BEKENDMAKING. den moed heeft gehad eene weigerende gemeente te dagvaarden; het gouvernement is anders zoo bang van procederen nieten be hoefde de rijksadvocaten toch niet te ontzienzoo druk zullen die Heeren het toch niet hebbenof men kon hen daarmede wel be lasten.Blijkbaar durfde men niet beginnen; men vreesde bij den regter in het ongelijk te zullen worden gesteld en daardoor verpligt te worden, ook die gemeenten welke nog goedwillig haar geld gaven, te moeten vrijlaten. Maar indien die verpligting bestaat, waarom haar dan in de wet, regelende het armbestuur, opgenomen Behoorde het tot 's Ko- nings bevoegdheid om de gemeenten met uitgaven voor de justitie te belasten, waarom dan eene wet geprovoceerd? De wetgevende magt had zich dan belmoren te onthouden. Door de regeling van de wet te vragen ontkende men zelf de koninklijke bevoegdheid. En nu wil men die oude schulddie men voor geenen regter durft brengen, welker geldigheid men zelf toont te betwijfelen door wettelijken dwang van de gemeente afpersen, door de gede puteerde staten als post van uitgaaf op de gemeentebegrooting doen brengen en zonder onderzoekzonder de gemeente in de gelegenheid te stellen hare gronden van weigering aan de reg- terlijke magt te onderwerpen doen betalen Men moet het zienom aan de mogelijkheid van zulk eene poging te kunnen gelooven! Do BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt, Ier voorkoming van ongelukken, aan de ingezetenen bekend, dal door hel alhier garnizoen houdendo baluillon Infanterie, te beginnen met Woensdag den 11 dezer, des Woensdags en bij ongunstig weder des Donderdags, van des morgens 9 lot 12 ure naar do schijf zal worden geschoten, en wel in het duin Ier linkerzijde van den vuurtoren, zullende de vuurlijn eene noordwestelijke strekking zeewaarts hebben. Helder den 6 April 1855. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. 1T 135 U 7T T S J D 11T O- S 1T. HELDER en NIEÜWED1EP, 7 April 1855. In de jl. dingsdag gehouden Raadsvergadering was afwe zig de heer S. Lastdragor. De vergadering werd geopend en voorgezeten door den Burgemeester. De aanleekeningen van het verhandelde in de vorige bij eenkomst werden gelezen en goedgekeurd. De beraadslaging over de herziening van het plaatselijk belastingstelsel werden voortgezet en ten slotte, bij roeer- deiheid van stemmen vastgesteld a. Een besluit tot heffing eener plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik, zoo in opcenten op de hoofd som van den rijksaccijns, als plaatselijk eigenmiddel op het GeslagtGemaal, Binnen- en Builenlandsch Ge- disteleerdLikeuren, Wijn, Turf en Steenkolen; met ingang van 1 Januarij 1856. b. Een besluit lot heffing van 15 opcenten voor de ge bouwde, en 10 opcenten voor do ongebouwde eigen dommen op de hooldsom der grondbelastingmet in gang van 1 Januarij 1856. c. Een besluit tol heffing van 5, 10, 15, 20 en 25 op centen op de hooldsom der rijks personele belasting, met ingang van 1 Mei 1856. d. Een besluit tol heffing eener belasting van de Schippers of Schuitenvoerders voor het gebruik van het Heldersch Kanaal met ingang van 1 Januarij 1856. e. De verordeningen op de invordering van voorschreven belastingen, onder bepaling dat, roet de dagen der in voering van die belastingen, zullen zijn afgeschaft: a. De heffing van 7 opcenten op de hooldsom der per sonele en 5 opcenten op de hoofdsom der grondbe lasting. b. Do heffing van de plaatselijke belasting, zoo in hoofd som op den rijksaccijns als eigen middelop do voorwerpen van verbruik goedgekeurd hij koninklijke besluiten van 19 Maart 1840 No. 127, en 21 April 1848 No. 64. c. De heffing der plaatselijke belasting op hel helpen bewaren, bewaken en vellichten van Schepen cn Vaartuigen, goedgekeurd bij koninklijk besluit van 27 Junij 1847 No. 50. En d. De hefiiing eener plaatselijke belasting op verlotingen van goederen beneden de ƒ100 waarde, goedgekeurd bij koninklijk besluit van 3 Julij 1832 No. 19. Voorts werd besloten, onder goedkeuiing van de Gede puteerde Stalen, Burgemeester en W'ethoudcrs te magtigen lol de afschrijving eener som van ƒ694,32 uit den post van onvoorziene uilgaven en overschrijving dier som op andere posten van uilgaaf der hegrooling van 1854, benevens lol het voldoen eener som van ƒ18, uit onvoorziene uitgaven voor huisvesting van alhier in garnizoen aangekomen officie ren in het vorig jaar. Na de mededeeling van het procesverbaal der laatstgehou den verificatie der kas van den gemeente-Ontvanger, werd de vergadering gesloten. Burgerlijke ütand van 31 Maart 7 April 1855. GEHUWD W. Leunisse en J. Wensink. BEVALLEN: C. B. C. Bontes geb. van Hartevelt D. G. Gorter geb. Jes Z. G. Reinderman geb. Bleijenda.il D. A. Kraft geb. Schagen z. R. Dupont geb Loggers Z. N. Reinders geb. Smit Z. A. van Driel geb. Veeo D. II. Nannings geb van Smeeden Z. C. SI. A. Driessen geb. Ruijtenkamp Z J. J. 51. Barneveld geh. Bolt Z. OVERLEDEN D. Buiter 33 j. W. Drijver 63 j. A. Govers 6 j GEMENGDE BERIGTEN, De zitting van het parlement "is verdaagd. - De dappere vorst Menschikofl is aan koud vuur in hel heen bezweken. Do Franschen hebben op nieuw aanvallen op Shangai gedaan, maar zijn telkens met verlies door de opstandelingen teruggedreven.— Te Andijk heeft zich een welgezeten landman uit ontevre denheid verdronken. Do keizer en keizerin van Frankryk worden tegen 16 April in Engeland verwacht. Nabij Bonn is dezer dagen in 75jarigen ouderdom een landman overleden, die in den slag van Austerlilz (1805) een kogel iri het hoofd had gekregen, zonder dat hel bekkeneel of zijne gezondheid er door geleden had; na zijnen dood heeft men den kogel er uitgehaald. Op den thans in vollen gang zijnden spoorweg van de landengte van Panama wordt

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2