WEEKBLAD vu des TtVAiLFUS JAARUMU* N°. 30. Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Meo abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAANDAG G0 1854. EN HET ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. II DECEHBER. 1TXB "J ■WSgEJDXlTOaiT. HELDER en NIEUWEDIEP, 9 December 1854. Rij Koninklijk besluit van den 4den Novemberis aan den officier van gezondheid der 1ste klasse, op de neder- landsche bezittingen ter Kuste van GuineaR. Boomsma verleend de titulaire rang van eersten officier van gezondheid der 1ste klasse. Do heer J. Andrae, surnumerair der registratie en domeinen, is benoemd tot ontvanger der registratie en do meinen te Texel. In de zitting der Tweede Kamer van jl. maandag is ingekomen eene missive van de hecren van Nispen, Storm van 's Gravesande en van Akerlaken, ten geleide van een voorstel van wettot aschaffïng van den accijns op het ge maal der rogge. Men leest in de Fakkel van 1 December jl. De heer van Foreest, vroeger te Alkmaar en in den omtrek zeer geacht, heeft nu onlangs in de Tweede Kamer een loon aangeslagen, dien wij zeker welen, dal aan de overgroote meerderheid van hen, die hem ter vergadering van de Tweede Kamer hebben afgevaardigd, zeer mishaagt. Hij heeft in die Kamer een STAATSREGTERLIJKE leer verkondigd, zóó zonderlingzóó vreemd, zóó wezenlijk revo- lutionnair, dat men wel in hem den renegaat zal moeten zien, die doorgaans verder ging en gaal, dan de geboren Muzelman zelf. Men verneemt, dat door tweeëntwintig Predikanten der Hervormde Kerk, allen leden van het gezelschap Ernst en Vrede, dezer dagen een adres aan de Synodale Commissie is ingediend, om op te komen niet tegen de in de jongste kerkelijke procedures gedane uitspraken als zoodanig, maar tegen het daarbij ten grondslag gelegde beginsel. Reeds door zeven andere Predikanten uil onderscheiden streken des lands werd dit voorbeeld gevolgd. Dit Adres komt voor in het 1 December uitgegeven nommor van het tijdschrift Ernst en Vrede en wordt ook, met eetiige op deze zaak betrekkelijke stukken van de I1M. Dr. N. Beets en Dr. J. J. Doedes, afzonderlijk uitgegeven. (Zie de Advertentie.) Onlangs vertrok, zoo verhaalt men, van Amsterdam naar Leiden, per hollandsche ijzeren spoorweg een hoog geleerde heer Professor met zijne echlgenuole. Even na het vertrek van den trein bespeuren zij dat de reiszak in de wachtkamer is blijven staan, waarop, bij aankomst te Haar lem mevrouw eventjes uitstapt om naar Amsterdam te tele graferen, dal de reiszak naar Leiden moest verzonden worden dal duurt een beetje lang en zij verzuimt den trein die in vollen vaart voorlsloomt. Do professor stijgt daarop te Veenenburg uit en besluit aldaar le vertoeven lot mevrouw met den volgenden trein aankomen zal. Toen de trein weder in beweging is, merkt het reisgezelschap, dat de hoedendoos van professor irr de char a banc is blijven staan en zoo werden deze vier, door hel onverbiddelijke noodlot wreedaardig gescheiden; de reiszak te Amsterdam, mevrouw te Haarlem, de professor lo Veenenburg en de hoedendoos te Leiden. Des avonds was do hereenigieg regt hartelijk. Te Ruitenbroek wilden een paar jongelieden gaan trouwen, toen bij de kerkdeur komendede bruidegom zijne bruid verzocht in de kerk te gaan, zeggende dat hij lytar oogenblikkelijk zoude volgen. Te vergeefs wachtte de bruid daar hij niet kwam, en men weet niet waar hij gebleven is. Uit particuliere brieven verneemt men telkens nieuwe bijzonderheden omtrent den orkaan die den 14 November in de Zwarte Zee gewoed heeft; zij getuigen alle van des- zelfs ongemeeno hevigheid. De vice-admiraal Hamelin is den 15dcn op de Megère naar de baai van Kamish vertrokken, alwaar hij voorlcopig zijne vlag aan boord der Montezuma heeft moeten overbrengendoch algemeen dacht men dat hij naar Frankrijk zon tcrugkeeren. Denzelfden dag zijn de Ville de Paris en de Friedland naar Konstanlinopel vertrok ken, gesleept wordende door do Mogador en Descartes. De H Bayard zou den 16den volgen, gesleept door den Napoleon.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 1