GEMENGDE BERIGTEN. die do vorstelijke bezoekers te Dover hadden verwelkomd, traden gelijktijdig met deze de zaal binnen. Een detuchlemeul van hel 2de regement der garde stond van het station lol bij bel kasteel in twee reijen geschaard, en voor het kasteel bad eene eerewacht uit het 94ste regement post gevalwier muziekkorps 11 li. MM. met hel nu weder in de mode gekomen Partant pour la Syrië begroette. De grooldignilarisseii van Staat en der Kroon, de eeredames der koningin, alsmede lord Palinerslon en lord Clarendonbevonden zich allen in groot kostuum iu de vestibule. Do koningin nam den arm des keizers en de keizerin die van prins AItiertwaarna hel gansehe gezelschap den groeten trap besteeg. Hel groote uurwerk voor hel parlementsgebouw is thans voltooid en gereed om op zijne plaats te worden ge- bragt. Do wijzers hebben eene lengte van 22 vt. en zijn de grootste minuutwijzers Ier wereld. Iedere halve minuut gaat de punt derzelve bijna 7 duim vooruit. Het uurwerk loopt 8| dag en laat zich slechts dag hoorenopdat door het zwijgen worde herinnerd aan het opwinden. Het opwinden alleen zal waarschijnlijk twee uren duren. De slinger heelt een lengto van 15 vt. De heeluursklok is 8 vt. hoog en ruim 9 voet in doorsnede; zij weegt lusschen 280 en 300 centenaars; de hamer is 3 cenlrs. zwaar. De grootste der kwartierumsklokken is zoo groot als de groote St. Paulsklok die 5| ton weegt. In de jl. dingsdag gehouden 10de conferentie hehhen de russische gevolmagligdeii natnens hunne regering gewei gerd de bepaalde voorstellen betreffende het derde puilt te formuleren, verklarende, dat Ruskind het geschikter gelooft om lot het doel te geleiden, dat die voorstellen door de weslerscbe mogeridh-den worden geformuleerd. De zilling bepaalde zich lot het voor herigt aannemen dezer verklaiin- gendo vertegenwoordigers der wrstersehe mogendheden hebben zich voorbehouden daarop te anlwootdeu. Te Varna waren berigten uil Schastopol ontvangen, meldende, dat dagelijks gevechten pluals grepen, welke echter tot geene uitkomsten leidden. Particuliere berigtendie de Indépendance Ilclge uil de russische oostzee-provinciën en uit Polen ontvangen heeft, behelzen vele bijzonderheden, uil welke blijkt dat de toe rustingen tot tegenweer, op allo met ecueii aanval bedreig de punten van hel russische grondgebied sedert den over gang der russische kroon en den aanvang der vredesonder handelingen niet minder krachtig dan vroeger voortgezet worden. Een dier beriglgevers merkt op, dat in de duit sche en poolsche gewesten van Rusland, alwaar eerie reactie legen de oorlogzuchtige stemming van den russiscben volks geest scheen te mogen worden verwachtnog geen de min ste hindernis van de zijde der bevolking in den weg is gelegd aan de strenge en slipte uitvoering der door hel gouveme- nement verordende verdedigings- en veiligheidsmaatregelen, hoe drukkend deze soms ook voor de bevolking moglcn zgn. De generaal Canrohert heeft aan lord Raglan een brief gerigt, ten einde zijn leedwezen te betuigen over de noodlottige omstandigheid, dal een engelsoh officier, die zich omstreeks middernacht in de nabijheid van een fransch regement vertoond had en lot driemalen toe aangeroepen was, door een frauscheu schildwacht is doodgeschoten. Do Times vreest, dat de brilsche oostzecvloot nog te zwak is iu hetgeen hare voorname sterkte behoorde uil te maken, namelijk kunoniieorhooten eu kleine oorlogsvaartui gen van zware bewapening. Van deze waren, lij het uil- luopen der vloot, zoo veel uil do berigten blijkt, nog maar twee kanonneerbooteri gereed. Iu hel gevecht van 23 op 24 Maart, in de nabijheid van den toren Malakoh werden een regement Zouaven en een half bataljon Infanterie van linie door 12 hatljons Rus sen aangevallen. Do strijd werd man legen inau gevoerd met kolfslagen en steenworpen. Do generael Daulmarre snelde met twee regemcnleii van linie ter hulp. Do Russen hervatteden het gevecht, zij verloren 2000 man, waarvan 1500 op het slagveld zijn gebleven. Hel verlies der Frun- schen aan doorlen en gewonden bedraagt 600. In Engeland is men ontmoedigd dal do puff zoo deerlijk is gelogenstraft, en nu is hel: De leiding van den oorlog deugt niet; iu hel leger is een aristocratisch bestand - rleeldat hoogst verrlcrlelijken iinloerl uitoefent. De vroeger gevierde Napier, die in weinige dagen Kroonstad) iu zijne magl zou hehhen, de door Palmerslon bewierookte vluol- voogd, wordt thans door de spotlust, iu Yieloriu's kraam kamer geplaatst, met een koninklijk telgje op dcu arm. Zoo wankelbaar is de volksgunst! Burgerlijke Stand van 14 21 April 1855. GEHUWD: D. J. van der Craght en M. Grijm. P. Hopman en A. Bierens. J H. Stronck en N. J. Spekker. BEVALLEN: A. M. Kan geb. Rippens D. C. C. G. Wol- terbeek geb. van Hooff Z. M. Lamens geb. Kramer D. B. S. Arons geb. Groen Z. J. Vos geb. Abbenes D. K. van Tooren geb. Batstra D. N. van Hert geb. C'orporaal D. N. Breet geb. Enzlin D. C. Krul geb. Kexsing D, levenlooos aangegeven 2. OVERLEDEN: D, Krans 36 j. B. Smit 2 j. R. Wilms 19 d. J. van der Sluis 73 j. G. Bleijendaal 68 j. S. Woudhuijsen 11 w. Ambtshalve ingeschreven 2. Z. M. heeft zich uit de residentie naar hel Loo begeven, Bij hel regement grenadiers en jagers worden proeven genomen mot minié-gcwcren. In Engeland wordt rene Iceriing van 16 millioen ponden sl. gesloten. De keizer van Oosternijk heeft aan 586 veroordeelden gratie verleend. De staalkundige spanning lusschen Pruissen en de wes telijke mogendheden neemt dagelijks toe. Hel jaarlijksch Iraclcmcnl van de spaanscho koningin bedraagt 28 millioen realen. In hritsch Imlie zijn al de wetteu legen den woeker afgeschaft. Den 3n en 4n April heeft eene vree- selijke snceuwjagl in de Pyreneeën gewoed. De keizerin van Frankrijk heeft aan die van Oostenrijk een kanten

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2