GEMENGDE BERIGTEN. bevrijd van de bedorven lucht welke zich voortdurend in bewoonde plaatsen ontwikkelt, zullen eene betere gezond heid genieten en langer leven, dan zij die vei kwijnen in de enge vuile stralen der oudo steden, enz. Aan den nederlandschen consul te Odessa is van vvege de franscho en engelsche Regeringeu door de in de Zwarte Zee kominaudereude admiralen kenbaar gemaakt, dat van den eersten Februarij, in staat van blokkade zijn gesteld: «Ie mond van den Dniesler, de havens van Akkerman, OvidiopolOdessa en al do havens san Olschakowtot do landtong van Kinburndo monden van den Bug en den Dnieper; de havens lusschen Kinburn en Perecop Sobastopol; de havens lusschen Aïa en Kertsch, met name Yalta, Alulscha Sudak en Kaffa;Kertsch al de havens in de zee van Azovv en do mond van den Don, benevens de havens van Anapa en Sudsjud. Tot nadere kennisgeving zijn daaronder niet begrepen de havens van Eupatoria, Streliizka, Kamiesch en Baluclava. De fransche Moniteur heelt aangekondigd, dat dadelijk maatregelen zijn genomen om tot de effectivo blokkade overtegaan, nog voor den afloop van het aan do neutrale vlaggen toegestane uitstel. Bij geruchte wordt verzekort, dal eerlang in Beigie een geschrift in 't licht zal verschijnen, waarin de door de fransche generaals voor Sebastopol genomene maatregelen zeer gestreng worden gegispt. Het zeggen is, dal hel ge noemde werk door Einile de Girardiu is gesteld, naar aanleiding van hem door prins Napoleon geleverde bouw stoffen. Blykens berigten uit de britsrhe nederzettingen op Afrika's westkust, loopende tol bet laatste der maand De cember 11., is het scbip van de brilsche marine Pleiad van den onldekkingstogt op de rivieren Kurra en Tscbadda te ruggekomen, na eene vry voorspoedige reis van 118 dagen, cn zonder een enkel man verloren te hebben. Volgens de engelsche bladen beeft deze onderneming uit het oogpunt der aardrijkskunde en der politiek goede uilkomsten opge leverd, doch minder uit dat des handels. De londensche bladen berigten dal het brilsche gouver nement besloten heeft twee duizend politie-agenlen naar de Krim te zenden om aldaar een afzonderlijk corps voor hel vervoeren van aramunitie, leeflogt, enz. uit te maken. Men weet dat het gebrek aan vervoermiddelen het brilsche leger van toevoer beroofd heeft, meer nog dan de staat van den weg van Balaclava naar bet brilsche kamp, dio nooit geheel onbruikbaar was. - Naar luid der beriglen uil Konstantinopel van den 28 Januarij in Marseille ontvangen, waren van daar weder 1200 man engelsche troepenter versterking van het brilsche leger in de Krim, afgezonden. In deze berigten wordt mel ding gemaakt van de aankomst aldaar van een piemonteschen generaal, belast met hel verordenen van de uoodige maat regelen voor de ontvangst van de te verwachten piemonlo- gche troepen. - De fransche troepen voor Sobastopol verlang den niets liever dan om tot het bestormen der vestingwerken te kunnen overgaan, doch de generaal Canrobert verzuimde ook niets, 'l welk koude strekken, om deze geestdrift te matigen. Men verzekerde echter in het leger, dat de tijd naderde, op welken het algemeen bombardement van do vesting oen aanvang zou kunnen nemen. De Times behelst do volgende depêche, van zjjn correspondent in de Krim. Balaclava 27 Januarij." Van ouzo zijden wordt niet meer gevuurd. Des nachts vriest belmaar over dag is bet zacht en fraai weder. De belegeringswerken vorderen doch de gezondheidstoestand van het leger is steeds zorgelijk, Prins Meuschikoff heelt zich naar het noorden begeven. De Russen doen aanhou dende uitvallen en schieten op de fransche posten. Er wordt in overvloed levensmiddelen naar het kamp gebragt. Do fiansche divisie is aangekomen. Lord Raglan heeft den 24slen Balaclava bezocht en een ondeihoud met den admi raal Lyons gehad. Den volgenden dag heeft hij de loop graven geïnspecteerd. Te Tchorgonis bevinden zich slechts 8 bataljons Russen." Een jong mensehte Melz te huis beboorende, en op dit oogenblik als korporaal der genie in hel kamp voor Sebastopol, geeft de volgende beschrijving van zijne uni form Als ge mij in het tegenwoordige legertenue zaagt, zoudt gij niet weten to zeggen of ik een Rus, Turk, Griek of een Frauschman was. Stel u het heerlijke effect voor dat wij maken, ten eerste met een turksche muls, een kapotjas met een kap, een mantel van schapen vachten, slopkousen tot aan de heup, wollen onderkousen en een paar vreesselijke doch voortreffelijke klompen, en dan heelt men nog op den hoop toe polsmofieneven als de kinderen dragen en wanneer wc dan de gordel daar over hebben toegegespt, dan zien we er uit om te stelen." Burgerlijke Stand van 3 10 Februari! 1S55. GEHUWD: J. de Wit en M. Blom. S. Boom en A. Bak ker. J. S. Bakker en G. C. Vliek. BEVALLEN: A. Stoutenbeek geb. Wibols Z. S. Johannes geb. Sterrel Mink Z. C. van Zanden geb. de Kok Z. J. H. Verlee geb. Dikkens D. W. H. M. M. van Strijen geb. Versignij Z. C. L. Bakker geb. Scbumaker Z.—T* van Waar denburg geb. Zaatman D. A. M. P. van Es geb. Janssen Z. N. Thie geb. Papineau D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: S. C. de Vries 71 j. A. van Brederode 41 j. G. de Wijn 50 j. AI. Leen 35 j. J. de Jong 69 j. W. Stoutenaar 75 j. P. Molenaar 62 j. D. Ossen 14 d. G. Kinsbergen 3 j. A. Hekker 69 j. In hel jaar 1854 zijn ingeklaard 3514, uitgeklaard 2290 zeeschepenonder nederlandsche vlag. Omer-Bassa heelt geweigerd zich onder de bevelen te stellen van de veld- heeren der bondgenooten. Do engelsche bladen melden, dat de spoorweg over de landengte van Panama vollooid, en waarschijnlijk thans reeds in gebruik is. De overoude abtdij, aan het Laacher meer, indenEifel, nabij Andernach is tolaal afgebrand. Vorst Menschikoff heeft last gegeven om Anapa in staal van tegenweer te brengen. De baron

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2