WEEKBLAD van den HELDER en bet NIEUWEDIEP. N°. 32. 1855. 1? 123 "J W S TIJ D X 3 1T. DERTIËXUE JMRUANG. \A\>°lGEN HËr O r\ °^o Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bi.te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekbandelaren en Postkan- toren zijner woonplaats. M A A X I» A «3 ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. HELDER en NIEUWEDIEP, 4 Augustus 1855. Do uilslag der herslemming snor een iid van den Gemeen teraad alhier, op 3l Julij 1855, is geweest als volgt: Ingeleverd 225 stembilletten. Van onwaarde verklaard 3 Alzoo 222 geldige stemmen. Waarvan hebben bekomen de Heer Mr. K. J. G. Stakman Bosse 197 en G. J. Wübbe 25 stemmen. Bij de horstemming voor een lid van den gemeente raad te Texel, op 31 July 1855, is verkozen de heer P. R. Koning. De Minister van marine is eergister per stoomboot alhier gearriveerd en afgestapt in hel hölel den Burg. Gisteren morgen heeft Z.. Exc. do maritime etablissementen geïnspec teerd en des middags Zr. Ms. fregat Prins Alèxander der Nederlanden en daarna het wachtschip de Rhijn in oogen- schouw genomen. Des namiddags te 2j uur heeft de Mi nister audiëntie verleend op hel paleis en is heden morgen te 8 uur met de stoomboot vertrokken. Dezer dagen werd te Schoorldam de volgende dief stal gepleegd. Een manspersoon kwam in de woning van eenen werkman en vroeg om drinken. De vrouw voldeed aan zijn verzoek en ging naar achteren om water te halen. Toen hij vertrokken was, miste zij haar mans horologie, dal aan den muur had gehangen. Zy spoedde zich daarop naar haren echtgenoot, die in den omtrek arbeidde, en vertelde hem de zaak. Deze zette zich te paard om den vrijposligen gast in te halen, doch vruchteloos. Een kame raad echter wilde zulks te voet beproeven en sloeg den weg naar deze gemeente in. Onderweg door een aannemer in het rijtuig opgenomen, reed hij den verdachten persoon voor bij. Aan de Kooi slapie hij er uit en wachtte hem in de herberg op, nadat de aannemer hem had beloofd, dat hij zorgen zou, dat er agenten van policie bij de barrière der gemeente zouden aanwezig zijn. Na eenigen lijd slapte ook hij de herberg binnen en beiden begeven zich gezamenlijk naar hel Nieuwediep. Aan de bomvrije kazerne gekomen, wordt do achterhaalde door 3 agenten van policie gearres teerd, gevisiteerd en, nadat men het ontvreemde horologie bij hem bad gevonden, in verzekerde bewaring genomen, De amerikaaDsche dagbladen melden, dat twee offi cieren van hel leger der Vereenigde Stalen, de majoor Mortlecai en de kapitein Mac Clellauddie New-Yotk verlaten hebben, met het doel om zich naar Sebastopó) to begeven, te Warschau zeer voorkomend door do russische autoriteiten zijn ontvangen. Bovendien heeft keizer Alexander hen doen uitnoodigen, om hunne reis over Petersburg te nemen. De Morning Post, een onderhandsch orgaan van het brilscho ministerie, acht hel waarschijnlijk, dat de geallieerde krygsmagt dit jaar nog geen meester van Sebastopol zal worden en nog eenen winter onder de muren der vesting doorbrengen. Volgens dat blad is geene nieuwe bestorming te verwachten, noch een treffen met het te velde staande leger der Russen, maar eene regelmatige belegering, die langzaam maar zeker lot de inneming van Ruslamis bolwerk zal leiden. De russische Invalide deelt op deze wijze den dood van den admiraal Nachimoff mede: Den lln Julij heelt Rusland een onherstelbaar verlies geleden. De held van Sinopo, een van do dapperste verdedigers van Sebaslopol, de eer en de roem van de vloot en hel leger van Rusland, do admiraal Paul Stepnowitsch Nachimoff heeft eene doode- lyke wonde ontvangen, aan welke hij den 12 Julij is over leden, lot algemeen leedwezen zyner strijdmakkers eri van geheel Rusland." Overigens deelen ooggetuigen de volgende bijzonderheden omtrent zijnen dood mede. De admiraal was door niets te bewegenom den soldalenmantcl aan to doen, maar verscheen steeds in zijn rok met generaals- cpaulelten in de voorste vestingwerken"?"' len einde door

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1