weekblad van de* helder es bet meuwediep, beusm~0p de honden. 1855. BEKENDMAKING. V 9EUTIË1VDË JAAttUA^t;. t O A W H E T r W 6 Op [)it Weekblad wordl eiken Maandag-rnorgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuuiediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. H A A K S A G ADVERTENTI EN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 29 JANVARIJ. Do BURGEWEESTER der gemeente Helder, gelet op het Bepaalde bij art. 7 der wet van den 4 Julij 1850, (Staats blad No. 37) betrekkelijk het opmaken der lijsten, aanwij zende do personen die tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer, van de Provinciale Stalen en van den Ge meenteraad bevoogd zijn Noodigt de inwoners der Gemeente uit, om, zoo zij elders in do directe belastingen zijn aangeslagendaarvan vóór den vijftienden Februarij aanstaande te doen blijken. Heldeh 26 Januari) 1855. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt ter kennis, dat in de volgende maand Februarij, te beginnen op Maandag den 5dendo beschrijving zal worden gedaan tan de in de gemeente aanwezige honden, wegens de be lasting voor het loopendo jaar. Bij die heschrijving is elk vcrpligl do noodige opgaven en inlichtingen te geven. Ieder belastingschuldige die overgeslagen mogt zijn, is gehouden, vóór of op den laalsten dag der volgende maand, ten kantore van den plaalselijken Ontvanger, schriftelijk aangifte te doen. Helder, den 27 Januarij 1855. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. niBITW37IJDIHgEEr. HELDER en NIEUWED1EP27 Januarij 1855. Men weet dat do brilsche vlootvoogd Stirling in den vorigen herfst met vier oorlogschepen Nangasaki bezocht en van het japaesche gouvernement ecnige voordeelen voor de brilsche scheepvaart verworven heeft. In Engeland ver wacht men spoedig do openbaarmaking van het daarover gesloten verdrag, daar het aan hel Parlement moet worden medegedeeld. Inlusschen leest men in een omslandig ver slag omtrent de zending van den admiraal Stirling hetwelk uil eene goede bron afkomstig schijnt, het volgende In het antwoord op den brief van den admiraal zeide du keizer dat hij den in Europa uitgebroken oorlog betreurde maar daarin op geenerlei wijze party kiezen wilde doch dat hij aan do Engclschen hetzelfde zou kunnen bewilligen als hij aan andere vreemdelingen bewilligd had hoewel aan de Nederlanders en do Chinezen hunne uitsluitende voor- regten voorbehoudende. Daarop is de onderhandeling aan gevangen en een verdrag gesloten, hetwelk aan do Engcl schen, naar verzekerd wordt, niets meer en niets minder bewilligt dan commodore Perry voor de Vereenigde Staten heeft verworven. Doch aangaande den buitenlandschon han del blijft het bij het oude, dat is: aan de Japanezen is alle handel met buitenlanders, de Nederlanders en Chinezen uitgezonderd, voortdurend verboden." In Konstantinopel had men den loden berigten ust de Krim tot 12 Januarij; alsloen was er veel sneeuw ge vallen eene batterij van mortieren was in werking gebragt de belegerings-werken waren tot op 45 ellen de vesting ge naderd, vele Iransche schepen waren naar Frankrijk ver trokken om meer troepen en krijgsbenoodigdheden aan hoofd te nemen. Prins Napoleon bevond zich te Athene. Volgens het Journal de Constantinopel zullen de gealli eerde troepen in de Krim legen het einde dezer maand 250,000 man sterk zijn, te welen: 35,000 Tui ken van het Donau leger, 11,000 man uit Egyple en Tunis, 12,000 man der divisie van Osman-Pacha 40 a 50,000 Enoelschen o en 150,000 Franschen. Dit laatste cijfer is echter overdreven en zal hoogstens slechts tot 110,000 man stijgen. Men be rekent tevens, dat nog wel eene of twee maanden zulle verloopen, voor dal iels ernstigs tegen Sebastopel zal kunnen ondernomen worden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1