GEMENGDE BERIGTEN, van Napoleon hen gebukt houdt, en het huis van Orleans weder op den troon brengeu. Do dagbladen zijn aange schreven over deze zaak niet te spreken, zoodai alleen par ticuliere beriglen daarover eenig licht zullen moeten ver- O O spreiden. Dit is trouwens niet alles wal do regering in een verkeerd (hel ware) daglicht zou kunnen stellen hel geval. Da openbaarheid wordt in FiUnkrijk gevreesd en hot is niet alleen do drukpers, dio aan banden ligt, ook mondeling durft men nergens over staatszaken of algemeene belangen u O zijn gevoelen openbaren. Dezer dagen verhaalde men ons daarvan een sprekend voorbeeld. Een aanzienlijk ingezeten van dit land was, bij gelegenheid van de wereldtentoon stelling, voor eenigen tijd te Parijn, Op een goeden morgen in een der voornaamste koOijhtiizen gekomen, bestelde hij zich een glas madera. Daar hieraan niet dadelijk werd voldaan, herhaalde dio persoon zijne vraag, waarop de be diende zich verontschuldigde met de groole drukte. Schert send antwoordde daarop do bezoeker, dut bij nog wel kon- de wachten, wanneer het gevraagde slechts niet zoo lang op zich liet wachten als do innaino van Sebastopol. Die scherts kwam hem duur te staan. Nog had hij het koffij- huis niet verlaten, toen reeds twee agenten van poiicio zich bij hem vervoegden en verzochten hen te volgen. Eu wal die persoon nu ook daartegen inbragl, het baatte niets; hij werd in arrest genomen en 't geiukto den ncderlandscben gezant niet dan met vee! moeite zijn landgenoot, na twee dagen gevangen gehouden te zijn, weder te bevrijden. Hel napelsche gouvernement vreest eenen militairen opstand van politieke strekking. Onder ïhet napelsche leger moet door harde en slinksche handelingen der pohcie veel misnoegen verwekt zijn, verscheiden officieren zijn te Napels in hechtenis genomen. Met eeno in 't oog loopende partijdigheid belemmert de napelsche policie het verspreiden der voor de gealliëerden gunstige tijdingen; zoo heeft het officiële regeringsblad geen gewag gemaakt van de inneming van den Groenon heuvel voor Sebastopol; doch de tijding der mislukte bestorming van 18 Junij is terstond algemeen bekend gemaakt. Men meldt uit OdessaDe leiding der verdediging van Sebastopol is door do verwonding van den generaal Tolleben aan den wakkeren generaal Melnikoff opgedragen. Bij deze gelegenheid verhaalt men een in de krijgsge- schiedenenis zeldzamcn trek van zelfopoffering. Gedurende den stormloop van 18 Junij viel op het bastion Korniloff eeno bom van 7 pud zwaarlojuist naast den generaal Tolleben door den schok bevangen viel deze op den grond. Terstond snelden zes soldalen toe en bedekten hem met hunne ligchamcndo hom barstte, doodde oogenblikkelijk vijf hunner en de zesde ligt zwaar gewond in het hospitaal. Tolleben kwam met eene ligte kneuzing vrij. Eene depêche van don generaal Pélissier van den 25sten meldt, dat de vijand na een hevig vuur geopend te hebben omstreeks middernacht een uitval heeft gedaan uil de linkerzijde van den kleinen Redan. De Russen, krachtig teruggedrongen zijn in allerijl weder afgetrokken roet achterlating van hunne gekwetsten en van 8 dooden. Het engelsche oorlogsloomschip Lightning is te Dantzig aangekomen. Hol had den 24sten des avonds de reede van het eiland Nargeu verlaten. Het aantal schepen der geab liëerdo vloot, welke daar lagen, was vermeerderd; er was echter nog niets ondernomen. Niels belangrijks had sedert de laatste beriglen in de Oostzee plaats gegrepen. Reeds is gemeld, dal Engeland onlangs een voor zijnen handel zeer voordeelig verdrag met het rijk van Siam heeft gesloten. Do engelsche onderhandelaar, de heer Bowring zegt in eenen brief, die door do londerische Sun openbaar gemaakt is: «Waarschijnlijk za! liet hof van koningin Victoria in het volgende jaar door eenen gezant van den vorst van Siam bezocht worden. De luister van het hof van Bangkok (de hoofdstad van Siam) gaat alle denkbeeld te boven. Siam is een wonderschoon land, rijk in voortbreng selen en hulpbronnen. Bangkok zal gewis weder worden wat het eenmaal geweest is, eene van de grootste markten der wereldCalcutta en Canton schier evenarende." SSisi'gerlijke Stand van 3! 2§ Jalij 1855. GEHUWD: H. de Klerk en N. Groot. P. Dol en A. Pinxter. J. Spil en G. L. de Vries. BEVALLEN: A. de Wolf geb. Schoen Z- J. Repen geb. Ewalt Z. C. D. Wagenaar geb. Geerts Z. N. Bruin geb. Schouten D. M. M. Cohen geb. Bruinvels Z. Levenloos aangegeven 1. OVEKLEDEN: M. C. Wagenaar 10 m. K. Knip 3 m. •=- G. van der Hulst 40 j. C. Poppe 22 j. J. Lehman 70 j. N. C, Wagenaar 3 d. Te Hellevoelsluis is een 18jarigo matroos veroordeeld tol de doodstraf, wegens insubordinatie. De minister van Hall beeft zich met zijne echtgenoot naar Berlijn begeven. Maz- zini heeft in Italië een manifest doen verspreidenwaarin hij de bevolking aanspoort de wapens op te vatten voor de vrijheid. Üe koning van Denemarken wordt met zijne gemalin te Parijs verwacht. De admiraal Nacbimoff is werkelijk den 12 Julij te Sebastopol overleden. De russischo minister van oorlog heeft aan de engelsche en fransche admiraals berigt, dat de parlementairen zich zullen kunnen aanmelden op 3 puntenKroonstad Sweaborg en Reval. De aanval der Russen tegen Kars is mislukt. De stad Lovisa, in de finsche golf, is door engelsche schepen gebombardeerd en vernield. Te Dordrecht is eene dienstmaagd in het water gevallen en door een bediende op hel droogo gebragl. Te Venlo is een steendrukker in hechtenis genomen, wegens hel fabriceren van valsch pruisisch staatspapier. In Spanje moet men zich op een ernstiger) burgeroorlog voorbereiden, Lord Russell heeft de porte feuille neergelegd. - Koningin Victoria en prins Albert worden den 17 Augustus te Calais verwacht. Z. M. heeft eenen moedwilligen brandstichter gratie verleend van de doodstraf en dezelve veranderd in 20jarige tuchthuisstraf. 1 Aug. jagt op noordhollandsche ganzen, eenden en water snippen. De koning heeft verordineerddal bij hel leger de wapenrok zal worden ingevoerd. Een bierbrouwer uit

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2