Eene lo Peleisburg ontvangen dépêche uit do Krim ven prins GorlschakofT, van 22 dezer, meldt: Na een zeer hevig hom hardement dat 12 dagen heeft geduurd, heelt de vijand zijne pogingen vruchteloos ziende, zijn vuur vermin derd, dit vuur was den 22n tamelijk zwak. Onze verliezen hehhen in dezelfde evenredigheid afgenomen. Voor het overige is iu de Krim niets nieuws voorgevallen. De fransche officieren die in Rusland krijsgevangen geweest zijn, roemen zeer de onderscheidingen voorkomend- heiildie zij van de ru«sische autoriteiten en ook van wege keizer Alexaiider 11 ondervonden hehhen. Do laatste moot zelfs aan een hunner gezegd hehhen, dal luj vrijelijk over zijne beurs mogt beschikken en haar kon beschouwen als die van een wapenbroeder. Er zijn Ie Triest beriglen ontvangen uil Konstantinopel tot 16 April. In do (urkschc hoofdstad hadden drie dagen achter elkander aardbevingen plaats gegrepen. Het engel- sche linieschip Royal Alheit zou bij eene poging oin de haven van Sehaslopol le forceren gestrand en door de Russen in den grond gehoord zijn. De stad Bnissa is door oene aardbeving op den 11 den dezer bijna geheel vernield; do inwoners hehhen de stad verlaten. Ook le Sinyrua had men den 18den eenige schokken van aardbeving ondervonden. Hel weder was winterachtig en do toestand der engelsche hospi talen voldoende. Do Times deelt het navolgende hcrigl mede uit Bala- clava van den 14 April: Hel bombardement wordt sedert maandag voorigezel. Van elk stuk geschut worden dagelijks 120 scholen gelost en echter is hel vuur des vijands niet vetflaauwd. Do Russen hebben tweo couvooyon loeftogt van allerhanden aard ontvangen. De Frauschen hebben hel bolwerk van den Mast genoegzaam vernield. Ons verlies beslaat ui 6 officieren en 120 man. Gisteren heelt er een hevig ge vecht plaats gehad tusschen de Frauschen en Russen. De eerstgenoemden hebben post gevat op de hoogten. De vloot is werkeloos, l'ii SimferopoI is een korps Russen aangekomen en in den loop dezer week is er tweemalen krijgsraad ge houden." Lord Raglan meldt, dal de brigade der zeelieden, do artilleristen cn de sappeurs bij de opening van het bombar dement nogal veel verlies hebben geleden. Burgerlijke Stand van 21 28 April 1855. GEHUWD: C. Kooij en G. Wessel. J. H. Klamper en K. Brandenburg. BEVALLEN: C. de Vaan geb. Tromp Z. J. J. Winkel geb. Gielis D. A. Zaatman geb. Slikker Z. J. P. van Leeuwen geb. Smolders Z, G. Klein geb. de Jong Z. G. Gomes geb. de Waard D. G. van As geb. Kerkhoven Z. J. A. Bakker geb. Puinbroek Z. H. A. Buisman geb. Bruijn. Z. OVERLEDEN: M. Nannings 19 d. M. Hendriks 11 m. GEMENGDE BERIGTEN. Het bombardement van Sebastopol wordt voortgezet. De russische gemagtigden hebben de inkorting van de schcepsmagl op de Zwarte Zee, zoowel als de onzijdigver- klaring van dat vaarwater, afgewezen. De nationale garde le Madrid beeft parade gemaakt onder zware stortregens; de minister Madoz heeft dienst gedaan als soldaat der garde. Koningin Victoria fieeftondersteund door prins Albert, den keizer der Frauschen het ordeteeken van den kousenband oin hel linkerbeen aangegespt. Z. M heeft 4 officieren van gezondheid lol ridders van den ncderlandschen leeuw benoemd. Do geallieerden beschouwen de positie van Balaclava als onneembaar; Omer-Bassa heeft aldaar met zijne troepen post gevat. Te Utrecht is hel bouwen van een wasch- cn badhuis, len dienste van hel publiek, aanbe steed voor ƒ11,628 Vele bijenhouders uit Staphorst zijn voornemens met hunne stallen bijen naar den haarlemmer- meerpolder te trekken, omdat zij tiaar een voordeclig gewin verwachten. 14 Julij wedstrijd der koninklijke neder- landsche yaehtclub op de Maas le Rotterdam en haiddraverijen der larener hoogte sociëteit. Engeland en Amerika bezitten ongeveer ®- van do handelsmagl der geheele wereld. De burgemeester van Londen is lot baronet verheven. Do beriglen van de weener conferentien zijn tegenstrijdig. Het prov. gercglshof van Gelderland heeft Rernaidus Kin wegens manslag ter dood veroordeeld. Het amerikaansclio gouver nement heeft drie hoofdofficieren naar Sebastopol gezonden ten einde de belegeringsoperatien na le gaan. Sedert verscheidene dagen vallen veelvuldige branden in de om streken van Parijs voor; men schrijft die toe aan kwaad willigheid. De luit. gen.inspecteur van hel wapen der artillerie, M. H. Steenberghe, is gepensioneerd met 3000. Op den spoorweg van Metz naar Forbach is een goederen trein tegen een passagierslrein aangekomen: 4 dooden4 ernstig gekwetst en 8 ligt gekneusd. Nap. 111 heeft den 20 April zijn 47slen verjaardag gevierd. De wetgevende inagl van New York heelt de openlijke dronkenschap met cene boete van 10 dollars (ƒ25) bedreigd, Do lakenhal te Parijs is totaal afgebrand. Te Druten is overleden J. M. RiefI in den ouderdom van 109 jaren. In de veende rijen van Drenthe is gebrek aan werkvolk. lKUKZUKDËltl. In het Verslag 23 April 1835, door Burgemeester en Wethouders van Texel, aan den gemeenteraad, Op 1 Januarij 1855 Komt onder anderen voor: In deze gemeente bevindt zich eene school voor de zeevaart, onder de leiding van den gemeenteonderwijzer T ft Zwaai aan hel dorp het Oudeschild tijdens de opiigting hebben 120 personen van dat oodeiwijs gebruik gemaakt, van welke thans ieeds 6 den rang vao scheepsgezag- voerder hebben bekomen en 66 dien van stuurman. De bloei dezer school neemt jaarlijks toe; bet tegenwoordig getal van leerlingen die thans aan deze school onderwijs in de zeevaartkunde ont vangen, bedraagt 20, waarvan 14 uil deze gemeente en 6 vao eldeis; het nut dat deze school voor deze gemeente sticht, kan niet ontkend worden en verdienen de pogingen van den heer Zwaai met lof vermeld te worden. Er zijn in dit jaar 1552 bunders land met verschillende graansoorten in deze gemeente bebouwd als: 454 bunders met tarwe waarvan de opbrengst is geweest 24 mud per bunder is te tarnen 10896 mudden. 97 Bunders met rogge, ad 17 mud per bunder is le zamen 1649 muddeo. 126 Bunders met garst ad 45 mud per bunder is te zamen 5670 mudden. 246 Bunders mei haver ad 45 mud per bunder is te zamen 10270 mudden. 53 Bunders met koolzaad ad 20 mud per bunder is le zamen 1060 mudden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3