GEMENGDE BERIGTEN, Advertentie n. Van hel tooneel des oorlogs heeft men, behalve de fransche depêche van voor Sebastopel tot 13 Dec.een legerberigt van prins Menlschikoff, van een dag later, 14 Dec., eveneens meldende, dat er nog niets beslissends was voorgevallen. Buitendien meldt dit bulletin, dat de russische troepen eenige gelukkige uitvallen zouden gedaan, in de vijandelijke loopgraven 13 kleine stukken geschut buil gemaakt en eenige van zwaar kaliber vernageld hebben; het vuur der geallieerden bleef zwak en zoowel verlies als schade der Russen waren onbeduidend. Volgens geloofwaardige beriglen wordt van de russische zijde, zoo als vroeger de Pruth-liniethans de Dniesler-linie met buitengewone inspanning versterkt. Burgerlijke Stand, van 16 23 December. 1854. GEHUWD: A. G. G. B. Fiorani en M. C. Smit. J. Scliagen en G. Altelaar. BEVALLEN: P. Roos geb. Stroker, Z. G. van Heuven geb. Deelder, Z. S. Edelenbosch geb. de Jong, D. H. Broekhuijzen geb. KooijmanZ. OVERLEDEN: H. Riemers, 8 m. J. Krul, B w. K. Tonneboeijer, 22 j. C. T. van Goethem, 38 j. J. H. Mooij, 3 j. M. Ran, 14 d. J. Gauw, 3 j. J. Buijs, 11 m. W. Bruin, 6 j.J- Heemstra, ouderdom onbekend.G. Dijker, 11 d. De Kussen hebben in den laatslen tijd belangrijke verster kingen ontvangen. De generaal Canrobert heeft order ontvangen Sebastopol nog vóór het einde dezer maand in te nemen! Z. M. heelt den generaal majoor G. Bakker benoemd lot ridder met de ster der orde van de eikenkroon. Napier is met de geheele vloot uit Kiel in Engeland aangekomen. Te Londen is aanbesteed de levering van 400,000 dozijn hazen- en konynenvellenbestemd tot voering van de kapcljassen der soldalen in de Krim. De koning van Pruissen is van zijne onpasselijkheid hersteld. De H. Vader heeft van de koningin van Spanje ten ge schenke ontvangen eene prachtige kroon, versierd met kost bare brillaulen en een groot aantal paarlen, robijnen, sma ragden en saphieren, ter waarde van 2 millioen realen. Dc ooi log tegen de oproerige Chinezen op de westkust van Borneo dreigt heviger dan ooit uit te barsten. Prins Frederik is van zijne buitenlandsche reis gerepatrieerd. De professor in de kookkunst, Soijer, heeft een kooktoeslel uitgedacht waarmede 4 personen voor 1000 man in 2 uren hel middagmaal kunnen gereed maken. Aan de Kaap is men beducht voor een nieuwen opstand der Kaffers. De minister van oorlog is gemagtigd aan de officieren over 1855 verlof te geven, indien zij 1 van hun traclemenl willen missen. Do keizer van Oostenrijk heeft zijn' con frater van Frankrijk met de St. Stephanusorde gedecoreerd. In Denemarken is een nieuw ministerie opgetreden inet den graaf Moltke-Bregentvct aan 'l hoofd. Het getal bedelaars in Belgie bedraagt 81,000 De rede van koningin Victoria bij de opening van het parlement heeft een diepen indruk gemaakt. De onderkoning van Egypte heeft concessie verleend aan eene fransche maatschappij lol het doorgraven van de landengte van Suez. De lyonsche dames zitten den gehcelen dag stevig voor de Krim te plukken, waar geplukt wordt en waar naar alle waarschijnlijkheid zoolang geplukt zal worden lot dat men te Lyon niet ineer zal be hoeven te plukken. Te Leeuwarden heeft zich eene soldatenvrouw van de derde verdieping der kazerne naar beneden gestort en te Alblasserdam is de ondermeesler- klokkeopwinder van den toren naar beneden gevallen. De uitvoer van jenever naar Frankrijk heelt de industrie der smokkelaars opgewekt. Te Sloten is een jeugdig meisje onder het water putten in de vaart gestort en door een kastelein op het drooge gehaald. ln eene tapperij aan do friesche palen is een schoeumakersknecnl door eenige beschonken kroegloopers doodgestoken. Te Kopenhagen hebben 5000 personen een optogt gehouden met fakkellicht. Den 11 dezen, toen de keizer der Franscheu te Fontainebleau op de jagl zijnde de gemeente Avon doortrokhad men aldaar eene banier geplaatst met de woorden Aan Napoleon III, Keizer der Franschen en Koning van Italië." Gedachten zijn tolvrij!Te Dreux (Frankrqk) heeft men de beeldtenis van een handelaar vei brand, die door kunstmatige verhoo ging den prijs zijner waren deed rijzen. Iemand zeidemen had hom zelvcn moeten verbranduu om meer natuurlijk te zijn." ln Suriname mishandelt men dagelijks 40,000 onzer naluurgenoolcn en in Nederland krijgen eenige duizenden dagelijks hunne behoorlijke maagvulling niet. In de drukkerijen te Sydney heerscht een groot gebrek aan be kwame letterzetters. De couranten worden steeds grooter in om vang en het debiet ruimer; daarbij verschijnen al meer en meer weekbladen en periodieke werken, zoodat de drukte op de druk kerijen toeneemt. Gaarne staat men den letterzetter ƒ96 in de week toe. Eene zeer ruime verdienste, waartegen zijne uitgaven betrekkelijk gering zijn, en hij bij eenige spaarzaamheid en over leg zich in korten tijd een aanzienlijk kapitaal opgaren kan. NIEUWE BRANDSTOF. Te Parijs geraken de zoogenaamde P e r a s of parijsche kolen als brand-materiaal zeer in zwang. Zij bestaan uit gewasschen en weder gedroogde steenkolengruisdat met 7 tot 8 procent gecon centreerde steenkolen-teer gedrenkt wordt en onder eene drukking van 20.000 ponden tot regtboekige koeken gevormd worden. Men gebruikt daartoe afval van kolendat bij ons volstrekt niet gebe zigd wordt. CORRESPONDENTIE. De stukken betreffende de voorstelling in den Salon des Variétés zijn te laat ingekomenen derhalve ter zijde gelegd. Wij herinneren den inzenders dat de stukken, mits geteekend vóór donderdag-middag behooren te worden ingezonden, en dat ongeteekende stukken nimmer worden geplaatst. Heden beviel ontijdig van een dooden ZOON W. G. M, van BRUGGEN, Ecliigenoolo van H. F. KLOK. Zierikzee, 17 December 1854.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3