KANTOOR m OSDEREMEHE AKTES, GELDBELEGGISG, GELMSE1SG ES ADM1MSTRATIE. GEMENGDE BESIGTEN, Ad verte n t i n. detachement van ons transportcorps in twee weken vijftig man verloren, te weten 25 engelscho en 25 inlandsche karrelieilen. In deszclfs legenwoordigen staat kan dat corps geenszins aan al do behoeften van ons leger voldoen. Wij zouden geene afdeeling troepen naar het binnenland kunnen zenden, zonder ze aan gevaar van uithongering bloot te stellen; zelfs wordt gezegd dat het tiendo regement huzaren, helvvelk eeno positie op eenigen afstand van Balaclara had ingenomen, vooral wegens gebrek aan fourrage, dat punt weder heeft moeien verlaten." Uit Pelersburg meldt inen, dat engelscho kanonneer- boolen in den nacht van 2 Julijeene (inlandsche bark bij Grossiscohra vernield hebben. In den voormiddag van den 3 Julij had eene kanonnade van 5 uren plaats, bij Kransnaja Gorka, alwaar een telegrafen-gebouw aanzienlijk beschadigd werd. De diepe indruk, welken de verwoesting van Tangarog door do gealliëerden te Pelersburg maakt, wordt nog vermeerderd door de zucht der officiële berigtcu, om deze gebeurtenis in zoo hatelijk daglicht mogelijk lo stellen en de verbittering legen de Engelschen aan te Vuren. Een beambte van den gouverneur van Tangarog, die met de aan land gekomeno parlementairen, een cngclsch en een fransch officier, onder handeld heeft, deelt onderscheidene bijzondorheden daarom trent mede. Hieruit blijkt, dut de Engelschen voorgeslagen hebben, dat de bezetting de stad verliet, in welk geval deze gespaard en alleen do inriglingen eu magazijnen welke aan de regering toebehoorden, zouden vernield worden. Toen hierop weigerend geantwoord was, en dal de bezetting de stad niet zoude verlaten, ofschoon zij niet toereikend was Ier verdediging begon het bombardement. Nadat de Engelschen voornamelijk de magazijnen vernield hadden, trokken zij terug naar Mariopel. Volgens bekentenis van het officieel verslag zelf, is de aangerigte schade aanzienlijk en de grootste helft der huizen door kogels doorboord. Do beurs en de magazijnen zijn verbrand; in vele huizen tolt men 30 openingen. De vijandelijke vaartuigen schoten kegelvor mige bommen van 13| duim diameter af, welke een vree- selijk geraas maakten en groole schado aanrigtlen. Tangarog telde 23,000 inwoners, waarvan de helft Grieken. Na Odessa was het de bloeijendste en aanzienlijkste koopstad in geheel Nieuw-Rusland. Burgerlijke Slnncï van 7—15 «Julij 1855. GEHUWD: J. Snooij en C. Gorter. BEVALLEN: T. Kroeb geb. Selijn Z. E. Bakker geb. Tho mas Z. H. Smittenaar geb. van der Sanden Z. G. A. L. Bartelds geb. Gosler D. A. Konhorst geb. Caljé D. N. Graat geb. de Groot D, C. O. Baak geb. Linterman Z. G. Le- liveld geb. Prins D. en Z. OYÈBLEDEN: Geene. Ambtshalve ingeschreven 3. 20 Juiij, feestelijke opening van den spoorweg tusschen Rotterdam en Gouda. Het verlies der Turken, sedert de oorlogsverklaring, wordt begroot 130,000dat der Franschen op 70,000 en dat der Engelschen op 28,000 man. De Monteïiegrijnen maken zich weder gereed om de Turken gewapenderhand aantelaslen, De koning van Napels verzet zich legen eiken uitvoer van voortbrengselen voor de geallieerde legers. Z. M. zal tot den 23n op het Loo verblijven. De koningin zal legen het einde dezer maand eene reis naar Duilschland ondernemen. Op de hofstede Sparcnbcrg, bij Zandpoort, is eene lOOjarige aloë te zien, welke in den loop van dezen zomer zal bloeijen. De nieuwe nederlandsche gezant te Konstanlinopelde heer Van Zuijlen van Nijevelt, heeft den sultan zijne geloofsbrie ven overhandigd. Pélissier meldtdal de belegerings werken voor den Malakoffloren roet ongemecnen spoed worden voortgezet. de monarch van Zweden heeft den utrechschen professor Schroeder van der Kolk benoemd tot ridder der orde van de poolster. De minister van finan- tien bedreigt met ontslag alle dronken commiezen en die van accijnspligtigen een borrel aannemen. Het oosten- rijksche leger telt 15261 officieren. Do E. K. heelt de wet tol afschaffing van den accijns op hel gemaal, na eene warme discussie aangenomen met 22 tegen 15 st. To Meppel heeft een lOjarige knaap voor de dertiende maal zijn been gebroken» Do Spanjaarden zullen binnen 30 dagen eene Bot[juvfijA leening van 230 milioen realen ten offer moeten brengen. Te Hoorn is een stuk land ver pacht, om van 11 Julij tol kerstijd te beweiden, voor/T30 hel bunder. Getrouwd J. SNOOIJ, Weduwnaar van E. D. Smith, met C. GORTER. Nieuwediep12 Julij 1855. Algemeene kennisgeving voor Vrienden en Bekenden, zoowel binnen ais builen deze gemeente. De ondergeleekende verzoektbij de verkiezing voor Leden van den Gemeenteraad alhier, op den 17 Julij 1S55niet in aanmerking te komen. J. PA PI NE AU. Gevestigd te HELDER, Langeslraal 123. DirecteurHEINBACH, Cand. Notaris, N.B, Adviezen gratis en kostelooze bediening der onvermogenden

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3