GEMENGDE BERIGTEN. halve overblyfselen vau hooge oudheid zijn. Nevens de kisten is het overschot van eene buitengewoon zware muur gevonden; hij is boven de fundering 77 ned. duimen dik en bestaat uit steencn zoogenaamde moppen van 32 ned. duimen lang, 16 breed en 9 dik; een en ander doel het vermoeden rijzen dat daar eenmaal een uitgebreid gebouw tieeft gestaan; in elk der kisten is een koperen ketttngju ge vonden blijkbaar de overblijfselen van rozenkranzen. Uit eene depêche van Lord Raglan van 6 dezer blijkt dat de belegeringswerkzaamheden met ijver werden voort gezet, doch dat op dien dag het bombardement nog niet was begonnen. Men zag intusschen den aanvang daarvan biunen weinige dagen te gernoet. Het bevestigt zich, dal de waterleiding door de geallieerden was afgesneden. De heeren Cousin en Bosson te Havre, hebben een metaliek scheepsvernis uitgevonden, tot behoud van de wan den en het koper van schepen, dat den grootsten opgang maakt, zoo zelfs dat reeds een aantal reeders en scheeps bevelhebbers in Frankrijk daaraan openlijk hunne goedkeu ring hebben gehecht, en ook de minister van marine bevel heeft gegeven om het op het keizerlijk jagt Reine Horleuse toe te passen. Dit vernis heeft de eigenschapvan het houtwerk en het koper tegen den knagenderi invloed van het zeewater te beschermen. Het is reeds volkomen bewezen, dat sche llen die afgekeurd waren wogens de duurte van den afge sleten koperhuid weder zee konden kiezen na met dit vernis bestreken te zijn. Het afgekeurde schip Jules kapi tein Levensque heeft daardoor twee reizen kunnen maken naar Réunion en Guadeloupe en kapitein Duhamcl van de Saint-Michel beeft tevens verklaard dat zich op zijne reis naar Brazilië en de Antillen, noch zeewier, noch schelpen aan de kiel van zyn schip hebben gehechttengevolge van do aanwending van dit vernis. De wonderbare redding van een passagier, die ten gevolge van een hevigen rukwind, door de giek over boord van een kaag, die over de Zuiderzee paar Eukhuizen ste vende, geslagen werd, verdient bijzondere vermelding. De schippers, die veel moeite deden om den ongelukkige te redden, konden hem niet vinden, en gaven eindelijk alle hoop op zijn behoud verloren. Plotseling echter treft hulp geroep hun oor; de drenkeling had zich in zijn val aan een der zwaarden vastgeklemd en bleef geruimen tijd in dien toestand, zonder in staat te zijn om hulp te roepen, lot dat hem dit eindelijk mogelijk werd, en ofschoon met veel moeite en krachtsinspanningvolgde de redding nu ech ter spoedig. De new-yorksche dagbladen van 27 September jl. behelzen berigten uit San Francisco van den lsten dier maand, volgens welke aldaar een engelsch en een fransch oorlogschip van de Sandwichs eilanden aangekomen waren, na vruchteloos jagt op een russisch eskader gemaakt te hebben. De russische oorlogschepen haddeu tijdig de wijk genomen naar Petropaulowsk in Kamschalkawelke rus sische hayen in goeden slaat van tegenweer gebragt was. Burgerlijke Stand van 7 14 OctoSer. I§51, GEHUWD: Mr. D. P. H. Aberson en C. S. H. Bouricius. BEVALLEN: M. C. Hoogerwerf geb. la Maire, Z. A. Bui- kema geb. Dekker, D. A. Holm geb. Knuijver, Z.M. Haan geb. Keijzer, Z. A. M. G. T. Gunther geb. Janzen, Z. T. Bier geb. Kooij, D. J. W. Baas geb. van der Wal, Z. T. van der Hulst geb Klein, D. N. van der Woldt geb. van Twist, Z. G. Hellegers geb. Bakker, Z.G.R. van der Klaauw geb. Smit, Z. N. Keijzer geb. Rouw, D. T. Kruijff geb. Hubbeling D. OVERLEDEN: J. ter Linden 17 j- J. F- Rechlin 28 j. C. Zeeman 9. d. M. Blikkenborst 7 m. Ambtshalve ingeschreven2. In eene fabriek bij Manchester wordt eene yzeren schouw burg vervaardigd, lang 88, breed 40 en hoog 30 voel, bestemd naar Australië De koningin vau Spanje verkeert in belangwekkende omstandigheden. In 's Hetlogenbosch is een weduwnaar van 70 jaren hertrouwd met eene jongo vrouw en vader geworden, De hritsche admiraliteit heeft sir John Napier bevolen een van de forten hij Kroonsladt aan le lasten. Tusschen O'Donnel en Esparlero is een vriendschapsbreuk ontslaan. In Meppel is geboren een kalf met 6 volwassen pooten. Zr. Ms. stoomschip Am sterdam zal een kruistogl doen langs de kust van Guinea. De generaal St. Arnaud is aan de cholera overleden, op reis van Eupaloria naar Konstanlinopel. De stelling der russische troepen in Polen verkrijgt meer cn meer het karakter van eene demonstratie tegen Uoslenryk. De even- nachtsstormen hebben den 26 Sepl. in de Zwarte Zee een aanvang genomen. De leden der T. K. zullen, na het onderzoek der begrooting, voor eenigen lijd naar hunne haard steden lerugkeeren. De Sultan heeft den uitvoer van granen uit het geheele ryk toegestaan. Te Athene zijn 2000 fransche soldalen binnengerukt. De goederen van koningin Christina zijn onder sequester gesteld. Te 's Hertogenbosch heeft een infanterist zich door een geweer- o o schot van 'lieven beroofd, wegens tegenzin in de dienst. INGEZONDEN. Vrijdag avond hebben wij in de zaal van F. Landman eene voorstelling bijgewoond van den heer van Straaleu, bestaande in de uitvoering van eenige toeren door een gedresseerd hondje, die niet alleen onze goedkeuring wegdroeg, maar ook volmondig de bewondering van bet geheele gezelschap. Veel, zeer veel zouden wij tot lof van dit beestje en zijn leermeester kunnen zeggenmaar wat wij ook opnoemden het zou den lezer alles even ongelooflijk voorkomen, zoo iets moet men zien om van de mogelijkheid overtuigd te worden. Daarom raden wij een ieder om van deze gelegenheid gebruik te maken, en durven verzekeren, dat wanneer het hondje altoos met dezelfde naauwkeurigbeid werktniemand onvoldaan zal blijven, Eenige bewonderaars van kondenvernuft. De overledene geheimraad Zachariae, die niet ten onregte eenen roep van gierigheid bezat, werd eens door eenige dames aangezocht om eene gift tot instandhouding eener bewaarschool. Hij weigerde daartoe iets bij te dragen. //Maar heer geheimraad," zeide eene der dames, ten einde haar aanzoek meer kracht bij te zetten, *uw zoon de professor heeft voor vijf kroondaalders ingeschreven."

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3