Bij Zr. Ms. Besluit van dien zelfden datum zijn bij de directie der marine alhier benoemd: lot adjunct-commies de klerk C. Kikkert, en tol klerk, de surnumerair-klerk P. 11. Bruijn. Z. M. heeft, benoemd lot kanlonregtor te Sehagen, mr. W. L. K. A. Gey van Tittius, thans griffier bij het kantongeregt te IJsselslein. In de stad Emden had dezer dagen het volgende o O kluchtige voorval plaats. Op hel raadhuis zaten twee tol acht maanden gevangenisstraf veroordeelde landloopcrs. Een paar dagen geleden brengt do cipier hun hel middageten cn laat, terwijl hij de gevangenkamer binnentreedt, argeloos zijn sleutelbos in de deur zitten. Omeiwuchts wordt hij door de beide gevangenen aangetast, op den grond ge worpen cn zoo aan zich zelf' overgelaten, terwijl zijn bela gers de kamer uitgingen de deur zorgvuldig achter zich digtsloteu cn daarna het raadhuis en vervolgens de stad verlieten. Ongeveer vier aur later meende een bij hel raadhuis wonende hakker een ongewoon gcruciil to hooren als van iemand die om hulp riep. Hij waarschuwt den in den kelder oudgr het raadhuis nonenden diender; beiden begeven zich daarop in het raadhuis zien de sleutels in de deur van de gevangenkamerdoen de deur behoedzaam open en vinden in plaats van do gevangenen den cipier. De ontioopenon waren zondag II. nog niet weder teregten men vermoeddedat zij koers zouden gezet hebhen naar Hamburg of Biemen om cr dienst te nemen bij het en- gelsche legioen. De een, Eduard Meiners is 29 jaar, de ander, Eilert Geerds Kuiper, 25 jaar oud. Aan de Tijd wordt uit 's Hage door een vriend, ,,op wiens raededeelingen door dal blad hooge prijs gesteld wordt," hel volgende herigt gezonden: De tijdingen uit Parijs luiden voortdurend zeer oorlog zuchtig. Men spreekt er ook aanhoudend van dal Zwodon Denemarken en de Nederlanden gesommeerd zouden worden, om tegelijk met Spanje, Portugal, Zwitserland en Belgie deel aan do alliantie dor vvesterscbo mogendheden te ne men, dewijl de onzijdigheid der Staten van den tweeden rang voortaan bij de uitbreiding, die de europesche oorlog genomen heeft, tot do onmogelijkheden behoort. Ook al de italiaansche Staten zouden zich moeten verklaren. Tegen Pruissen cn Oostenrijk heersebt eene zeer verbitterde stem ming, die zich weldra in dadelijkheden dreigt lucht te geven. Do toestand van Europa wordt hoe langer hoe duisterder." - In een brief van San Fransisco dd. 31 Mei, wordt de toestand van Californie volgender wijze kort zamengevat. Nu en dan een moord, een diefstal, eene brandstichting, eene Lynch-slrafoefeningenkele echtscheidingen, overvloed vair. goud, veelbelovende oogst, overvoer van goederen, slappe handel, aanhoudende verlaging der huishuren en onbeschrij felijke moeite om die te innen, outzotlendo waardevermin deringen der grondbezittingen toenemende bankroeten ruimte van geld, dal ledig ligt uit gebrek aan zekere plaatsing en een algemeen geroep oTor slechte tijden. - De toestand van Spanje wordt van' dag tot dag hc- denkclgker, en men vreest dat er weldra een geweldige storm zal uitbarsten. Men begint hel dictatorschap van Espartoro naar den voorgrond te dringen als het eeni- ge middel om Spanje te redden en zgn toekomst te verzekeren. De Times heeft een telegr. herigt, Queens town, 6 Julij, meldende dat do brik Her Majcstij van Whilbij aldaar was aangekomen. Op de reis waren do kapitein, de stuur man en de kok door een matroosNeale genaamd, ver moord die zich na nog Iwco man van 't scheepsvolk ge wond lo hebhen door ophanging van het leven beroofde, Do uitvinding van den telegraaf blijkt hoe langer hoe nuttiger to zijn. Een heer uil Havre was naar Antwerpen gekomen om aldaar te huwen. Des morgens bemerkte hij echter dat hij een certificaat vergeten had dat hij in de kerk hij do huwelijksvoltrekking noodig had. Onmiddelijk zond hij per telegraaf naar Havre herigt cn bij was dien- zelfden morgen nog in het bezit van het stuk, dal in den vorm eoner depêche werd overgezonden zoodat de huwe- lijkspleglighcid kon pluals hebhen. Particuliere brieven., uit het kamp voor Sebastopol ontvangen, luiden niet zoo bemoedigend als men wcnscheu mogt. Ouder den indruk van de neerlaag van 18 Junij geschreven, schetsen zijde vooruitzigten der geallieerden als zeer ongunstig. In een dier blieven wordt de MalakofTtoren als van verbazende sterkte beschreven. De Russen houden zich steeds onbewegelijk achter zijne sterkten, zich in ge wone lijden naauwelijks verwaardigende het vuur der geal lieerden lo beantwoorden, maar zoodra zij eenige beweging bespeurenstaat hel geheele garnizoen gereed om de be legeraars met een hagelbui van bommen en kogels to be groeten. Teleurstelling en onzekerheid bcheerschen elks gemoed en toch gevoelt men dat er in deze maand iels moet gedaan worden. Wal dit wezen zal weet niemand, Uit do Oostzee is herigt ontvingen, dal het fort Rol- schonsolm, op omstreeks 12 mijlen alstands van Frederiks- haven, door een detachement der engelsche marinehetwelk daar door de kanonneerboot Ruby aan wal gezel was, ver nield is. Dat zelfde detachement heelt vervolgens eenige barakken, magazijnen en een fort, aan den noordkant van het eiland Kolha vernield. Do londensche Times heeft uil hel engelsche leger kamp voor Sebastopol van haren correspondent brieven ontvangen, loopende tot 29 Junij. Daaraan is hef volgende ontleend: Ons corps voor het vervoer te lande heelt door ziekten een groot verlies geleden, zoo groot zelfs dat wij het buitengemeen zouden vinden, zoo wij niet het sardinische leger een gelijk lol zagen ondergaan: deze troepen hebben in hun legerkamp hij Tschorgun in drie weken tijds door cholera, buikloop enz. nagenoeg duizend man verloren. De in do laagte gelegerde Turken en Franschcn zijn ook niet vrij van die ziekten; doch men merkt op, dal de iieden die daaraan stervenmeest behooren tot dc zeer jonge of de bejaarde militairen, die aan hel luchtgestel nog niet gewend zijn. Te Jenikahle heeft het derwaarts gezonden

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2