Met den telegraaf is uit Danlzig het volgende berigt ont vangen Don 2den dezer heeft men een der forten van Bomar- sund in de lucht doen springen. Verscheiden mijlen ver in zee kon do brand gezien worden. Het laatst aangelegde lort heeft twee dagen en twee nachten lang gebrand. Al de franscho troepen zullen weder naar Frankrijk worden in- guscuoept. Den 2den dezer lag te midden der cngelsche vloot, te Lcdsiind een russisch oorlogschip, onder parlemen tairs-vlag, ten anker. Den 20n Augustus ging een groot russisch stoomschip van Helsingl'ors in zee, den steven rig- lende naar Kroonstad!doch zich door een engolschen krui ser vervolgd ziende, is het weder te Helsingl'ors binnen- geloopen. Twee andere engelscho kruisers hebben eene verkenning tot nabij Kroonsladl gedaan. Do Russen te Hei singfors roerden zich niet." In eenen brief, gedagteekend Reval 27 Augustus, dien de londensche Times vau eenen zijner benglgevers ontvangen heeft, leest men: Het fransch stoomschip Phlegeton, den vice-admiraal Parceval-Deschênes, den generaal Baraguay d' Hilliers, den generaal Jones en andere cngelsche en franscho hoofd-offi- cieren aan boord hebbende, kwam den 24sleu Aug. bij hel eiland Nargen (voor de haven van Reval) vergezeld van twee engelscho stoomschepen; zij voegden zich bij hel es kader hetwelk onder den vice-admiraal Plumridge de havens der golf vau Finland blokkeert. Alvorens de Phlegeton het anker liet vallen, naderde do fransche admiraal Reval tot op zeer korten afstand, om persoonlijk de sterkte der ves tingwerken op Ie nemen. In de baai van Reval worden op bevel van den vice-admiraal Plumridge allerwege peilingen gedaan uit voorzorg voor het geval dal hel eskader door slecht weder, hetwelk thans dagelijks verwacht wordt, of door andere oorzaken plotseling zou moeten vertrekken. Het warme saizoen is nu geëindigd en hel eind van den zomer nabij, terwijl over drie weken do vorst aanvangt de kust met ijs te omzoomen. Den 26sten is de fransche admiraal Parceval Deschênes in zee gegaan om de vestingwerken van Sweaborg op te nemen, Sedert hel eskader van acht linieschepen, drie stoorn- fregatlen en vier kleine stoomschepen nabij Nargen gekomen is, zijn de aldaar liggende russische troepen veel versterkt, hunne sterkte kan thans wel op 40000 man geschal worden. Eenigo dagen geleden zijn zij door keizer Nikolaas in oogcnschouw genomen. Men kan hun kampement op het strand van verscheiden mijlen afstands zien; en zij worden dagelijks in onderscheiden militaire manoeuvres geoefend." Volgens een telegrafisch berigt uit Konslanlinopel van 28 Augustus, heeft de maarschalk do Saint Arnaudbij eene dagorder, aan zijne troepen aangekondigd, dat zij Se- baslopol zouden gaan aanvallen. Burgerlijke Stand van 2 September IS^S. GEHUWD: B. Biersteker en G. van der Meer. H. Nuberg en F. C. Ham. C. Rensmaag en A. Slot. BEVALLEN: A. de Wit geb. Volten, D. G. Lub geb. Mo lenaar, D. G. Scheffer geb. Keijzer, D E. Visser geb. Palm, Z. J. Beinhout geb. van Guldener, Z. M. C. Kraan geb. Pieret, Z. E. C. Luff geb. Jonker, Z. L. van Her werden geb. de Ring, D. P. Jansen geb. Westra, Z. E. Borst geb. Laan, Z. G. Maarleveld geb. Snel, D. M. A. Klein Z. OVEItLEDEN: P. Kossen 59 j. A. Rensma 10 m. M. Thic 6 j. K. E. Tonneboeijer 73 j. A. A. Thie 6 w. J. Driessen 4 m. Afloop der verkooping van Huizen cn Erven, gehouden op Woensdag den Gden Sept. 18i>4, in het lokaal Tivoli. 1. Sectie A, No. 2442 hoogste bod J 920 W. B. Winter. 2. Sectie A, No. 2446 hoogste bod ƒ880, J.C.Smit. Te samen ƒ1800, in slag gemijnd ƒ270, koop«r N. Winter. 3. Sectie A, No. 1509, hoogste bod ƒ920, S. Gooien. 4. Sectie A No. 2447 hoogste bod ƒ976, S. Winter. Te samen ƒ1896, in slag gemijnd y5, kooper S. Winter. 5. Sectie A, No. 2443 hoogste bod ƒ640 S. Gooien. 6. Sectie A, No. 3172, hoogste bod ƒ620 P de Held. 7. Sectie A No. 3174, hoogste bod 802 M. Ran. 8. Sectie A, No. 1514, hoogste bod ƒ640, P. Kaan. 9. Sectie A, No. 2448, hoogste bod ƒ670, P. Kaan. Te samen ƒ3372, in slag ƒ220, opgehouden. 10. Sectie A No. 2845hoogste bod ƒ860, W Leewens. In slag ƒ70, opgehouden. 11. Sectie A, No. 3280, hoogste bod ƒ1695, A. Leewens. In slag ƒ300, opgehouden. 12. Sectie A, No. 2663 hoogste bod 2220 P. Groen. In slag ƒ300, opgehouden. GEMENGDE BERIGTEN. In de russische armee is gebrek aan officieren. Te Zulphen heeft zich een dragonder met zijne karabijn het hoofd van tien romp geschoten, Opening van do jagl 11 Sept. Do goederen van Maria Christiua zijn onder sequester gesteld en de uitbetaling van haar pensioen is geschorst. Koningin Victoria heelt met haar man een logljo in het Kanaal gedaan. De oogst in Engeland belooft overvloedig to wezen. Mazzini heeft zich onlangs in Zwitserland ver toond om revolutie to maken. De koning van Denemarken zal de zitting van tien landdag in persoon openen, Do min. van binnenl, zaken heeft de wetgevende kamers met eene aanspraak gesloten. Den 18n dezer za! een nieuw zittingjaar (1854 55) worden geopend. Uit Napels ont vangt men ontzettende heriglen over de verwoesting van do cholera: er bezweken dagelijks ruim 500 personen. Op til: een oorlog tusschen de hollandscho hoeren aan de Oranje-Rivier en den koning Letsea. Do groot-hertog van Weimar wordt in den Haag verwacht. Eene cngelsche dame heeft onlangs met haren echtgenoot den top van do Monthlanc heklommen. Te Colte is een man van 114 jaren overleden, hij had gedurende 76 jaren pensioen ge noten. Het hof van assises, departement de Moezel, heeft een wever ter dood veroordeeld, die zijn vader ver moord heeft om zoodoende als oudste zoon ccner weduwe

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3