niatrwstijp x it o- b it. TWAALFDE JAAlMJASC» Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan- toren zijner woonplaats. SI A A m B A O ADVERTENTIEN gelieve men cngezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 13 1 O V E M B E^R. HELDER en NIEUWEDIEP, 11 November 1854. Do Tweede Kamer der Slaten-Gcneraa! heefl jl. dings- dfig hnre werkzaamheden herval. Er is ingekomen een voorstel van do heeren van Hoëvell, Jespers, van Bosso Westcrhoff en Thorbeckolot afschaffing van den accijns op de brandstollen. Dingsdag den 14 November aanstaande zal in het lokaal van Kersebroek, aan den Kanaalvveg, weder verga dering worden gehouden der nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drankdes avonds ten 7 ure. Bij den correspondent J. R inner zijn weder toegang kaartjes verkrijgbaar. Het metselwerk aan do nieuwe koopvaarders-schutsluis alhier, is in do afgeloopcn week ten einde gebragt. Het is vvelligt mei onbelangrijk hierbij to vermelden, dat door 22 metselaars, die daaraan arbeiden, in den betrekkelijk korten tijd van 24 weken 5 millioeu steeiicn zijn verlegd, waarmede niet minder dan 26,000 mudden specio zijn ver werkt. Er zijn onder hen metselaars die vierduizend stcc- nen verleggen. Men is thans bezig met het in orde brengen der sluis deuren, kolossaio gevaarten; met Julij, van het volgende jaardenkt men met bruggen windwerk enz. in gereed heid to zijn; iu 1856 zal de doorgraving geschiedenterwijl in het daarop volgende jaar do sluis voor do scheepvaart zal kunnen worden opengesteld. Do onverschrokken reizigster, Ida Pfeiffer, bevindt zich op dit oogenblik Ie New-York, waar men haar de groolsto reiziger noemt, welke de wereld immer heeft aan schouwd. Op de dikwerf tol haar gerigte vraag, hoe zij tot zelfs dc oorden der menschenëlers heefl durven bezoe ken, moet zij hebben geantwoord: Mij eten de wilden niet, daarvoor hen ik te mager." Na eenigen tijd te New-York te hebben uitgerust, zal zij naar Weenen terngkceren. Uit Californio waren Ie New-York twee stoombooten met ruim anderhalf millioen dollars in goud aangekomenterwijl nog voor een half millioen onder weg was. Voortdurend werd zeer geklaagd over do wreedheden der Apache India nen, die laatstelijk 150 lexiaunscho emigranten nabij de grenzen van Sonora hadden vermoord. Een getal van 25 Amerikanen was in do vlakten door gebrek omgekomen. Bij Sonora was veel goud en zilver ontdekt. Sedert eenigen tijd zag men, in de nabijheid van eeno der barrières Ie Parijs, in do Seine, een ongewoon groot aantal doodo honden drijven, die eenige lieden, welke men algemeen voor voddenrapers hield, zorgvuldig opvischtcn. Do beambten der douane kwamen op den inval deze, naar hel scheen winstgevende, visscherij ook eens to beproeven, en ziel: bij onderzoek ontdekten zij, dal do schijnbaar doode honden kunstig te zamen genaaide hondenhuiden waren, dio met brabandsche kant waren opgevulden welko men op die wijzo gepoogd heeft binnen lo smokkelen. Do markies de Via-Manuel kwam den 3 November te Madrid uit Frankrijk terug, waar hij met zijno jongo vrouw het zomer-saizoen had doorgehragt. Op zijn bevel moest zijn koetsier hem, met eene calèche komen afhalen. Deze weigerde aan dit bovel te gehoorzamen en do markies zag zich bij zijno aankomst genoodzaakt van een huurrijtuig gebruik te maken. In zijno woning aangekomen liet hij den koetsier roepen en vroeg hem waarom hij het hem gegeven bevel niet opgevolgd had. Deze antwoordde dat sedert hel vertrek van den markies de tijden zeer veranderd waren dal thans allo Spanjaarden g lijk zijn en hel hem dus onvoegzaam toegeschenen was den markies Ie gemoet Ie gaan. De markies gaf hem daarop te kennendal het hem vrij stond om zijne dienst lo verlaten, doch dat hij verlangde) gehoorzaamd te worden, wanneer hij in zijne dienst bleef. Daarop trok do koetsier een dolk, en velde den markies inet vier steken neder., en toe mi} e ongel

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 1