B E K E N I) M A li i N G. A A X BE s fEBïrSG^ een heel ras van geleerdenveel quasi wier ijdellieid dikwerf in de omgekeerde rede tot hunne bekwaamheid staat. Dat zal een ge juich wezen als het Instituut weer eens is herboren. De Neder- iandsche leeuw is nog wat beschaamd, wel beproeft hij nu en dan eens voor den dag te komenmaar tot de oude rol van Sint Ni- colaas zoo als hij vroeger op 6 December gewoonlijk eenige ellen lint uitstrooide, ontbreekt hem nog de moed. Doch als nu het Instituut er weer is, dan kan men een menigte heele en halve en quasi geleerden weer paaijenen reeds zien wij de juichende nis geleerden gestempelde ijdelheden diep gebogen voor het ministerie de eerste tien jaren in diepe overdenkingen door brengen, over de medaille, die ter eere der herstelling van het Instituut zal worden geslagen. Is het Instituut binnen dien tijd bet over die medaille eens geworden, welligt dat er dan gelegen heid is, indien wij op den ingeslagen weg voortgaan, om te be peinzen welke medaille er ter eere van een nieuwen staat B zal geslagen worden. Om de nieuwe leden van het herlevend Instituut wat te gemoet te komen geven wij in bedenking op de eerste medaille als rand schrift te zetten: Thorbecke op nuttig gebruik van s lands centen gesteld, Heeft het koninklijk Instituut ter nedergeveld. Maar lang leef de roijale minister van lteenen. Die het met 's lands geld weer zet op dc beenen. De BURGEMIESTER der gemeente Helder brengt ter kennis van de Ingezetenen, dal de gewone jaurlyksche schouwing over de uitwateringen, door Wijkmeesters zal gehouden worden op Vrijdag den 24 dezer, en herinnert ieder wien zulks aangaat, Ie zorgen, dat du waterleidingen, die voor, over en langs zijne erven of gronden loopen behoorlijk opgemaakt en van modderden vuilnis gereinigd ïijn zoomede dat de beschoeijirigen opgetiokken en de goten langs den puldieken weg, van behoorlijke dekplanken moe ten zijn voorzien. De belanghebbenden worden, ter voorkoming van vervol ging, dringend aangemaand in tijds aan hunne verpligting ten deze te voldoen. Helder, 15 November 1854. De Burgemeester voornoemd STARMAN BOSSE. BURGEMEESTER en WEI HOUDERS der gemeente Helder zyn voorne.meris op eerslkoinenden Vrijdag den 24 dezer, des namiddags ten één ure, aan het Raadhuis der gemeente, in het openbaar bij insehrijvingaan lo besteden: Do LEVERANTIE van STEENKOLEN aan de Ge meente voor het jaar 1855. De voorwaarden van aanbesteding liggen van beden af op de gewone kantooruren, ter lezing aan de Secretarie. Helder, den 18 November 1854. STARMAN BOSSE, Burgemeester. L, VERHE1J, Secretaris. 1T IE TJ"7T S? IJDÏ IT 3 3 11. HELDER en N1EUWEDIEP, 18 November 1854. Ia de vergadering van den Gemeenteraad op jl. Dings- dagwaren afwezig de heeren J. Pupineau, Jb. Rakker, S. Lastdrager en J. Harernaker. Do vergadering werd door den Burgemeester voorgezeten en de notulen van hel verhandelde in de vorige bijeenkomst, wer den gelezen en goedgekeurd. Tot leden voor do Commissie van de Onderhoudswerken, wer den bij vernieuwing benoemd de heeren PapinoniiJanzen, Met- zelaar en Lastdrager. Een verzoek van L. Groen lol oprigling van een pandjeshuis, weid van de hand gewezen. Het bij herziening vastgesteld reglement van orde voor da Raadsvergaderingen, werd overeenkomstig enkele daarop by heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, gerezen bedenkiti- gen, gewijzigd. Op voorstel van de Commissie van plaatselijk Schoolloevoorzigt werd besloten den kweekeling F. L. Over do Linden, voor do lijdelijke waarneming eener vacerende hulponderwijzers betrek king op een deropenhare lagere scholen, een jaarlyksch inkomen le verleenen van f150. Naar aanleiding van een daarloe gedaan verzoek werd beslo ten het daarslellen eener Duinwaterleiding in deze gemeenle, op de vroeger vastgestelde voorwaarden le vergnunen aan den heer Mr. C. Bosch Réilz, te Amsterdam. De Instructie van den Secretaris werd herzien en met eene geringe wijziging vastgesteld. Tengevolge eener missive van heeren Gedeputeerde Stalen dezer provincie betrekkelijk een verzoek van den Gemeento Ontvanger lol vet hooging van zijne jaarwedde, werd, na eenige beraadslaging besloten heeren Gedeputeerde Stalen te verzoe ken den Ambtenaar in overweging te geven zich le dier zako nader aan den Gemeenteraad te adresseren. Na mededeeling van eenige ingekomene stukken werd door liet lid de heer Reeringh een schriftelijk voorstel ingediend lot oprigling eener kamer van koophandel en fabrieken in deze gemeente. Na voorlezing werd besloten dit voorstel ten fine van onderzoek en rapport le stellen in banden van het tlagelijksch bestuur. Niets verder aan de orde zijnde, werd do vergadering gesloten. In den afgeloopen nacht is een engelsch schoonerschip op de Zuiderhuaks nabij Huisduinen gestrand; twee loods- houten hebben te vergeefs getracht het vaartuig te naderen. Burgerlijke Stand van 11 IS November 1854. GEHUWD: W. Zwang en J. M. Monshouwer. P. W. Mul der en E. C. Zwart. J. E. van Sweeden en A. Slinkert. W. Anthonise en J. E. Smit. J. de Liefde en A. van der Pol. BEVALLEN: C. W. Hendriks geb. Zwiek Z. T. Kindt geb. Poth D. C. Rijk geb. Molenaar D. S. A. van der Ster geb. Posener D. C. A. Bakker geb. Kramer Z. T. Disper geb. Boermeester Z.-— R. Manheim geb. de Jongh. Z.—- W. M. L. Winter geb. Schilling Z. A. Quak geb. Hillenius Z. T. Zon geb. van Zoonen Z. A. Kissing geb. Kikkert D, OVERLEDEN: C. Kok 35 j. J. de Bruin 6 w. E. Koning 62 j. A. Tuinman 45 j. J. Veldhuizen 33 j. A. de Graaf 9 m.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2