HANDLI6TUVG. Adver te ii ti iu verongelukt. De berigten uil de Krim zijn onbeduidend: bel gewone thema is gedurige uitvallen der Russen uil Sebustopol, afgeslagen door do geallieerden. Te Arnhem is een voorbidder subiel overleden. De admiraals Dundas en Hamelin zijn in het opperbevel van de vereenigde vloot in de Zwarte Zee opgevolgd door sir Edmund Lyons en den vice- adiniraal llruat. De Tanzirnat-raad heeft verklaard, dat Mehcmet Ali Pacha, zwager van den Sultan, zich in eene vroegere ambtsbetrekking heeft laten omkoopen en daardoor aan de schatkist eene schade van 75000 piasters heeft be rokkend, welke hij thans moet vergoeden. De russische gezant in den Haag heeft de leden van het corps diplomatiqoe de ministers, voorname hovelingen en aanzienlijke personen hij zich ten eten gehad. De Times berigt, dat keizer Nicoluas do 4 punten heeft aangenomen, als een grondslag voor onderhandelingen over den vrede. Dit vredespel lende nieuws heeft in Engeland reeds dadelijk op do graan prijzen gewerkt. De officier van justitie Mr. C. B. H. Boot is benoemd lot burgemeester van Amsterdam. Prinses Marianno is voornemens te repatiiëren. Te Amsterdam is een asehwerker in een kuil met heete asch gevallen en met belangrijke brandwonden naar het gasthuis gebragt. Lord Russell is bij keizer Napoleon ten gehoore ontvangen. Verwacht een gedenkleeken aan den volksgeest en het leger van Nederland, in 1830 en 31, op het Damplein te Amsterdam. Te Groningen is een os verkocht voor f 550. W53 TBC EENDRAGT MAART MAGT. Eene Allegorie. Op den tronk van een verdorden eik rat de Dooi. Zijn reis hield hij achteloos in den arm tegen den schouder geklemd. Hij zag ontevre den voor zich henen. Daar versohenen zijne getrouwe vazallen de Cho lera, de Sterke Drank en de Kermisvoor hein. Zij deden verslag van hunne verrigiingen op aarde. «liet menschelijk vernuft heeft zooveel kunstmiddelen uitgedacht, om mij te ontvlieden," zeide de Dooddat ik weldra niet meer dan afge leefde giijzen die hunne stramme knooken begeerig naar mij uitstrekken in mijn rijk zal zien daarom heb ik u, Cholera uit Azie laten komen om een aanval op die vindingrijke Europeanen te doen. Gij rigt thans niet veel uit. Doe komt dat toch?" De Cholera. Naauwelijks wierp ik de menschen op het ziekbed, en stortte ik het doodend gif in hunne aderen, waardoor de een voor en de ander na wegstierf, of, zie! men wist door de geneeskunst aan mijne magt paal en perk te stellen en mijn aanval te voorkomen of al te slaan. De Dood. Eo gij, Ste> ke drank', gij waart mij altijd ook zulk een getrouwe dienaar Gij rigt ook weinig uil hel aantal offers dat gij aanbrengt, vermindert van jaar lot jaar. De Sterke drank. Ik kan er mij op beroemen dat ik van de vroeg ste lijden al' u getrouw gediend heb. Menigeen heb ik in zijne dron kenschap in een oogenblik uit het leven weggerukt terwijl ik anderen aan mij verslaafd een langeamen dood deed sterven. Dat mijn invloed zoo sterk niet meer is heb ik te danken aan die ellendige Afschaffings- genootschappen als die blijven bestaan, zal ik weldra van de aarde ver bannen zijn of niet dan ter sluiks u ter zijde kunnen staan. De Dood. En met u Kermis gaat het niet veel beter. Eeuwen lang bezorgde niemand mij meer bewoners voor het doodenrijk dan gij maar met u vermindert het ook al. Van waar dit De Kermis Mijne magt is ongetwijfeld van langen duur geweest omdat ik meer bedektelijk werkte: ik lokte de jonge lieden tot dansen tot onophoudelijk dansen en luidruchtige vrolijkheid en geleidde hen daarna naar buitin; dan trof de nachtwind hen en de koelte, die hen zoo bedriegelijk verkwikte was uw doodeode adem. Eene oogenschijn- lijke verkoudheid die eigenlijk niets anders was dan de kiem van de tering knaagde aan hun leven dat wegkwijnde. Zelden merkte men hel op dat ik de oorzaak van hun sterven Was. Somtijds was de uitwer king zoo steik dat ik hen binnen weinige dagen ja 1 binnen weinige uren lot u bragt en dan kreeg ik er ook de schuld vao. De merischeo begonnen al meer eu meer te begrijpen dat ik er een groote rol in speeide, om uvr rijk met jonge lieden te bevolken althans wijsneuzen van Regenten vzn sommige sleden en dorpeu zijn er op uit, om mij te weren; niettegen staande ik de ingezetenen die mij afgodisch beminnen den geest van oproer tracht aan te blaren. Deed ik dit niet dan moest noodwendig mijn invloed verharend verminderen. De Dood. Ik hoor het al weer; die slimme aardwormen zouden wel altijd op dit benedeniond willen blijven. Het wordt lijd dat ik andere middelen aanwend. Ik moet het twistvuur onder de volken wat meer aanblazen dat bewerkt den oorlogen o 1 de oorlog (hier wreef zich de Dood de heenderigc knuisten) is zoo weldadig voor de be volking van mijn rijk bij duizenden komen zij dan bijha in één punt des lijds tot mij over. Intusscheo gij, mijne getrouwe dienaren 1 gij moet zi iet stilzitten. Ik bemerk wel, dat ieder uwer op zich zelveri weldra weiüig meer zal uitrigten. Thans wil ik dat gij zamenwerkt; eendragt maakt magt." Gij, Kermis! bezoek onvermoeid alle steden eo dorpen en blaas den ingezetenen in dat zij u willen waar zij hun zin krijgen rijt gij getrouw op uwen post. Laat de jeugd en de jongelingschap lustig dansen en uitbundig vrolijk zijn. Gij, Sterke Drank! sta ijverig aan hare zijde en lok de daasenden tot ^rinken uit en dan zal het u Cholera I gemakkelijk vallen het overige te doen de menschen zijn dan vatbaar voor uwe aanblazingen. Gij kunt hen doodelijk treffen en de kunstgrepen van den geneesheer zijn niet in staat uwe aanvallen af te slaan. Sedert dat bevel, gaan de drie getrouwe dienaren van den Dood het land rond en spelen hunne rol voortreffelijk. G. v. S. MORTEL VOOR VOCHTIGE MURExV. Wanneer men gelijke deelen steenkolenaschzand en kalk goed door een mengt, dan erlangt men een zeer vaste mortel, welke bijzonder aanbeveling verdient voor de bekleeding van vochtige muren. NIEUWE BRUINE VERF VOOR HOUT. Volgens E. Lebeu, erlangt men eene fraaije en duurzame verf voor lioutdoor oplossing van 1 deel kasselsch bruin in een loog, dat uit 1 deel soda en 4 deelen water is zamengesteld. Ook gewone loog van asch kan tot dit einde gebezigd worden. Hetlen beviel voorspoedig van eenen welgeschapen ZOOND. RUiJTER, geliefde Echtgenoot van C. J. BLOK. Helder, 10 Januarij 1855. E enige kennisgeving. Heden beviel zeer voorspoedig van eene welgeschapen DOCHTERMARIA BEEKHUIZENgeliefde Echtgenoot van BARTHOLOMEUS BERNARDUS BORGART. Niuuwediëp den 10 Januarij 1855. Blijkens akte dd. 12 Januarij dezes jaars, voor het Kantongeregt Helder verleden (tieregistreerd) is door Johanna Maria Leewens eerder weduwe van Albertus Cornelius Scndermantitans gehuwd met Leonardus Johannes Theodorus Schilling en ten deze geassisteerd door dezen baren genoemden echtgenoot handligling ver leend aan haren zoon Augustinus Zenderman speci aal tol het drijven van handel als Winkelier in Tabak, Snuif, Sigaren en Kruidenierswaren het betalen en

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3