van verkoop van slaven in Amerika, waar onder zijn, die te veel strijden met de goede zeden, om ze mede te deelen, Onder do mcldingswaardige is de volgendo: Een verkooper komt met den makelaar en eene slavin op de markt. De verkoopur is bedrukt, want 't geen hij gaat verkoopenis hem als dochter lief. Helenazegt hij, hel moet, ik kan u niet moer beschermen." De onge lukkige beklimt do verhevenheid. Hoeveel voor deze schoone vrouw, eeno ware Albino, die in den smaak moet vallen van eiken gentleman, hoeveel? hoeveel?"500, 800, 1000 dollars, roepen de vrienden van den gedwongen yerkooper, die haar nog hopen te redden. Niemand schijnt te willen opbieden, Maar de makelaar roept: «Zij is ver standig onderwezenhoort ge; is er geen kooper?" Dit hielp, 1200, 1400, 1600 dollars wordt er geboden. Zij is ijverige Chrislinne, van een best karakter; men kan len volle ver trouwen in haar stellen." Voor 2000 dollais weid zij toe gewezen aan den gentleman, die de vervolging had inge steld. De verkooping van het vleesch en de beenderen van het bloed en het hart van een 19jarig meisje was af- geloopen, dut voor 1000 dollars zou geleverd zijnmaar haar verstand gold nog 600 en haar Christelijk geloof 400 dollars Een treurig bewijs van de rampzalige viuchl der speelhuizen in Duitschlaiullevert het volgendo berigt uit Höchst (hertogdom Nassau) op. Een man, die altijd als vreedzaam bekend stond, had inde hoofdstad, Wieshudeü, niet alleen alles wat hij bezat in een speelhuis verloren maar nog daarenboven een kapitaal, hetwelk hij op zijne eigendommen geleend had, ten einde in de studiekosten van zijnen zoon te voorzien. Hierdoor lol wanhoop gebragt, keerde hij naar Höchst, vermoorddo zijne vrouw, en, na zich zeiven ernslig gewomi lo hebben, doorliep bij, gansch bebloed, do straten van de stad zijner woning en wierp zich in de rivier de Muin, om zich te verdrinken. Door eeriige schippers, die zich aan den oever bevonden, al aan stonds gered zijnde, hragt men den ongelukkige, die aan den hals en in den arm zwaar gekwetst was, huiswaarts, en daar vond men een nog schrikkelijker looneelde vrouw, in haar bloed badende, op den grond uitgestrekt, was het hoofd afgesneden, en naasl haar lagen verscheidene bebloede messen, waarmede de gruweldaad gepleegd was. In do badon van Willemstad Muuheim en Homburg hebben fei ten van denzelfden aard plaats gehad, en men heeft onlangs in hel bosch van Homburg eenen jongman gevonden, die, na aanzienlijke sommen verspeeld le hebben, welke hem waren toevertrouwd zich aan eenen boom verhangen had, Den 5den dezer zjn te Sheernes, van Bomarsund de eersto russische krijgsgevangenen aangekomen. Do Times herinnert bij deze gelegenheid, dat do engelsche gevangen- schepen in den laalstvorigon oorlog, lo regt of to onregt in gansch Europa verfoeid werden en vermaant dringend om thans de krijgsgevangenen menschlievend to behandelenook omdat zij alsdan, in Rusland teruggekeerd zijnde, aan het russische volk betere denkbeelden-van Engeland kunnen geven, dan onder hetzelve van overheidswege verspreid of levendig gehouden worden. Ook wijst de Times op do menschlievende behandeling, dio de gevangen bemanning van het engelsche oorlogschip do Tiger onlangs to Odessa ondervonden heelt. Volgens onderscheiden berigten zijn er in Engeland aan stalten gemaakt, om de russische krijgsgevangenen goed le kunnen verplegen. Een telegrafisch berigt uil Slokholm van den 5dcn dezer meldt dat de engelsch-fransche troepen, den 1sten dezer de sloopiug der vestingwerken van Bomarsund aange vangen hebben, en bevestigt dal de Russen zelve Guslawern het voornaamste fort van kaap Hangohebben doen in do lucht springen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2