r. 11. WEEKBLAD van den HELDER en bet 1EUWED1EP. 1S55. DERTIENDE JAARttANG. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nituwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. IlAIlliG v C e s Her AD VERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is GO centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 12 MAART. 1T XZ U W XJD 11T SSÏÏ, HELDER en N1EIÏVVEDIEP10 Maart 1855. Op het punt van ons blad te doen afdrukken, lezen wij in de Nieuwe Rotterdammer Courant van heden (l Maart) een adres aan de Tweede Katner ter beperking van den hamlet in sterken drank, waarvan wij nog met een enkel woord melding maken, om te zeggen dat wij met veel be langstelling daarvan hebben kennis genomen. Met grooie beknoptheid en duidelijkheid zijn daarin de talrijke motieven tol hel verzoek ontvouwd; en wordt, met gemagligdheid ge vraagd, wal, naar onze rneening, reeds thans, zonder zwa righeid kan worden ingewilligd, namelijk: a. een onderzoek in te stellen omtrent de vvenschelijk- heid en mogelijkheid tot het invoeren eener wet, waar bij de vervaardiging en verkoop van geilisli 1 leerd wordt verboden, en h. inmiddels10. de beperking van hel aantal plaatsen waar het gedistilleerd wordt verkocht, 2°. hel sluiten dier plaatsen des zondags en liet in do week geopend zijn alleen van 's morgens 8 lol 's avonds 10 ure, 3°. verhooging van palenlregt voor branders, tappers en slijtersmet bepaling dat die beroepen niet in ver- eeniging met anderen zullen mogen worden uit geoefend. Allen, die zich wenschen aan Ie sluiten aan dezo po ging om beperkende maatregelen uil te lokken, durven wij gerustelijk aanbevelen zich met dit adres nader bekend lo maken. Volksvriend No. 105.) Het Courl of Common Pleas te Londen heelt dezer dagen een verdict voor 1000 p. sl. en alle kosten uitgesproken ter gunste van de heeren de Wollf en Peereboomkooplieden te Ooslhuizen in Noordholland, tegen den heer G. Pear! kaaskooper te Londenzijnde het bedrag van verschillende partijtjes kaas, door C. H. en J. C. Tugman, als voor andere personen besteld, doch door hen aan de gedaagden afgeleverd nadat zy hunne betalingen hadden geschorst. Deze zaak wekte veel belangstelling onder de hoilandsche en buiten- landsche bandelaren in provisiën te Londen, waarvan de meeslen den geheelen dag in bet hof doorbragten en som migen kwamen er zelfs voor van buiten. Als een bewijs voor de strenge koude die er gehrerschl heeft, diene dat van 50 vette ossen, die den 7 Februari} op het dek van een vaartuig van Aherdeen naar Smithfield werden Tervoerd, cr 20 onderweg moesten worden afgemaakt; de koude had ze zoodanig uitgeput dat ze neervielenbuiten staal om weer op te slaan, zoodat een spoedige dood nood zakelijk werd. Te Parijs is eeno nieuwe instelling gevestigd en wel een verhuurkantoor van dansers. Daar men dikwijls hoort klagen over gebrek aan jonge vlugge dansers op de talrijke bals, heeft de ondernemer gemeend hierdoor in eene drin gende behoefte te voorzien. Voor 20 fr. per stuk levert het kantoor dansers van 20 tot 28 jaren, vlug ter been, onver moeid, vrolijk van geest en netjes gekapt, voor bepaalde uren of voor den geheelen nacht. Deze inrigling is geheel hel fransche karakter waardig. De Shipping and Mereantilie Gazelle meldt, dat door de stoomboot Vesuvio, van Napels naar Livorno, den 17den Februarij te Genua het berigt is aangebragt, dat Catania door eeno aardbeving of eene uitbarsting der Etua, groolen- deels verwoest zou zyn. De volgende anccdole werd voor kort als waar in hel kamp voor Sebastopol verhaald. Eene jonge dame schreef aan een engebch officier, dat bij bij de inname van Se bastopol vooral zorgen moest om Prins Menschikufl eigen handig gevangen to maken en haar een knoop van diens rok over to zenden. Ongelukkiger wijze, werd de engelsche officier intusschen zelf gevangen genomen cir-kwam ge noemde brief in handen van Prins Mensehikpfl in Riaats^vSn in do zijne. Deze liet den Engelschtnan den brief toeko men, er eenen knoop van zijn rok en de woorden bijvoe-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1