GEMENGDE BERIGTEN, eene afdeeüng bombardeersloepen en twee afvloeiingen kan- ncnneer jollenmei drie tierde der volle bemanning en proviand voor zes weken uil te ruslen. Tevens is bevel gegeven tot uitrusting van twee stoomschepen en van twee blikken. Het hoogste kerkelijke collegie in Ruslandde hei lige Synode, heeft de bevolking aangespoord, om ook ter wille der kerk en des geloofs voltaardig te gehoorzamen aan 's keizers besluit tol wapening der landweer. Hel daar toe strekkende manifest der Synode is in de jongste st. pe- lersburgsche dagbladen openbaar gemaakt. Iii ai de kerken van Finland is eeno publicatie af gelezen, waarin keizer Alexander aan de bevolking hare godsdienstvrijheid en hel genot van al hare voorreglen en vrijdommen waarborgt, overeenkomstig liet lamiregt, het welk de keizer verklaart steeds te zullen handhaven. Een door den franschen Monilcur medegedeeld berigt uit ivouslaiitinope! van 19 Maart zegt lil den nacht lus- scben 15 en 16 dezer hebben onze troepen eeno door russiscbo tirailleurs bezette reeks hinderlagen vermeesterd. Ten zelfde tijde werd door de Russen op onze uiterste lin ker flank een uitval gedaan die met kracht afgeslagen is. Do vijand trok in wanorde af, terwijl aan zijne zijde 50 man builen gevecht gesteld werden." Dc Times deelt een berigt mede uit Weenen in houdende dat te Odessa op den 21 (lezer de tijding was ontvangen, dat de Russen, niettegenstaande zij herhaaldelijk waren aangevallen, zich hadden gehandhaafd in de positie op den berg Sapun, aan de zijde van lukerman, welke positie reeds op 24 Fehruarij door hen was ingenomen en van waar hun geschut do linie van aanval en het fransche kamp kan bestrijken. In een tamelijk volledig verslag van den staat van zaken in en voor Sebastopol, door de oostciirijksche bladen medegedeeld, komt voor, dat de Russen zich in die stad zoo sterk hebben gebarrikadeerden dat deze bovendien zoo zeer door de werken op den noordelijken oever van de baai wordt beheerschtdat, a! koude een storm, met eene aanmerkelijke opoffering van menschenlevensgelukken, de stad niet houdbaar zoude zijn voor de bondgenooiendat, om Sebastopol te dwingen, die vesting van hel verdere Rusland zoude moeten worden afgesneden, en van beide zijden belegerd en ingesloten, en dat daartoe de aanwezige strijdkrachten der bondgenooten op verre na niet toereikend schijnen le zijn. Do londenscbe Times cn Morning Herald hebben brie ven uit het brilsehe legerkamp voor Sebastopol van den 16 Maart ontvangen. Daaraan is het volgende ontleend De verbetering, die sedert eenigen tijd in den toestand van ons kamp en ons leger gekomen is, houdt stand en gaat voort. De meening, die sedert lang bij menigeen be stond, dat het thans onmogelijk is Sebastopol stormenderhand in le nemen, wint veld. Algemeen oordeelt men, dat hel te velde staande russische leger aangevallen en verstrooid of de vesting van alle kanten ingesloten moet wordenvoor dal wy kunnen hopen do stad en do citadel in haar noord- westeiyken uithoek in onze magl te krijgen. Gisteren nacht verdreven de Fransclien eenige russisehs tirailleurs uit eene schuilplaats buiten den vestingwal maar konden zich in die positie riiel slaande houden dit| heeft den vijand aldaar nog stouter gemaakt, doch hij is door het hevige en onafgebroken vuur van fransche mortieren in loom gehouden, Onder het bestendig toezigt van lord Raglan is het britsche leger thans, met uitzondering der getalsterkte, nagenoeg weder geworden wat hel voor zes maanden go- leden was. Voor de eerste maal, sedert den aanvang der belegering hebben do russische batterijen te lukerman vuur gegeven op onze liuicn maar zy schoten telkens le kort." Burgerlijke Stand van 24 31 Maart 1855. GEHUWD: S. van Waart en H. Hubbeling. C. van As en G. Kerkhoven. BEVALLEN: M. Buijs geb. Jacobs Z. N. Kikkert geb. Troost D. M. Geurst geb. Vennik D. E. A. Addeson geb. Gelderblom D. A. de Wilde Moor geb. Abbenes Z. S. van Vliet geb. van der Wolt D. M. Trap geb. Duinker D. A. Knip geb. Zijp Z. en D. M. Wilms geb, Schmidt Z. R. van Zuijlen geb. Rieuwerts Z. S. W. Claus D. OVERLEDEN: C. A. Vliek 9 j. M. Bommel 3 m. G, Mijn 65 j. C. Mooijman 23 j. De graaf van Lijnden en den baron van Hardenbroek zijn met het portret des Konings naar den keizer van Japan vertrokken. De minister von Manteuffei heeft verklaard, dal Pruisson een leger van 500,000 man op de been kan bren gen. -De Russen hebben zich sterk gebarrikeerd in Se bastopol. Men verzekert dat do geallieerden niet zullen aandringen op de ontmanteling van genoemde vesting, maar zich zullen bepalen tot het eischen der beperking van de russiche scheepsmagl in de zwarte Zee. Een dagblad deelt de volgende woordspeling mede: Het eindo van Sebastopol zal bet begin van Polen en het middenpunt van de magt van Napoleon zijn. De spoorweg van Lier naar Turnhout is geopend. Te Parijs zyn verscheidene personen in hech tenis genomen, ter zake van deelneming aan geheime ge nootschappen. De leden der E. iv. zijn tegen 12 April ter vergadering opgeroepen.De regtbank te 's Gravenhage heeft een scheveningschen visscher, die zich eene op strand gevondcn^dwarsfluilafkomstig van een gestrand schip, had toegeëigend, te dier zake veroordeeld tol eene gevange nisstraf van een jaar. - Aan den baron van Heemstra c. s, is de voorloopige concessie verleend tot den aanleg en de dienst van eenen spoorweg in de nnoidelijko provinciën van Hatlingeu over Franeker, Leeuwarden, Meppcl, Zwolle, Almelo met een zijtak van Leeuwarden op Groningen. Door de nedei landsche Haruielmaalscbappy zijn 32 schepen bevracht. I X 1» E Z O M O K Ut. MLJ 4S! JBL-d JBL-ïi THT* I)e klasse der portiers in de groote huizen, te Parijs, is genoeg bekend en men weet dat voor de loge of het kamertje, waarbij zij bij den in gang, hun vejblijf houden, met groote letters, yermeld staat: „Parlez au portier" {spreek met den portier.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2