HELDER esi bet MWEDIEP. BEKENDMAKING. 1855. DERTIENDE Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cerits in de drie maanden eu voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert ticii bij de Boekhandelaren en Postkan toren sijner woonplaats. MAASBAU ADVERTENTIEN gelieve men ongeiegeld aan den Uitgever in te lenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, Toor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen segelregt voor elke plaatsing. 2® AUGUSTUS. Da BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt bijdeze, len gevolge eener nader onlv»ngeno missive van den Heer Majoor, Garnizoens-Kommandaut alhier, ter kennisse, dat de oefeningen met hel werpen uit mortierenen houwitsers langs het strand, nabij belfort Kijkduin, bedoeld in do Bekendmaking van '27 Julij II., o;> Vrijdag den 17 dezer zullen aanvangen en meri daarmede eenige dagen zal voortgaan van des mor gens 8 tol des namiddags 4 ure. Voor het aanvangen van hel vuur, zal daarvan sein gege ven worden door hel hijschen eener vlag, op een der duinen in do nabijheid van genoemd fort. De schoten met gloegende kogels van do batterij Kaap- li oofd zullen geen plaats hebben. Helder, den 14 Augustus 1855 De Burgemeester voornoemd 8TAKMAN BOSSE. MSB TT Mo HELDER en NIEUWEDIEP, 18 Augustus 1855. Bij de op den 13 Atiguslus II. gehouden verkiezing van 5 leden voor de alhier opterigten Kamer van Koophandel en Fabrieken, zijn van de 176 kiesbevoegden 32 opgekomen die hunne stemmen hebben uitgebragl op de hoerenD. Bakker Bz. 25, D. de Lange 20, S, Lastdrager 17, Jb. Bakker 14, W. J. Maalsleed 14, J. E. Janzen 13 E, J. Verweijde 9, L. den Berger 8, C. Gilljes 7, A. J. van Kelckhoven 6, N. Vennix 6, J. Koorn 3, W. de Jong 3, J. van der Laan 2, J. Papineau 2 cn 5 anderen, elk 1 slem; zoodal als de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, 3 leden der Kamer gekozen zijn, te welen de heeren D. Bakker Bz.D. do Lange en S, Lastdrager; terwijl voor do 2 ontbrekende leden ecne herstemming moet plaats hebben lusschen de heeren Jb. Bakker, W. J. Maal sleed, J. E. Janzen en E. J. Verweijde. De herstemming is bepaald op Maandag den 27 Augustus ek,, des morgens van 9 tol 1 ure, aan het Raadhuis der oemeenle. n In den nacht van den 14n dezer is op de Noorderhaaks gestrand da schoener Ernanuel, kapt. G, F. Celterer, met eene lading spoorhoul van Rostock naar Cardiff bestemd. De bemanningbestaande uit 9 manheef! zich in de sloep gered. Het wrak is jl. donderdag middag uit clkamb; geslagen en verscheidene balken van de lading zijn gedeel telijk gelost, opgeviseht en hier aangespoeld, Bij Zijner Majesteits besluit van den 14den dezer, is aan den heer S. J, Roos, administrateur van het hospitaal der Marine alhier, vergund het dragen van de uniform, verbon den aan den rang van kapitein van hel wapen, waartoe hij laatstelijk heeft behoord. Op den 15 Augustus jl. is door den voorzitter der nederlandsche maatschappij tol bevordering van de afschaffing der slaverngin een brief van een onbekende, met het postmerk Rotterdam, ontvangen de aanzienlijke gift van ƒ2000, ter ondersteuning van de aanvankelijk beproefde pogingen om slaven of slavinnen vrij te koopen. Men leest in het dagblad van Doornik Dezer dagen nam eene vrouw, woonachtig in de naburige gemeente Espleehin, die hare bevalling nabij was, het manmoedig besluit zich te voet naar hier te begeven, ten einde in hel gesticht voor behoeftige kraamvrouwen te werden opgeno men. Op weg echter begaven haar hare krachten, en zij beviel in eene drooge slootwaar zij zich lot rusten had nedergezet. Na verloop misschien van een half uur, keerde zij met haren jonggeborene in den arm, naar hare woning terug, alwaar zij weinige oogenbükken na hare aankon-l van een tweede kind verloste. Men heeft dus hel misschien nog nimmer voorgekomen geval, dat tweelingen in verschil lende gemeenten geboren werden, en dus ook in de regis ters van den burgerlijken stand van twee onderscheiden gemeenten moeten worden ingeschreven, daar het eerste kind geboren is onder de gemeente Froidmonl .«r-het^iwecdi» ;fè Espleehin. -

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1