GEMENGDE BERIGTEN, der brood of vuur, was verleden week hy hen gegaan, om voedsel en een schuilplaats af la smeekenmaar van allen onbarmhartig aan da da deur gezet, toen uien hem den anderen dag zieltogend van koude in zijn huisje vond. Naar het hospitaal gedragen, waar hem ter naauwernood de H. Sacramenten der stervenden toegediend worden is hij aanstonds gestorven. De Patrie deelt eenige bijzonderheden mede, nopens het vergaan van uct fransche oorlogschip Sémillante. Hel is thans zeker, dat dit prachtige fregat van 60 stukken geschut met man en muis is vergaan; geen enkel menscheuleven is bij deze ramp gered. Het schip had den 14der» Februarij Toulou verlaten en had behalve de equipage 400 man in fanterie aan boord. Het weder was reeds ongunstig toen hei schip vertrok, en de ramp heeft in do straat Bonifacio, in (bm nacht van 15 op 16 Februarij plaats gehad. Volgens officiële opgave bevonden zich in hel geheel 750 uienschen aan boord. Uit Ceyion wordt van 1 Februarij gemeld, dat aldaar hel berigt was ontvangen, dat de bevolking van Australië in opstand was geraakt en zich onalhankelijk had verklaard. Er waren troepen tegen de opstandelingen gezonden, aan wie een moorddadig gevecht was geleverd. De londenscbe Times van jl. Dingsdag zegt: «Vol gens onze jongste berigten uit hel Oosten moet ren sterk corps russische troepen op weg naar Sebastopol omgekomen zijn door de ongemeene guurheid van het weder en de moeijelijkheid van den rr.arsch. Onder welke omstandighe den dat geschied is, of de kolonne door eenen storm over vallen, door sneeuw overstelpt, of eenvoudig door koude overmand is, hebben wij nog niet vernomen; maar hel aantal aldus omgekomen soldaten wordt gezegd eenige dui zenden te bedragen, zoodat hel een verlies voor den vijand is, gelijkstaande met eene bloedige nederlaag op het slag veld. Men ziel dat de winter voor Rusland geen getrouwe bondgenoot is, en dat het ligter voor onze dan voor da russische troepen is de Krim te bereiken. Het is de eer ste maal niet in den legeriwoordigen oorlog, dat zulk eene wederwaardigheid de russische krijgsmagt treft en tot onze kennis komt, en waarschijnlijk is iets dergelijks op kleiner schaal reeds dikwerf gebeurd zonder dat do mare daar van lol het Westen doordrong. In de daad de positie van vorst Mentscbikofl is van dien aard dat hij zich daarin gedurende den winter naauwehjks heeft kunnen staande houden." De ontzaggelijke toebereidselen welke de westerscbe mogendheden daarsteliendoen sommigen zeggen: «Rusland moet vallen." 150 engelschebenevens 50 fransche sloom- vaarluigen en een fransche larrdmagl van 100,000 man zullen niet alleen den kryg aan de boorden van den Donau en in de golven van Odessa en Perekop, msar ook langs de finsche, lijflaudsche en courlandsche kusten, in hel hart van Rusland zelve, voortzetten, terwijl Oostenrijk bij magie is, zonder buitengewone middelen to nemen, om 800,000 man te velde te brengen. En dan, wanneer die massa den voet op Ruslands bodem zal zetten, zal dan het feit beslist worden? zullen dan de bevelhebbers der verbonden legers elkander «laar de hand drukken en uitgalmen: ons is de overwinning!?"Het reglemeut van 10 Februarij, omtrent de algemeen» russische wapening, duidt genoeg aan dal Rusland zijne haardsteden en altaren met de grootste inspanning zijner reuzenkrachten zal verdedigen. Aun Se bastopol ziet men «lui «ie Rus zich niet zoo spoedig overgeeft, ai buldeit het kanon des vijands nog zoo fel. Hij is ook op alles voorbereid. Riga wacht eene bezetting van 40,000 man; Reva! zal een s'.erk garnizoen ontvangen en langs de geheele kust van Riga tot Polangen wordt een kordon daar- gesteld, ten einde eene ontscheping des vijands te verhin deren, wanneer hij lust zai gevoelen om, met het oog op Petersburg, Kroonsladt te naderen. Burgerlijke 8tand van 341 Fekruarif 3 Maart 1855. GEHUWD Geene. BEVALLEN A. A. Dekker geb. van Asperen Z M. G, J. Simo- nides geb van Oosten Z. J. Zeeman geb. Kiuk D. ÜV EP,LEDEN J. Haring 2 j. H. P. de Haan 10 w. P. Kunst 9 j. S L. de Vries 64 j. C. Bieos 80 j. 31. Dekker 74 j. E. Schaap 50 j. Ambtshalve ingeschreven i. De rijks-subsidie voor de gewigtige kon. akademio van wetenschappen is verhoogd tot ƒ14.000 Do Russen bezetten de kust van Riga tot Pelersburg om eene landing te kunnen afweren. Op du neder], rivieren wordt een aanhoudende val van den waterstand opgemerkt. In «ie hoofdstad Van liet russische rijk zijn aangekomen 3000 Kirgisen van do chinesche grenzen, gewapend met pijlen en boog. De fransche administratie is gemagtigd o.n in Engeland en Belgie 700,000 meters laken aantekoopen voor do armee. De keizerin van Oostenryk loopt op alle dagen. De Kurden hebben de stad Mossul in brand gesloken. Lot li Raglan heelt zijn ontslag verzocht als bevelhebber van het britsche leger in de Kriin. Volgens een telegrafisch berigt, zouden de russische bezittingen in N. Amerika aan de Ver. Staten zijn afgestaan «oor 30,000,000 dollars. Do koningin-moeder heeft den hofraad Skripilzin, uit Pelers burg, Lij zich ten eten gehad. De miliciens van 1850 zullen den 15 Mei e.k. ontslagen worden. De spaanschö Cortes hebben in eene onstuimige ziiting besloten tot de uitgifte van een kapitaal van 1500 millioen realen 3 pc. schuldbrieven. Eene russische krijgsmagt van 40,000 man heeft den 17 Februarij een aanval op Eupatoria gedaan, maar is met groot vei lies door Omer-Bassa teruggeslagen. L, M. heeft zijnen adjudant graaf van Lijnden en zijnen kamerheer baron van Hardenbroek reiast om H.D. afbeeldsel als geschenk van Z. M. aari den keizer van Japan derwaarts overtebrengen. Van Urk zijn 3 personen over het ijs van de Zuiderzee te Enkhuizen aangekomen. De amslerdamsche kermis is met 32 tegen,7 st. behouden. Te Lvon is eene 51 jarige vrouw, na 28 jaren gehuwd to zijn geweest, voor de eerste maal moeder geworden. Een jongeling te Zwolle heeft zich doodgeschoten, wegens teleurgestelde liefde. Een deventer koekbakker zendt een proefje van 42 pond naar de parijzer tentoonstelling,— Keizer Nicolaasis overleden, (HB.)

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2