Advertentie n Te Dinleloordarrondissement Breda, is onlangs des nachts een brutale diefstal met inbraak gepleegd. Vier per sonen hebben zich omstreeks elf ure, ten huize tan zekeren J. v. D,ingang weten te verschaffen door een raam, waarvan zij de blinden hadden opcngevvrongen zich toen naar het bed der echtelieden begeven, en deze door ge duchte stokslagen gedwongen de sleutels van kisten enkasten Ie geven. Hunne eischen ingewilligd zijnde, hebben zij zich van verschillende gouden en zilveren voorwerpen, on geveer elf honderd gulden in specie en twee jagtgeweren meester gemaakt. Na hel huis in alle declen te hebben C5 doorzochtzetten zij zich aan tafel en aten op hun grootste gemak, brood met tleesch en spek, terwijl de te bedliggenden in angst het oogenblik van den aftogt verbeidden, dat ook O O na den maaltijd plaats had. Naar men verztkeil, is de justitie deze brutale dieven op het spoor. De voorlcopige telegrafische berigten omtrent het bom bardement van Sweaborg melden, dat hel nagenoeg 2 dagen geduurd en gioote verwoestingen aangerigl heeft. Zoo als men weet, is Sweaborg het voorname bolwerk van Rusland op de finlandsche kusten en is in de nabijheid van Helsing- fors gelegen. Wij weten nog niet met juistheid hoe sterk het eskader der geallieerden geweest is, hetwelk aan deze voor de geallieerden gelukkig volbragle onderneming heeft deelgenomen. Ook zullen nadere berigten moeten leereD in hoeverre bet waarheid is, hetgeen de telegrafische depêches melden, dat het verlies, door Rusland geleden, ontzaggelijk en dat der geallieerden onbeduidend is. Hel is waarscbgnlijk dat de geallieerde vloten builen slaat zullen zijn om hare onderneming togen de vesting Sweaborg verder voort te zettendaar zij geeno landingstroepen aan boord hebben. Welligl zullen eenige eilanden voor de haven door het vuur der geallieerden kunnen verwoest en aan de Russen ontrukt worden. Inmiddels meldt men, dat de geallieerde vloten den I3den des ochtends Sweaborg hebben verlaten, koers zetlende naar het zuiden. De Morning Post meent, dat het tijdstip van een nieuwen stormloop legen Sebaslopol ophanden is, daar, zoo als de jongste berigten zeggen, al de werkzaamheden naar vvensch gaan en deze reeds tol aan den voel der vesting genaderd zijn. Een rapport van den generaal Siropson van 31 Julij bevat eenige bijzonderheden omtrent den gang der belegeringswerken, alsmede over do verkenningen tegen den vijand, welke op de hoogten van Mackensio en Belbeck ge legerd is. Dit rapport bevestigt hetgeen wij gezegd hebben omtrent den voldoenden vooruitgang der belegeringswerken en luidt gunstig omtrent den gezondheidstoestand der troepen. - Op den 30 Julij werd do Mont-blanc door een jongen Engelscbhmanmet name Ramsavonder geleide van 6 gidsen bestegen en wel van Corroaijem de italiaansche en gevaarlijkste zijde, van waar sedert de laatste 50 jaren telkens nieuwe pogingen tot die beklimming in het werk werden gesteld, maar steeds zonder gewenscbl gevolg. Van de 6 gidsen verlieten hem 4 gedurende den togt. Nabij de kruin des bergs vonden zij eene sneeuwlaag die zich ter hoogte van 10 voel loodregl verhief en voet voor voet moest worden ingegraven, alvorens beklommen to kunnen worden. De logt duurde 53 uren, Burgerlijke Stand van 11 18 Augustus 1355. GEHUWD: B.5, Jansen en A. Postma. BEVALLEN: T. H. van Deelen geb. de Vries D. G. Korff geb. Brandt D. J. E. Meijsser geb. Volkers Z. C. Thomas geb. Kroese D. M. van Dam geb. Manheim Z. A. Andriessen geb. Koops D. °E. Kloots geb. de Bruin D. J. Ostenbrug geb. Harkenro Z. A. C. Tismeer geb.de Held Z. A. Smit geb. de Graaf D. OVERLEDEN: G. Kater 6 m. J. Frankfort 5 m. J, Abbenes 66 j. S. H van Vliet 4 j. J. M. Repen 3 w. P. van Driel 60 j. J. Ferraro 73 j. M. van Hert 4 m. OS MENGDE BERIGTEN. Athene wordt door roovers verontrust, die tol voor de poorten der stad zijn genaderd om de inwoners gevangen te nemen en te vermoorden. De koning van Pruissen is aan de beterhand. De napelsche aangelegenheden nemen eene ernstige wending; de fransche en engelsche regeringen eischen eene schitterende satisfactie. De krijgsraad to Leeuwarden heeft eenen deserteur van 1848, komende uit de Krim, veroordeeld lol 14 dagen provoostslraf. In de hervormde kerk te Assen is onder het voor de armen ge collecteerde geld een bankbiljet gevonden van ƒ1000. - De Turcomannen verwoesten de oevers der Caspische Zee en de boorden der Wolga, Het eiland Sardinië wordt door sprinkhanen geteisterd, welke alles kaal vreten en het water vergiftigen. - De kosten voor eene oorlogshaven te Ilelgo- land worden begroot op 7 millioen pond sterling. De groote raad van het zwilsersehe kanton Zug heelt eene wet aangenomen om üglvaardige huwelijken tegen te gaan. - In sommige steden van Frankrijk is onder de rogge eene ziekte ontstaan ergot genaamd. Omer Pacha keert naar de Krim terug. Jan Zuurdeeg te Leyden heeft het vijf- tigjarig bestaan van zijn wollen-dekens-fabriek gevierd. Bij de aanstaande herstemming voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, verzoeken de ondergeleekenden niet in aanmer king te komen. Helder 18 Augustus 1855, E. J. VERWEIJ DE. W. J. MAALSTEED. op Zondag den 19 Augustus 1855. Enirée en Dans vrg. Aanvang ten 8 uur. Op Vrjjdag den 24 Augustus 1855, zal de Zaal en Tuiu gesloten zijn.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2