schillendein den afloop dezes winters bijeengezameldc «•eltlen. V Uithoofde van de belangrijke som waarover het Armbe stuur door deze vereeniging van krachten beschikken kon, was het mogelijk eene ruime bedeeling aan de armen te kunnen verstrekken, terwijl ook een groot aantal gezinnen, niet tot de gewone bedeelden behoorende, daarvan hebben kunnen genieten, en bovendien de stille armoede niet is vergeten. Bij die uitdeeling waren door afgevaardigden vertegen woordigd: het korps Muzijkanten van Z. M. Fregat Doggers- bank, de Rederijkerskamer, en de Commissie voor de onlangs plaats gehad hebbende Hardrijderij op schaatsen. Genieten de medewerkers tot dit liefdadig doel, reeds de belooning in zich zeiven door het bewust zijn van eeno goede daad te hebben verrigt, zij verdienen bovendien openlijke hulde, en zullen zeer zeker den dank van alle welgezinde armen inoogsten. jl. Maandag heeft te Huisduinen het volgende ongeluk plaats gehad. Een meisje van 8 jaren bevond zich met een 4jarig zusje bij den haard, terwijl de ouders afwezig waren. Het jongste stak een bosje helmen in den brand en kwam daarmede zco digt bij het jurkjo van de oudste, dat het vlam vatte. Op haar gejammer kwam eeno buurvrouw te hulp en bevond toen zij den brand met veel moeite was meesier geworden, dat al de kleederen van het kind geheel en bet ligchaam op verscheidene plaatsen was gebrand. De ouders werden gehaalden geneeskundige hulp aangebragt doch in weerwil daarvan is bet meisje in den vroegen mor gen van eergisler aan de bekomen brandwonden bezweken. Naar wij vernemen, heeft do hier gevestigdo Rederij kerskamer Olympia besloten, de som van ƒ50 uit hare kas allezcndercn voor de noodlijdenden door den watersnood. De zangvereeniging Nut en Genoegen zal a s. dingsdag- avond alhier in de Wesler Kerk eene buitengewone verga dering houden, en de muziekanten van Zr. Ms. fregat Doggersbank zijn voornemens op donderdag e. k. een concert te geven waarvan de opbrengsten zullen strekken ten behoeyc van bovengemelde noodlijdenden. De groole bladen deelen de akelige bijzonderheden mede van de geweldige overstroomingen in Gelderland Noordbraband en Utrecht. De Staatscourant van eergisteren bevat het volgende O berigl 's Gravenhage, 14 Maart. Groot is de ramp, die het Vaderland heeft getroffen, dringend de nood van duizenden zijner kinderen. Hulp krachtige hulp wordt van de Natie verwacht. Een beroep op hare liefdadigheid was nimmer vergeefsch. Ook nu zal hel niet onverhoord blijven. Daarop vertrouwende, stelt de Koning, door het volgende besluit, allo Nederlanders in de gelegenheid om te voldoen a3n de inspraak van hun hart. (Hier volgt hel besluit, waarvan de inhoud is: Er zal op dingsdag den 20 Maart aanstaande eene algemeene col lecte aan de huizen der Ingezetenen door het geheele rijk worclor gedaan De Gange heeft heden lijdingen van Konslanlinopel aangebragt, loopende tot 1 Maart. Er zijn met deze gele genheid beriglen omtrent hel gevechtdal den 23sten Feb, voor Sebaslopol is geleverd, aangekomen. Een bataljon Zouaveu had do hoogte van Malakoff ingenomen en 18 stukken geschut vernageld onder het kruisvuur van de bat terijen der vesting en de russische schepen, doch trok terug op het aanrukken van een korps van 8000 man Russen. Het verlies der laalslen is op 1000 man geschat; de Franschen verloren 340 man. De generaal Hanet is gedood. Bij den teruglegt hebben de Zouaven eene russische kolonne, welke hen den pas wilde afsnijden, over hoop geworpen. Het schip Frances Walker, 14 September 11. van Sydney vertrokken en naar Calcutta bestemd, is den 20 dierzelfde maand bij den ingang van straat Torres op de klippen geraakt en verbrijzeld. De equipagie en de passa giers hebben zich gered in eene sloep, daar de overige verbrijzeld waren. Vijf der schepelingen bleven op het eiland Rooby achter, daar zij den logt met zulk een volge laden sloep niet wilden voortzetten do overige zijn na 35 dagen te Koepang aangekomen. Terzelfder tijd is nog een engelsch schip, genaamd Sultana, kapitein Rimmer, in diezelfde straal verongelukt; ook hiervan heeft de equipagie zich in sloepen gered. Te Melbourne is hel ned. barkschip Australië kapitein Jochems, van Amsterdam, met 266 passagiers van Londen, na eene reis van 88 dagen aangekomen. - Het door Keizer Alexander II uitgevaardigde manifest luidt als volgt: Keizer Nicolaas is aan de gevolgen eener snel ontwikkelde en hevige ziekte bezweken. Even als de ontslapene Vorst de meest onafgebrokene moeite en zorgen aan hel welzijn zijner onderdanen wijdde, leggen ook wij, bij hel bestijgen van den geërfden troon van het russische rijk en van de daarvan onafscheidhare landen Polen en Fin land voor God do gelofto af, om de welvaart van ons Va derland als ons eenig streven te beschouwen. De Voorzie nigheid die ons tot dit groole werk heeft uitverkoren, leide en bescherme ons, om Rusland op den hoogsten trap van magt en roem te behouden en vervulle door ons de overeenstemmende wenschcn van Peter, Culharina, Alexan der en onzen vader! Moge de ijver en liefde onzer onder danen ons daarin behulpzaam zijn! Wij noodigen u uit lot het verletnen van dien bijstand en bevelen dat de eed van trouw aan ons en den troonopvolger Nicolai Alexandro- wilsch worde afgelegd. In de zitting van het Lagerhuis van jl. maandag er kende een der bewindslieden, dat de zaken in de Kaapko lonie niet geheel naar wensch stondenen dat de vrede met de Kafferstammen nog niet genoegzaam bevestigd en verzekerd was. Do schout bij nacht Dundas heeft jl. maandag te Portsmoulh zijne vlag als bevelhebber der britsche Oostzee- vloot gehesehen op bet linieschip Duke of Wellington, Do Times berigt, dat een klein stoomfregat jl, maan dag van Spithcad naar Cork vertrokken is, om artillerie- troepen voor de kaap de Gocdo Hoop aan boord te nctnen,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2