WEEKBLAD van den HELDER en het NIEUWEDIEP. N°. 14. 1855. BEKENDMAKING. DERTIENDE JMlUaAHU, G E W lt ET Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bï., te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 ooms. Men abonneert lich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. DIA AKD AG ADYERTENTIEN gelieve mea ongeiegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 2 APRIL. De BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt by deze aan de belanghebbenden bekend, dat de derde zitting van den Militieraad binnen het 3de ressort dezer provincie, be stemd lot hel keuren van Plaatsvervangers en Nummerver- wisselaars, voor deze gemeente zal worden gehouden te Hoorn, op het Oude Zeekantoor, op Woensdag den 4 April 1855, des middags ten twaalf ure. Helder den 28 Maart 1855. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. XTIETTWSTIJDIlT^SiT. HELDER en NIEUWEDIEP, 31 Maart 1855. Zr. Ms. fregat Doggersbank, kapt. ter zee Frucht, heeft gister namiddag, onder hel lossen der gewone salutschoten, onze haven veriaion, koers zettende naar Vhssingen, om in hel drooge tlok aldaar eenige herstellingen te ondergaan. - YVy vernemen dat de élèvos van de jonge jufvrouwen-school alhier, ten behoeve van de noodlijdenden door den waters nood uit eigene hydragen hebben vervaardigd en naar de algemeene Commissie verzonden: 19 hemden, 6 rokken, 6 paar kousen en 4 halsdoeken. - Dezer dagen zijn van wege het departement van marine, uit do modelzaal eenige voorwerpen afgezonden voor de groole tentoonstelling te Parys, waaronder zich in klein model bevond de boeijer, die in der tijd door hel nederlandsche gouvernement aan Z, M. den keizer aller Russen ten geschenke is aangeboden. Men verneemt thansdat hel lydslip der weder-bij- cenkomst van de Tweede Kamer der Staten Generaal tien 8 Mei e.k. zal zijn. Belangryke onderwerpen zyn aanhan gig gebleven, die dan zullen worden behandeld, zoo als de ontwerpen van wet op het lager en middelbaar onderwijs; het voorstel van drie leden tot afschaffing van den accijns op het gemaal en gedeeltelijke vervanging daarvan door eene heffing bij hooltlelyken omslag; het ontwerp van wet tot wyziging tier wet van 12 Apttl 1850, houdende vaststelling van het briefport en regeling der brievenposteryenz. Onlangs heeft in het burger weeshuis te Hoorn eene treurige gebeurtenis plaats gehad, Eene der weesmeisjes is tics nachts moeder geworden van eenen zoon; zij had haren toestand zorgvuldig verborgen gehouden, en de angst der ontdekking noopte haar lot de vreeselyke daad, het kind in het secreet te werpen, waarin hel korten lyd daarna even wel ontdekt en levenloos gevonden werd. De achttienjarige moeder van het kind bevindt zich in zorgvoller) toestand. Het Handelsblad meldt, dat de vader van hel kind zich dezer dagen stilletjes uit het gesticht heeft weggemaakt. In den nacht van jl. dingsdag op woensdag heeft een zeker aantal officieren der nationale garde, te Madrid in eene gehouden vergadering besloteneene poging van dwang by het gouvernement te beproeven, ten einde het ministerie in democratischeu geest wierd gewijzigd. Zich vervolgens hij den maarschalk Espartero begeven hebbende had deze al zyne geestkracht noodig om de gewelddadige pogingen tegen de regering af te wyzen. Er is eene wet aangeboden, om de nationale garde Ie verbieden, zich tot beraadslagingen over staatszaken te vereenigen, Uit Weenen wordt gemelddat de conferenlio jl. maandag hare zesde zitting gehouden heeft. Men verzeker de dat daarin over hel derde waarborgpunl gehandeld was en dat de slooping van Schastopol niet behoorde onder hetgeen door de geallieerde mogendheden bepaaldelijk gc- eischt wordt. Doch iets zekers is dienaangaande nog niet bekend, zoodal aan de weener effectenbeurs ook geruchten die minder gunstig voor het vooruilzigl op vrede zijn, eenig geloof hebben gevonden. Een half officieel slokholmsch dagblad van den lGden viezer berigl dal door hel ministerie van marine bevel ge geven is om een gedeelte der Scheeren-vloolte vy

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1