Al i'ezc schepen moeien gerepareerd worden. Ook de Napoleon, hoewel als stoomsleper dienende, heeft hel roer gebroken. De oorlogschependie hel minsl geleden hebben zullen in da baai van Kamish en in die van Kazalsch ten anker blijven. Aan den ingang dier buaijen worden sluit- bpomen en batterijen daargesteld. De Magellan, de Branden en da Bertholiel waren bezig oni van ile Henri IV en do Plulon die bij Eupaloria gestrand zijn, zooveel mogelijk te redden. Do bemanning dezer beide gestrande schepen is voorloopig bestemd om een deel tiil Ie maken van het gar nizoen van Eupaloriawelke stad \ersterkl en waarschijnlijk met hel geschut dier beide vaartuigen gewapend zal wprden. ISiargesiijke Ssïausd. Tan 25 Jüoveïinfoea- lïceessifeer. GEHUWD: L. Steenman en M. de Bleijker. A. Torbcck en M. Bakker. BEVALLEN: G. Hemelrijk geb. KroubD. A. Kippersluis geb. Molenaar, Z. A. Schoon geb. Heijning, D. J. Meijer geb. de Briujn, D. A. de Wijn geb. Bruin, D. J. Halsema geb. van dc Velde, Z. M. E. Zits geb. Jacobs, Z. C. Boon geb. Geervliet, Z. L' Folmer geb. Wessel, Z. P. Beek geb. Meijer, Z. T. van Dalen geb. Dekker, Z. M, Kerk hof geb. Bommel, Z, V. van der Velden D. OVERLEDEN: J. van dee Berg 19 j. -M. D. van Dam 54 j. D. W. Timmermeister 60 j. Tan 2 9 ©eccmbei'. GEHUWD: J. Eradus en J. C. Walon. T. J. Beek en P. van den Berg. BEVALLEN: A. J. Verbeij geb. Brinkman, Z. A. M. van Niel geb. Blom, D. A. Ran geb. Jager, D. D. Burgers geb. Berg, Z. A. Dijker geb. Troost, Z. J. Ommcval geb. van Stuivenberg, D. A. de Boer geb. Schepers, D. S. J. E. de Neiju van Hoogwerf!' geb. Nauta, Z. J. Schipper geb. de Wit, Z. G. Kikkert geb. Lap, Z. A. Mens geb. ter Zwege, D. P. Bommel geb. Daalder, D. G. Abbenes geb. BoumanZ. A. Klein geb. Kruijer, D. A. M. Kroesegeb. Strikker. Z. E. Blok, Z. OVERLEDEN: C. M. van der Velden, 5 d. Ambtshalve ingeschreven 2. GEMENGDE BERÏGTEM, Te Wecnen is een alliantie-verdrag ondeileekend door gevolmagligden van Oostenrijk, Frankrijk en Engeland. De geallieerde lroe peis in do Krini lijdon zeer aan buik loop. Keizer Nicolaas is voornemens zijne soldaten in de Krirn 1c bezoeken. De Turken kenmerken zich door grool ge brek aan krijgstucht. - Het leger van lord Baglan zal binnen 2 weken lot op 40,000 man gebragl worden. - De Belgische regering is uit een politiek oogpunt voornemens den uitvoer van rogge te verbieden. Het js op de Newa heeft zich vastgezet.-— Iri Londen is de verovering van Sebas- lopol reeds in een paardenspel vertoond; hel vond zooveel bijval, dat het banknoten op het looneel regende. De onder koning van Egypte is met 12000 man naar de woestijn vertrokken om aldaar te exerceren. De Russen hebben de huizen te Sebastopol gebarricadeerd. De beweging der oltomanische troepen naar de Pruth is op nieuw voortgezet. In Turin is een manifest van Mazzini verschenenwaarbij de ingezetenen lot opstand worden aangezet. Te Athene maakt do cholera talrijke slugtofiers. De minister van tinancien heelt van een onbekenden smokkelaar ƒ200 ont vangen, ten behoeve der schatkist. Do stad Berdiauski in Tanrus, aan de zee van Azof, is geheel door de zee overstroomd geworden. In de nabijheid van Madrid is eene diligence door roovers aangehouden en geplunderd. Te Parijs spreekt men van eene groole nationale inschrijving ten behoeve van do weduwen en weezen der soldalen, die in het Oosten gesneuveld zijn. Do keizerin zou zich aan 't hoofd stellen, -Een knaap te floogeveen heeft bij hel overrijden een zijner ooien moeten missen. Men raadde hem onverwijld door een chirurgijn het oor te laten aanzetten, doch hij ging eerst eten en inlusscheu werd het oor koud in zijn vestjeszak. Te Parijs is iemand veroordeeld tot eene maand gevangenis en ƒ1000 boete, wegens het laten ontvallen, dal hel onverantwoordelijk is zoo veelgeld te ver morsen en zooveel menschen op te offeren voor eenen oorlog, waarvan niemand het einde kan berekenen. Do schade, door het vergaan der ongelsche Iransporlschejien in den geweldigen storm, in de Zwarte Zee, oj> 13 en 14 Nov. geleden, wordt op ƒ6.000,000 begroot. Tc Bern over leden eerie oude jufvrouw, nalatende elf' houden, welke in de hondenbelasting aldaar 63 francs jaarlijks opbragten. - De f'ransehe Patrie zegt, dat men sterk bezig is om Henri IV weder vlot te krijgen; Napoleon heeft zijn roer gebroken. IKGËgOIillM. Schagen den Nov. 1854. Mijnheer de Redacteur Vroeger beeft U.W.E. al eens een stuk van ons geplaatst, die nende om aan te toonen dat wij de schrijvers van zeker stuk in uw geacht weekblad opgenomenniet waren (het was over de verlichting,) ten tweede maal zijn wij zoo vrij ons tot n te wen den, met vriendelijk verzoek ons die gunst nog eens te willen bewijzen. Ofschoon wij sedert geruimen tijd niets aan uw blad gezonden hebben, om de eenvoudige reden, dat wij in geen cou rant meer wat willen schrijven, sedert het meer dan tot vervelings toe, behandelde kanaal van Geestrnerambacht als het ware in ver getelheid is geraakt, hebben wij ons van alle geschrijf onthouden. Als ontwerpers van dat plan hebben wij tijdnoch moeite gespaard en ons zelfs geldelijke opofferingen getroost, om, ware het mo gelijk de zaak te zien gelukken cn u was onsof liever de kana lisatie ten gunste (1) door al de stukken welke wij u gezonden hebben in uw geacht blad optcnemen. Wij maakten er geen geheim van dat wij de schrijvers van die stukken waren, en ziedaar! al wat nu uit of over Schagen ge schreven wordt, daar zijn wij de schrijvers van. Of wij nu bewe ren er niets van te weten, het helpt niet; wij hebben het toch gedaan Buitendien zijn er nog die in kroegen en herbergen niet te min komen welke het stellig durven verzekeren, als waren ze met onze zaken met ons doen en laten goed bekend. Zoo is het dan ook weer met het laatste stuk uit Langedijk geteekend over Schagen in No- 30 van uw geacht blad het geval. Eaddegon, aangemoedigd door een paar leden van den Edel Achtb. raadverzocht met nog 28 andere onderteekenaren het dempen der gracht tusschen de hooge en lage zijde. Het voorstel wordt in overweging genomen, maar verongelukt een paar we ken later is het bewuste stuk in uw blad geplaatst de redactie die Eaddegon misschien als de ontwerper kende, is zoo vriende-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2