GEMENGDE BERIGTEN. Dezer dagen werd een broodbakker in de buurt Van het Kartbuizers-kerkhof te Amsterdam, terwijl bij bij zijn oven was ingeslapen, door een peisoon die vroeger hg hem ui dienst was, uil wraak op eene moorddadige wijze over vallen. Na zijnen vorigen meesler verscheidene messteken in de borst en aan den hals te hebben toegebrugl, trachtte de booswicht zich aan de vervolging der justitie te onttrek ken. De dader bevindt zich echter in verzekerde bewaring, de ongelukkige gewonde bakker verkeert in zorgelijke om standigheden. Men schrijft uil LyonOngeveer eene maand geleden wandelde do dochter van een koopman ter dezer slede langs de oevers der Saone; zich tot het plukken van bloe men te digi aan hel water gewaagd hebbende viel zij daarin, en zou waarschijnlijk in den snelvlietende!) slioom verdronken zijn, ware daar niet een handwerksgezel tegen woordig geweest, die haar met levensgevaar redde. Deze daad zal niet onbeloond blijven, daar bij binnen eenige dagen de gelukkige echtgenoot van het even lieve als rijke meisje zal woiden. Te Weenen wilde men in welonderrigte kringen welen, dat de jongste berigten uit de Rrim (van 1 Junij) aanduiden, dat in de legerplaats der geallieerden alle toebereidselen gemaakt werden tot een op handen zijndon strijdwelke weldra om Sebastopol en tegen de vesting zelve zoude los barsten; niet alleen van de Tschernavamaar te gelijker tijd ook van Eupatoria zouden bewegingen voorwaarts onder nomen en door een aanval tegen de zuidzijde der vesting, aan welken ook de vloten een werkdadig deel zouden nemen ondersteund worden. De beslissende strijd wordt dagelijks des te dringender, daar reeds het laatste gedeelte der vorige maand door hare heete dagen op eene gevoelige wijze bad te kennen gegeven, dat het zoo goed als onmogelijk voor de gealliëerden is op de kale bergruggen der Krim-kuslen onder de verschroeiende stralen der zon langer stand te houden. De hoofdaanval, volgens de overeenstemmende berigten, zal door het Inkermans-dal legen Baktschisarai gerigl zijn. Gelukt hij, dan komen de gealliëerden in het bezit van eene gras-en lommerrijke bergstreek, die tot de gezondste gedeelten van de Krim behoort. Eene depêche uit Dantzig meldt, dal de engelsch- fransche vloot den éden Junij voor Kroonstad was geankerd dat de russische vloot onttakeld en in de haven geborgen was. Men beschouwde een aanval op de vesting als zullende vruchteloos zijn, ten gevolge van de groote werken laatstelijk daar opgeworpen. De Engelschen hadden 15 met hout naar Kroonstad bestemde schepen vernield. Een brief uit Atthene meldt het volgende geval, dat eenig denkbeeld geeft van den toestand, waarin Griekenland op dit oogenblik verkeert. Den lS2den Mei namelgkwas op klaar lichten dag eene bende van 40 roovers op hel eiland Euboca geland en had aan het dorp Alifari eene brandschatting opgelegd, zonder dat de inwoners, die mee- rendeels ongewapend waren, iels hiertegen konde doen. De roovers waren van het tegenover liggende vaste land gekomen en rigllen geene verdere plunderingen aan, Toevallig was de bisschop van Euboea in het dorp tegenwoordig; hij bragt den roovers het onbehoorlijke van hun gedrag onder het oog, maar zij antwoordden hem, dal zij toch moesten leven, dat zij lot grensbataljons behoord hadden, maar na de op heffing daarvan, letterlijk op straat gezet waren, daar zij niets verstonden dan het krijgshandvverkten slotte verzochten zij don bisschop om zijnen zegen, welken deze, hetzij hij wilde of niet, hun moest geven, waarop zij met hun buit aftrokken. Burgerlijke Stand van 3 9 Junij 1855. GEHUWD: H. van Tongerlo en A. C. Valkenstein. G. F. Glotze en A. de Beurs. G. van Driel en M. van Hert' BEVALLEN: N. Zander geb. Volkers Z. T. Abbenes geb. Otzen D. R- Gerritsen geb. de Wijn D. T. Amiabel geb, de Graaf Z. C. Vermeij geb. van Gent D. C. van Iloolwerfl geb. Trap Z. S. Lak geb. Mazereeuw D. A. Vennik geb. de Moei Z. J. Snel geb. Lion D. M. de Klerk geb. Biersteker Z. R. E. Jacobs geb. Spreekmeester Z. M. de Kooning geb. Boersma D. C. E. M. Troeger D. OVERLEDEN: J. C. Molenman 21 j. G. Haak 28 j.E. P. Goeman 29 j. E. Bakker 13 m. J. de Vaan 7 w. Ambtshalve ingeschreven 3. De spaansche ministers hebben van eene verpligte geld leen i n g afgezien, uit vrees voor de misnoegde bevolking. ln China hcerschl nog de grootste wanorde. - De hoofd aanval der belegeraars van Sebastopol heeft weder eene andere wending bekomen. In Tiflis is men beducht voor eenen aanval van do Circassiers. Du koning van Sardinië heeft de wet tot opheffing der kloosters bekrachtigd. Men heeft te Parijs berigt van den dood van den Bey van Tunis.Uil Polen meldt men, dat hel corps der russische grenadiers in aantogt is naar de Krim. Prinses Marianne is Ie Voorburg en de kroonprins van Wurtemberg (broeder van H. M.) te 's Gravenbage afgestapt. ln de vetgevende vergadering to Madrid hebben 2 algevaardigden met vuisten gevochten. Te Lyon is eene zwaluw ontdekt, dio door boogen ouderdom haar nest niet kon verlaten en eene keten om den bals droeg met de inscriptie: Ludovicus Margaritae fidelis 1749. Eenige jonge geneeshecren uit de V. Staten hebben zich in russische dienst begeven. Te Spithead zijn 114 invaliden uit het Oosten aangebragt. De cholera is te Petersburg aan het toenemen. De lord-mayor en aldermen van Londen amuseren zich te Parijs. To Hoorn heeft een dronkaard eenen ander, met wien hij in eene kroeg in twist was geraakt, eenen slag gegeven, waardoor hem een der slagaderen geopend en een aanzienlijk bloed verlies werd veroorzaakt. De ansjovis-vangst op de Oosterschelde gaat naar wenscb. De Koning heeft nieuwe aardappelen gegeten van den kouden grond. ln Heckin- gen is op 3 Junij door zware hagelslag aan de veldgewas sen aanzienlijke schade toegebragt. De keizerin van Frankrijk verkeert in gezegende omstandigheden. 17 en 18 Aug. algemeeno vergadering van hel ned. onderwijzers genootschap te Middelburg. Bij Gorkum is een infante rist in de Merwede verdronken, Te Meppel heeft eene

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2