GEMENGDE BERIGTEN, telegraaf lusschen Corsica en hel vaste tand van Sardinië (Spezia) gelegd heeft, is de leiding van den bedoelden ar beid opgedragen. Vijf duizend man hebben de Engelschen by do vruch- telooze bestorming van den Redan verloren. Vijf duizend man heeft den Franschen do mislnkte aanval op den Mala- koflstoren gekost Nemen wy aan dat do Russen de helft van dat gezamentlijk verlies geleden hebben, dan geeft dit oen totaal van vijftien duizend menleken, die alweder in de grooto slagtplaats de Krim het leven hebben verloren zonder dat dit voor de menschheid eenige vruchten heeft opgeleverd 1 Voegt men hierby de wreedheden, door de geallieerden in de veroverde plaatsen, ook aan vrouwen, grijsaards en kinderen gepleegddan moet men zich be droeven, ja schamen zelfs over die voorgewende, hoog op gevijzelde westersche beschaving l Bijzondere berigten uit Pera meldendat do buiten sporigheden, welke te Kerlsch zijn gepleegd het beschieten en verbranden van Mariopelen het beschieten en gedeeltelijk verbranden van Taganrog door do fransche en engolsche scheepsmaglin weerwil dal deze plaatsen niet werden ver dedigd, bij de aldaar gevestigde lieden, die er groole schade door hebben geleden, oen zeer ongunsligen indruk hebben gemaakt. Zy ineenendat de Franschen en Engelschen door dit bedrijf het regt verloren hebben om liet plunderen van Maagdenburg, door de soldaten van den wreeden Tilly, en andere dergelijke treurige gebeurtenissen als onverant woordelijke wreedheden voortedragen. Verder verneemt men nog aangaande de gruwelen door de galliëordo troepen te Kortsch bedreven de volgende uil echte bronnen geputte bijzonderheden. Terwijl de Franschen, die van den eersten dag na het bezetten van Kertsch door de krygsbenden der verbonden mogendheden, al hunne be- noodigdheden in klinkende munt betaalden, en ook voor de veiligheid der ingezetenen zooveel mogelijk waakten, pleeg den de Engelschen de schandelijkste euveldaden jegens personen en bezittingen in de stad. Ininiddels hielden de Turken in den omtrek huis; zij plunderden de buitenver blijven, mishandelden de bewoners, misbruikten de meisjes en vrouwen. Men zag engelsche zeesoldaten en matrozen pianoforles en ander huisraad vernielen of wegvoeren, winkels plünderenook kerken niet verschoonen, uit welke zelfs officieren, met de brandende sigaar in den mond, heiligen beelden en andere kostbare voorwerpen medesleepten. De engelsche matrozen, die meest allen in staat van dronkenschap verkeerden, mishandelden vrouwen en meisjes, en wee den ongelukkigen huisvader, die zich voor de zynen wilde te weer stellen! Verscheidene vrouwen en meisjes werden door hen aan boord der schepen gesleept en de woning van den gouverneur werd in een bordeel herschapen. Eene minne met haren zuigeling aan de borst werd door de matrozen weggevoerd; de schrik beroofde de moedor van het verstand. De Turken, die in geringen getale de stad bezochten, stelden zich ruimschoots schadeloos door de schandelijkste buiten sporigheden in de nabuurschap waar zij even als te Jenikale, vereonigd met Tartaren op echt kanibaalsche wijze te werk gingen. Aan een meisje, hetwelk de ouders voor hare oogen zag vermoorden, Omdat deze de onschuld van hun kind wilden vordedigon, gelukte het aan de ktaauwen der vvoestaards te ontkomen. De echtgenoot van den griekschen geestelijke, de dochters van den koopman Bcliajelf, de zusters van don schoolmeester Koltschau en vele andere vrouwen en meisjes werden de slagtoflers van hun brutaal geweld. Overigons werden onderscheiden moorden gepleegd, enz. Burgerlijke £»<and van 3!> Jnaij 7 .ïulSjj 1855. GEHUWDD. Blom en M. C, T. Troeger. D. Budt en J. Zuidewind. BEVALLEN: M. de Wijn geb. de Wit Z. H. Vink geb. Visser D. P. Kooger geb. Bethlehem D. J. A. Vermeulen geb. Metzelaar D. N. Vroon geb. Boll D. E. J. Cohen geb. Tabak Z. OVERLEDENT. Bakker 69 j. A. Krijnen 27 j- Z. M. amuseert zich op het Loo. Door de nederland- sche handelmaatschappij zijn 27 schepen bevracht. De keizerin van Frankrijk bevindt zich in de badplaats Les Eaux- Bonnes. Uit Genua zijn schepen met geld naar Spanje vertrokken om nationale cn geestelijke goederen aantekoopen. In de wateren van Kroonstad zyn 46 helsche machines gevonden en vernield. China wordt ge teisterd door binnenlatidsche oorlogen en hongersnood. De Koning heeft professor van der Hoeven tot ridder van den nederlandschen leeuw benoemd. De wel tot regeling der kosten voor het plaatsen en onderhouden van bedelaars en landloopers is door de T. K. met 35 legen 19 st. verwor pen. In Oosteuiijk zullen 180,000 man troepen worden ontslagen. Te Apeldoorn heelt een brandstichter de dood straf ondergaan. Onder do algerijnscho volkstammen wordt een geest van tegenstand tegen de fransche heerschappij bespeurd. De geallieerden hebben 800 visschers-vaar- tuigen in de zee van Azofï vernield. In Engeland is be sloten tot eene ligting van 30.000 man. Prins Frederik is door den koning van Pruissen tot eero-commandeur van de o'rde van St. Jan verheven. Aan den Rhijnoever zijn verscheidene doode zwaluwen neergevallen. In Napels zal ieder verspreider van verontrustende tijdingen voorloopig met stokslagen gestraft en daarna aan do regtbanken wor den overgegeven. Do oorlog kost Frankrijk dagelijks 3 millioen francs. Den 14 heelt in Hongarije een zware storm gewoed, waarbij hagelkorrels ter grooto van een kip- pen-ei en ff zwaar menschen en paarden hebben ge kwetst. De gezondheid van keizer Napoleon heeft geleden door den indruk van de gebeurtenissen in do Krim. In het Handelsblad leest men eene curiëuse adver tentie: Wal openbaar maakt, wordt licht, enz. Ge durende de maand Mei zyn 2006 schepen den Sond gepas seerd. De Engelschen leggen te Gibraltar nieuwe redou tes en batteryen aan. 18 Julij, kermis te Hoorn. Keizer Soulouque is ernstig ongesteld, men vreest voor zijn dood. De Groningers zijn weinig ingenomen met do door

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2