GEMENGDE BERIGTEN. Heden morgen len 8 achl uro zijn alhier, onder hel lossen der gewone suluulscholcnbinnen gekomen Zr, Ms. stoomschip Sindoro, op sleeptouw hebbende Z, Ms. korvel i Urania, Voor de wal»ischvarigsl in do Noorderslieken zijn dil i jaar uil Engeland 51 schepen afgezonden, als 38 naar Groenland en 13 naar Slraat Dans. Sedeil eenige dagen houdt men zich in Srnirna mei eeno gebeurtenis bezig die men in een' roman verwachten O O zoude, maar van hel begin lol hel einde letterlijk waar is, gelijk len minste verzekerd wordt. Een duilsch muzijkant die in dezo stad sedert jaren en moeijelijk genoeg, door zijne kunsl, naar brood Irachtle, werd door zijne vrouw mei tweelingen begiftigd. Treurig zag de arme man dezo vermeerdering van zijne familie, die zeer talrijk was. De angsl om Iweo kinderen meer te moeten voeden, bevangt hem en hij koml lol het besluit om de nieuw geborenen als vondelingen aan het fransche klooster af te staan. De moeder bezweert hem, het niet te doen, maar hij bewijst haar hoe veel beter du kinderen het in liet rijke klooster zouden hebben blijft op zijn besluit slaan en begeeft zich met zijne spruiten nog den zelfden nacht op weg. Hij bindt hen aan de deur van hel klooster en heft den klopper op, om een teeken le geven en zich dan zoo mogelijk te ver wijderen. Naauvvelijks heeft hij den klopper aangeraakt of de deur wordt geopend en de portier stort er uil, «Schelm" zegt deze »zijt gij weder daar? Gij schijnt hel te vondeling leggen van kinderen als een handwerk le drijven." Hij vat den armen muzijkant bij de kraag, houdt hem vast en roept iels binnenshuis. Dadelijk brengt men een kind dat hij den muzijkant in do armen legt. Daar neem ook dit weder, dot gij voor een half uur gebrngt hebt." I)e deur wordt gesloten en hij staat daar, met drie zuigelingen in de armen. Hij meent le droomen en als droomend koml hij met de diie zuigelingen in zijn huis terug. De moeder vergeet, in het geluk van hare kinderen weer le hebben, hel onheil en neemt den ongebeden gast op. Zij neemt den kleinen vreemdeling bij zich in hel bed en begint hel linnen te onderzoeken dat zeer fijn is. Zij vindt tot hare verrassing in de windselen een banknoot van 50 pond, voorts cene aan den eersten bankier van Srnirna gerigte aanwijzing van eene zeer aanzienlijke maandelijkscho som die ge noegzaam isom de gansche familie le onderhoudenen cenen briefwaarin verzocht wordtden jongen goed en zoolang to verzorgen tol hij eens zal gereclameerd worden. Berigten uit Konslantinopel van 30 April houden in dat Omer Pacha alleen cene egyptischo atdeeling voor Se baslopol achtergelaten en zich met al do lurksche troepen naar Eupatoria begeven heeften dat een russisch corps van 50 of 60,000 man op eenigen afstand beoosten Eu patoria slond. Een officier, die uit de Krim is teruggekeerd verhaalt, dal de Russen in holle kogels briefjes hadden gesloten waarop geschreven slond, dat do Franschen Sebaslopol binnen 5 jaar zouden veroveren, de Engelschen in 15 jaren en de Turken nooit. Burgerlijke fOand van 12 10 Mei 1855. GEHUWD: J. van Keeren en C. Gomes. J. H. Kamp en M. J. M. Groeneveld BEVALLEN: J. Buis geb. van Willigen Z. J. D. Hender- son geb. Sparo D. A. E. Heeres geb Schenkels D. A. C. Kikkert geb. lfijkers D. T. C. Crap Hellingman geb. Heijning D. C. C. M. Wübbe geb. Dael D. J. Roggeveen geb. van Viersen D. OVERLEDEN: C. Smeekens 19 m. C. Buijsman 54 j. In Frankrijk is gebrek aan pasmunt. De bezetting van Sebaslopol wordt op meer dan 36000 man begroot. - De generaal Oslcn-Sacken is door keizer Alexan- der tot graaf verheven. De nederlandseho gezant to Parijs Lichtenvelt heeft een felicitatiebrief van zijnen Souverein aan keizer Napoleon overhandigdIer zake van het ontkomen aan den moordaanslag. Pianori is den 14den Mei des morgens len 5 ure ter dood gebragl. Admiraal Dundas is met zijne vloot uit de bogt van Kiel do Oostzee ingeslevend. Z. M. de Koning en Z. K. H. prins Hendrik zijn uil do residentie naar Luxemburg vertrokken. Na afgelegd exa men zijn van de 22 onderofficieren, 13 tol 2e luitenants bij de infanterie bevorderd. De hoop op eene vredelievende schikking van de ooslersche kwestie begint le verflaauwen. In hel legerkamp bij Konslantinopel en le Varna heeft de cholera zich vertoond, Engelen heeft zijn ontslag gevraagd als lid van de T. K. In Spanje is eeno extra belasting van 200 millioen realen verordineerd. Door kuiperijen in hel Serail is eeno onverwachte omwenteling in het lurksche ministerie le weeggebragt. Paardenmarkt en harddraverij to Delft, 6 Junij, Do hoeren in de Ukraine zijn legen den keizer van Rusland opgestaan. Langs het strand bij Fairnouht zijn 74 lijken aangespoeld van het onlangs in de nabijheid verongelukte schip John. Te Nieuw York hebben de vrijbuiters kantoren geopend tol het aanwerven van krijgsvolk voor den oorlog met Spanje. De ingezetenen van Havannah wapenen zich tegen den vijand. Hel bombardement van Sebaslopol heeft aan de bondgenooten zes millioen francs gekostalleen aan buskruid kogelsbommen en grenaten. Do loniiensche dagbladen beschuldigen Ooslenrijk dal het do heilige zaak van bet regt en van do reglvaardigheid heeft verraden. In de omstreken van O o Tiel worden de weiden kaal gesneden door onbeschaamde grasdieven. Te Londen is een stoomketel in eene fabriek van kogels en bommen gebarsten; het gebouw is vernield en 50 personen zijn gewond. De spaansehe schatkist is den 14n begonnen do coupons van hel vervallen kwartaal te betalen. In den Haag zal eene school voor domkoppen (idiolenschool) worden opgerigt. De Cycloop is op sleep touw van de Sindoro te Hellevoelsluis binnengekomen, Canrobert wordt op zijn verzoek door den generaal Pelissier vervangen, De geheele fcritsche viool, met uilzondering van twee schepenheeft Faroesund verlaten en is verder de Golf van Bothnië ingeslevend. Aan de parijsche beurs was een gerucht in omloop, dat bij Oostenrijk wederom meer toenadering tot de westersche mogendheden was te bespeuren.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2