M A R I N E. A d v e r t e n n. OPENBARE VtRKOOPlMG. Lonilen heeft 100,000 dozijn flesschen ale en porler ten behoeve van do troepen naar Baluklava gezonden. Aan den keizer van Frankrijk is dezer dagen ter bezigtiging voorgesteld een dwergpaarde jongeling van 19 jaar is 36| en het meisje van 14 jaar 25| duim hoog. Op de tentoonstelling te Parijs is eene kcffijmachine te zien, waar mede men dagelijks 40,000 koppen kofllj kun schenken. In Tripoli is een opstand uilgebroken. De Franschen haas ten zich om de nieuwe leening vol te teekenen. H. M, heeft de idiotenschool te s' Gravehage bezocht en het patronaat op zich genomen. - Radelsky heeft versteiking aange vraagd uit vrees voor ongeregeldheden. Keizer Napo leon is in het strengst incognito naar ne Pvrenëen vertrok ken. In Frankrijk is een adjunct-maire van 119 jaren overleden hij las nog zonder bril. 27 Aug. harddrave rij te Medemblik. De Sun meldt als officieel, dat de generaal Simpson zijn ontslag heeft genomen als opperbevel hebber van hel engelsche leger in de Krim. Door do nederlandschehandclmaaisehappij zijn 14 schepen bevracht. 1 N E Z W 19 E De Eedactie van het Heldersch Weekblad gelieve te plaatsen tot inlichting der kiezers voor de leden der kamer van koophandel en fabrieken, dat onder meer anderen, volgens de wet, verkies baar zijn de heeren: S. LastdragerJ.B, Janzen, D. Bakker Bz., I). de Lange, W. J. Maalsteed, L, den Berger. Een Ingezeten van den Helder. Men is voornemensin het locaal Tivoli, aan den Helder, op Maandag den 20 Augustus 1855, des avonds ten 8 ure, hij opbod te veilen, en op Maandag den 27 Augustus 1855, mede des avondsten 8 ure, af te slaan en finaal te verkoopen Een voor weinige jaren nieuw gebouwd, hecht, sterk en goed onderhouden dubbel HUIS es ERF, geschikt en gunstig gelegen lot uitoefening van onderscheideno bedrijven en waarin sedert vele jaren, eene welbeklante Hpotheek is en nog wordt gehoudenvoorzien van een ruim winkelvertrek onderscheidene boven-en beneden- Kamers, Werk- en Bergplaatsen, Keuken, Regenbak en verdere gemakken, staande en gelegen aan den Kanaalweg, aan den Helder, geteekend I. No. 27 en 28, kadastrale sectie A. Ro. 994, groot 98 ellen en Ro. 2978, mede groot 98 ellen. De bewijzen van eigendom en de voorwaarden der verkooping zullen, acht dagen vóór den eersten veildag ter lezing liggen ten kantore van den Rolaris J. SCHOON, aan den Helder, bij wien inmiddels nadere informaliën te bekomen zijn. De erfgenamen onder hel voorregt van Boe- t.delbesehrijving, van wijlen JORAS NOORDBERG in leven laatst zonder beroep, gewoond hebbende aan het Nieuwediep, gemeente Helder en aldaar overleden den lOden Februarij 1855, roepen bij deze op zoowel de bekende als onbekende Schuldeischers van genoemden eiflater, ten einde aanlehooren, de Rekening en Verantwoording van het in zijne nalatenschap gehouden beheer, welke zal worden gedaan op Vrijdag den 17den Augustus 1855, des namiddags teu een ure, ten kantore van den Rolaris J. SCHOON, aan den Helder. Het geringe bedrag der nalatenschap, niet toereikend zijnde lol betaling der Geregts- en Begrafeniskosten, kan er geene geheele, noch gedeeltelijke voldoening van ando re schuldvorderingen plaats hebben. De Directeur en Kommandant der Marine te Willems oord, is voornemens onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minister van Marine, op Donderdag den 9 Augustus aanstaande, bij inschrijving aan te besteden: 1Het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan verschillende Gebouwenbenevens het verleggen en vernieuwen van Klinkertstralenop en bij 's Rijks Werf te Willemsoord. 2. Het vernieuwen van eene Vlotbrugover het zooge naamde Boerenverdriet op 's Rijks Werf voornoemd. 5. Het Arbeidsloon voor het sloopen van de Kolenbrik Kemphaanliggende in het natte dok te Willemsoord. De Bestekken en Voorwaarden liggen dagelijks van 's morgens ten tien tot 's namiddags ten twee ure (de Zondagen uitgezonderd) ter lezing in het locaal van het Departement van Marine te 's Gravenhagealsmede bij de Directien der Marine te Amsterdam en Willemsoord terwijl bij laatstgenoemde Directie tevens de teekening van de Vlotbrug ter inzage ligt. De noodige aanwijzingen in locozullen op de twee de aanbesteding voorafgaande dagen plaats hebben. De Inschrijvingen voor ieder werk op afzonderlijke gezegelde biljettenbevattende de aannemingssom in schrijfletters en de namen van aannemer en borgen zon der doorhalingen of bijconditiën en door de inschrijvers onderteekend, zullen vóór of op den bepaalden dag der aanbesteding des morgens vóór 11 ure vrachtvrij moeten worden bezorgd, ter Secretarie van de Directie der Mari ne te Willemsoord. WiLLEjisooiiD den 28 Julij 1835. De Directeur en Kommandant der Marine. bij afwezen de Equipagemeester G. VOGELPOOT.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3