lil Van den 2den jaargang van dit tijdschrift is thans de Iste aflevering verschenen, inhoudende: I. De geschiedenis, haar nut en hare strekking. II. Thomas Babington Macauly. III. De drie tijdperken van do stoomvaart op den oceaan. IV. Ligchaams- en zielsziekten. V. Invloed der landverhuizing op de voortbrengselen van Amerika. J\aar de oflicicle jaarlijksche verslagen omtrent handel en zeevaart en den staat der financiën van Amerika. (1840—1855.) De 2de aflevering is ter perse en zal ouder anderen bevatten: Fiiilandschc poëzij, vertaald door J. J. L. Ten KateMevrouw de Salilé; Een bezoek in de fransche uitgravingen in Assyrie, enz. De eerste jaargang, zijude 4 declen van te zamen 1082 bladzijden, bestaat uit de volgende stukken: Geschiedenis en §taatkunde. De Staatkunde van Lodewijk XIV. De noord-amerikaansche expeditie naar Japan. Een blik op de buitenlandsche staatkunde van Engeland. De volksregering te Athene. Eusland en Amerika, door Gustave de Beaumont. Lodewijk de Zeventiende, de ware en de voorgewenden. Laatste berigten uit Japan. Schamyl, de profeet en krijgsheld van den Kaukasus. De dood van Yoltaire en van Kousseau; voortgang der denkbeelden voor de fran sche omwenteling, door H. Martin. Drie vermaarde vrouwen. Het verleden en de toekomst van China. De vorderingen der meteorologie, door Babinet. Land- en Volkenkunde. Schetsen uit het leven in Londendoor C. M. Smith. De ontvolking der hooglanden van Schot land. Het Charterhouse te Londen. De russische zeemagt in de Oostzee. De godsdienstige secten in Busland, Koloniën in Londen. Egyptische landbouwers. De volken van Europa. De natuur en de mensch in Volhynie, Podolie en de Ukraine. Karakter, tegenwoordige gesteldheid en toekomst van het grieksche volk. Levensbeschrijvingen. De kardinaal Mezzofanti. Een blik op het leven van Columbus. Jozepli Haydn. Een kunstenaarsleven in Amerika. De hertog van Parma. James Monroe, door Xavier Eyma. Reizen en Plaatsbeschrijvingen. Sinope. Ontdekkingen in de Noordpoolstreek. Yan Liverpool naar Halifax. Alexandrie, Een kersdag aan den Nyl. Kars en Erzeroom. Eene slavenveiling in Yirginia. Liverpool. Een carnaval in Griekenland. Archangel. Nijverheid. Een bezoek in een paar fabrieken te Man chester en omstreken. De londensche munt. Steenkoolhandel in Engeland. De leisteengroeven. Uit het duitsche fabriekleven. Kurken. Geschiedenis van het chineesch porcelein. Novellen enz. Het misverstand. Gouden bruiloft, door Theod. Eontane. James Monmouth, door Theod. Eontane. Het landverhuizerskind. Waarom mijn oom een oude vrijer was. Denis Kelly, eene schets uit het leven van den ierschen boerenstand, door Wiliam Carleton. De kapel van Winkelried. Hot corn. Schetsen uit het amerikaanschp volksleven. Mengelingen. De giraffenjagt in Kordofan. De winkels in China. Een vermoeijend beroep; londensche type. Eene bijzonderheid uit de fransche omwen teling in 1848. Telegrafen in Amerika. Een parijsche industrie. De rook in Londen. De fransche handwerkstanddoor een En- gelschman beoordeeld. De uitgave geschiedt naar verkiezing der Inteekenarenin maandelijksche afleveringen of in deelen van drie afleveringen, tcgea den prijs van f 6 per jaar. Bij de meeste Boekhandelaren is de eerste jaargang voorhanden. De af leveringen verschijnen den I5den van elke maand. Zekere en bepaalde genezing van scorbutieke uilslag, huid ziekten, zeere beenen zweren en yerouderde kwalen, liet is eene daad zaak dat de zalf van Holloway de eenigste is, wier goede uitwerking onfeilbaar is. In gevallen waar de voornaamste genees- en heelkundigen de hoop opgaven heeft hare genezende kracht een onmiddelijken om keer io de ziekte ten gevolge gehad en wanneer zij volgens het voorschrift dat bij eiken pot is gevoegd met de pillen te gelijk gebruikt wordt, dan worden door de vereenigde kracht dezer middelen de meest pestachtige ziekte genezen zonder dat de lijder het minste ongemak meer daaraan bespeurt. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: osjes pillen van f 0.80, f 1,85 ƒ3.00, ƒ6.75, f 13.50 ƒ20.55 Potjes zalf van 0.801 85 »3.00, »7.50, »13.85, »20.95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen hij den heer T. Groen, te Nieuwediep; bij den heer J. Straatmanhoofd-depêthouderte 's Hertogen bosch alsmede te Londen, Strand 244, Holloway's Etablis sement en te New-York, 80 Maiden L.me. DAGTAFEL van de hooge watergetijden. Datum. Voormiddag. Namiddg. uur. min. uur. min. 12 Februarij, 3—12 3 49 13 4 31 5 14 14 6 1 6 46 15 7 22 7—56 16 8 22 8—50 17 9 14 9—39 18 10—4 10 26 NIEUWEDIEP BIJ C. BAKKER BZ. GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 4