m mmmmm m VERGADERING PUBLIEKE VERKOOPING Advertentie n, den raad voorgenomen belasting op de inkomsten van ƒ80,000. De veldmaarschalk Kaglan is aan eene korte ongesteld- lieid bezweken on met groote staatsie door de wapenbroeders begraven. Napoleon heeft de wetg. kamers geopend met ccno groote boodschapwelke in Weenen een onaangenamen reuk verspreidt. De Sultan is onder do groote gebeurtenissen zeer onverschillig hij heelt onlangs uit Parijs een bed laten komen van 'ƒ50,000. Het le proefnommer van het russischgczinde dagblad le Nord is in Brussel verschenen. Koningin Victoria zal zich naar Chattam begeven om aan de dappere strijders uit hel O. Krim-mcdaljes uit te deelen. Inde stad Colonop de landengte van Panama, zal een bronzen standbeeld voor Columbus worden opgerigt. Een engelsch eskader heelt Nystadt gebombardeerd. In Amerika heeft men eene worslsloommachine uitgevon den, waardoor een dozijn varkens in weinige oogenblikken tot worst verhakt wordt. Een engelsche luit. der mariniers heeft zich in het legerkamp voor Sebaslopol doodgeschoten, wegens verdriet over den gang des belegs. Te Leggels, nabij Dieverbrug, is een landbouwer door eenen stierwelken hg uit den stal wilde leiden, zoodanig gestoolendat hij subiet is overleden. - Te Parijs zal eene nieuwe leening van 750 millioen worden gesloten. De berigten uit Spanje zijn vol oproer. Te Hamburg zijn 50.000 schapen vachten besteld om voor de geallieerde troepen in de Rrim lot winterkleeding le dienen. JEET'jnK'ïtj: 2? Een huwelijk om geld- Henri VerhoeffeDde zoou van zeer bemiddelde ouders, mogt met alle regt aanspraak maken op den naam van een braaf jongeling en een goe den zoon. Hij was met alle teederheid en zorgvuldige liefde opgevoed. Op zij# verlangen was hij in den koophandel opgeleid en beantwoordde allezins aan de verwachting zijner hem liefhebbende ouders. Met verlan gen zag hij naar het tijdstip uit, dat hij eene eigene zaak zou beginnen. Maar tot heden had zich daartoe geene gelegenheid aangeboden. Heer dan eens hadden zijne ouders bij hein aangedrongen, zich eene rijke vrouw te kiezen. Rijk hadden zij uitdtukkelijk gezegd;van deugd of huishouding werd niet gewaagd. Geld vergoedt alles, was hun systema. Ja, zij verbeeldden zich dat allééo eene rijke vrouw geluk kan aanbren gen; liefde en overeenstemming noemden zij hersenschimmen. Henri was verre af in hun gevoelen te deelen. Hij beminde reeds lang. Zijn beminnelijk voorkomen, zijne beschaafde manieren en zijne deugd hadden hem den toegang tot het huls eeoer brave zeer fatsoenlijke doch onbemiddelde familie veischaft. Suze de oudste dochter, een lief tallig meisje, had zijn hart gewonnen, terwijl hij het geluk had ook door haar le wordeD bemiud. lloch hunne onderlinge betrekking was voor zijne ouders nog een diep geheimdaar hij hunnen afkeer voor een arm meisje kende. Onverwacht deed zich eene gelegenheid op om eene goede affaire voor Henri te bekomen, doch buiten zijne geboortestad. Zijne ouders maakten het hem bekend. Het was de zaak een hunner oude bekenden, die van zijn geld ging leven. Gelijktijdig voegden zij hier bij, dal zij gaarne wensehten dat bij de dochter van zekere kennis tot vrouw zoude nemen. Henri weigerde aan dit laatste voorstel te voldoenen maakte zijne ouders met zijne liefde voor Suze B. bekend. Toen zij vernamen, dat deze onvermogend was, barstten beiden in toorn los en vroegen hem, of hij dacht, dat zij gek genoeg waren om iets zoo ongehoords toe te laten Zij bespotten hem toen hij van zijne lief de voor haar sprak, en noemden hem een ondankbaren toon, daar hij alzoo hune zorgen beloonde. Tranen, gebeden, wat hij ook deed, alles was vruchteloos. Zij verzetten zich met kracht tegen zijn wensch en dreigden hem met onterving en vloek. Ja, zij wisten het door kwelling en bedreiging zoo te brengen dat hij toegaf. Hij besloot de uiterlijke lieve Betje D. te huwen, en Suze, de arme Suze te vergeten. Wel kostte het hem veel, afstand van haar te doen, doch hij wist wel, dat zijne onders nooit zouden toestemmen en hij was nog geheel afhankelijk van hen. Thans was weder niets te kostbaar voor hem. Die dwaze ouders! ook hen had geldzucht zoodanig verblind dat zij daardoor het geluk van hun kiod voor altijd verwoestten. Een half jaar was sedert verstreken. In eene nette, doch niet rijk gemeubeieerde kamer, zit de arme Suze B. aan een werktafeltje. Met de linkerhand ondersteunt zij haar hoofdterwijl haar elleboog op de tafel rust, en in hare regterhsud die achteloos op haren schoot ligt, houdt zij een dagblad geklemd. Groote tranendie in haar blaauwe oogen glinsteren], verhinderen haar verder voort te lezen. Doch wat behelst dan deze courant voor smartelijk nieuws? zou zeker elk vragen, die haar kou gadeslaan. Is het een doodberigt van den een of ander harer ge liefde betrekkingen? Neen! «getrouwd Henri Terhoeffen en Betje Diks» zijn de woorden, die zij bij herhaling gelezen heeft, en die haar hoe wel zij de annonce verwachtte, tranen doen storten. Juist een half jaar geleden had zij de eehlbreuk van haren geliefden Henri vernomen. Se dert is hare levensvreugde verdwenen. Sedert zijn hare wangen verbleekt en hebhen hare vrolijke en sprekende oogen hunnen glans verloren. Hare houding is gebogen. Er ligt iets in haar geheel voorkomen dat diepe smart aanduidt, iets dat innig medelgden verwekt, iets dat elk die haar aanziet tranen uit de oogen lokt. Zij was met hare ge- heele ziel aan Henri verbonden geweest. Zij was een van diegenen die moeijelijk kunnen beminnen maar die dan ook beminnendehet voorwerp hunner liefde nooit vergeten. Haar lijden was stille wanhoop en toch klaagde of morde zij niet. Nogmaals las zij de woorden die haar den laatsten slag toebragten. »Te laat snikte zij; «te laat!... voor altijd verloren!.... Henri Henri kondt gij mij zoo 1 en dat omdat ik arm ben! Maar neen hij heeft het niet gewild zijne ouders Meer kon zij niet zeg gen. Diepe smart deden de woorden op hare lippen besterven. J.a zij had wel gezegdhet waren geldzuchtige ouders aan wier gouddorst zij opgeofferd was. yan tien RAAD dor gemeente Helder, op Vrijdag den 13 Julij 1855, des avonds te 7 uur. M f(li t i1f t1t1!t t f1f i1t iIR* 25jarige Echtvereenigisg onzer dierbare Ouders "M D. B. SCHIPPER en W. L. KLASEN. Uit aller naam A. de Wijn. G, E. de Wijngeboren Schipper en JW. Schipper. op Woensdag den 18den Julij 1853, des avonds ten 8 ure ten huize van de Erven C. BLOM, staande aan het Markt plein aan den Helder, door het Ministerie van den Notaris J. SCHOON van Eene zeer goed onderhouden, overdekte SNIBBE- SCHUIT, groot volgens Meetbrief vijftien tonnen, met deszelfs completen INVENTARIS, liggende thans in het Heldcrsch Kanaal, voor het Zoutpakhuis Tan den heer BLOKZIËL, en laatst bevaren geweest door wijlen Schipper G. BAKKER. Nadere informatien zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3