GEMENGDE BERIGTEN. Er is wederom een legerberigl ontvangen van prins Gorlschakofï, gedaglcekend 19 dezer. Hel vuur der gealli eerden was zwak; de verliezen der Russen waren matig; van weerszijden was men werkzaam tol het herstellen van de beslaande en lot het opwerpen van nieuwe batterijen. Ten gevolge van de aankomst van 15,000 man piemontesche troepen, waren de Turken ingescheept, om naar Eupatoria terug la keeren. Onder dagleekening van 13 Mei is te St. Petersburg eeue bekendmaking afgekondigdwaarbij even als in hel vorige jaar, het bezoeken van do in staal van beleg ver klaarde stad Kroonstad! alleen aan de zoodanigen vergund wordt, die zich voor dienstzaken of op last van den gou verneur-generaal derwaarts begeven; terwijl do toegang lot dio stad voor alle anderenzonder uitzondering of aanzien des persoonsverboden is. Er wordt verhaald dal het beruchte geheim van lord Dundonald om Sebastopol en Kroonstad! te vernietigen welk geheim het ministerie en het parlement is aangeboden doch daar geweigerd is, door Rusland is gekocht voor 1 millioen. Hel geheim moet eenvoudig beslaan uil vergif tigde bommen, welke naar hel zeggen van den uilvinder alles dooden, op eene oppervlakte van 1000 ellen, van hel punt af waar zij springen. Do eerste proef zoude genomen ziju op konijnenen deze hebben wezenlijk do kracht van het vergif niet kunnen woderslaanmaar een tweede proef op honden genomen, is mislukt. Deze hebben bij de eerste ontploffing zich te water begeven en zich gered. Lezenswaardig is het volgende, dal wij aan eene partikuliere korrespondentio van de Indépendance Beige onlleenen Ik heb gezegd dat men te St. Petersburg sprak van de noodzakelijkheid des vredes voor Rusland. Ik wil de uitgebreide hulpmiddelen dier mogendheid niet miskennen. Ik betwist de geestkracht, de magt, den heldenmoed, de grootheid zijner verdediging niet. Maar do oorlog hoe moegelijk voor zijne vgandenis nog harder voor hetzelve. De ontzaggelijke uitgestrektheid van zijnen bodem cn de strengheid van het klimaat, vreesselijk voor zijne vijanden, zijn noodlottig voor hel rijk. Lord Landsdowne zeide, drie dagen geleden, in de ka mer der Lords, dat het verlies der Russen sedert den aan vang des oorlogs 247.000 man bedroeg. De edele lord gaf ongetwijfeld dit cgfer aan, naar een officieel stuk, waarvan ik met zekerheid de voornaamste hijzonderhedcn meen te kennen. Een den keizer Nicolaas, in de maand Januarij aangebo den rapport, stelde hel verlies van hel russische leger tot daartoe op 187.000 man, daaronder begrepen dal door marschen en ziekten veroorzaakt. Een den keizer Alexander in April aangeboden verslag, bragt het geheel cgfer der verliezen lot den 31 Maart op 250.000 man. In dat ver slag werd verklaard dat het leger gedurende do marschen yreesselijk geleden had. Het behelsde rampspoedige ge beurtenissen. Gansche kompagniën waren onder de sneeuw tusschen Odessa en Perekop vergaan, zoowel als tusschen St. Pelersburg en het zuiden des rijks. Een geheele bat- terg artillerie was onder de sneeuw bedolven geworden mei manschappen en paarden. Hel rapport meldde, dat men bg het smelten der sneeuw de kanonnen had wederge- vonden, en zij in orde zouden gebragt worden. Do beriglen uil de Vereonigde Staten zijn van 5 Mei. Er heerschte door 't gansche land een groolo spanning ten gevolge van de wet, waarbij «Ie verkoop van sterken drank verboden wordt. In alle steden werden vercenigingen ge vormd, met het doel om een onderzoek omtrent de wettig heid van die verbodswet in te stellen. De mayors van verscheidene sleden in don staal Mairie hadden proclamatien uitgevaardigd, waarbij op strikte naleving der verbodswet aangedrongen werd. Er is dezer dagen een belangrijke diefstal gepleegd ten nadeele van drie bankiershuizen te Parijs. Uit Londen waren daar drie kisten met gouden baren gezondende kisten zijn aangekomenmaar bij de opening vond inen daarin meer lood dan goud. Hel verlies wordt op 300.000 fr. geschat. Afloop der veiling op 15 Mei jl,, ten huize van F. Lainimao. Eene grulterij ƒ3400. Wed. V. Bakker. Een huis, wijk C, No. 138, 205, J. Hein. dito, wijk C, No. I25a, 235, dezelfde. dito, wijk M, No. 50, 834, N. Prins. Burgerlijke Stand van 19 36 Mei 1855. GEHUWD: J. C. Visser en S. C. M. de Breuk. P. Kra mer en M. Vries. Echtscheidingen 1. BEVALLEN: J. B. Smit geb. Vermeulen Z. M. Wielick geb. Boon D. E. de Haan geb. van der Scboot D. OVERLEDEN: N. Hoek 14 j. G. Platevoet 8'ó j. W. Nelis 4 m- M. Kos 17 d. H. Kalis 74 j. Ambtshalve ingeschreven 1. De fransche regering heeft hel regl op den uitvoer van zout afgeschaft. In de westelgke gouvernementen van Rusland is eene nieuwe ligting van 12 man van de 1000 hoofden bevolen. Do geallieerden hebben in de Krim veel te lijden gehad van zware stortregens. De lord-mayor van Londen heeft 270 gasten bij zich ten eten gehad. Do oostcnrijksche generaal Coronini heelt de krijgswet in de Donau-vorslendommen doen afkondigen, zonder de Porte daarin te kennen. Koningin Victoria heeft op eene parade medailles uitgereikt aan ruim 500 officieren en manschappen uit de Krim. De generaal Canroberl heeft hel grootkruis van het legioen van eer bekomen. De spoorweg van Utrecht naar Gouda is mol muziek geopend. Do Sultan heeft een besluit genomen, waarbij de Christenen in Turkije tot de verpliglo krijgsdienst worden opgeroepen. De wet op de regeling dor brieveiiposterij is door de T. K. roet 53 legen 2 st. aangenomen. Hel fransche eskader heeft de bogl van Kiel verlaten om zich bij de brilsche vloot te voegen. Dc koningin van Engeland is met prins Albert en do kinderen naar Wight vertrokken, Te Maagdenburg

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2