Doch ditmaal begaf hem de anders zoo wel beoefende zwem kunst. Hij zonk en men vischte kort daarna het lijk van een dronkaard op. {Volksvriend.) Men schrijft uit Peize: Zekere II. E. en M. D.welko onlangs bij den burge meester alhier kwamen, om aangifte te doen van hun voorgenomen huwelijk, werden toen teruggezonden, daar beiden zooveel jenever gebruikt hadden, dat zy hun voor nemen niet behoorlijk konden kenbaar maken. Den 25slen Augustus was de familie bezig het huis van het bedoelde paar, hetwelk zij dezen winter zouden bewonen, schoon te maken, waarbij weder lustig werd gedronken, zoodat er tegen den avond groole twist ontstond; de een heeft daarbj de ander zoodanig met een mes gewonddal men de ge wonde met een kruiwagen huiswaarts heeft moeten brengen. Hiervan is aangifte aan den burgemeester gedaan; de ge wonde verklaart echter, dat zij door dronkenschap in het mes is gevallen. In Gambia had den 17 Julij een voorval plaats, dat veel bloedvergieten ten gevolge had. Zekere Podey namelijk ging naar een door inboorlingen bewoond dorp en sleepte een man en diens vrouw als slaven mede. Daar de Marabous hem bijstand verleenden, verzette hij zich legen de policie en een kleine militaire magt en wilde hij de geroofde per sonen niet in vrijheid stellen. Een engelsch luitenant werd daarbij gewond en twee britsche soldalen werden gevangen genomen waardoor de Mnrabous zoo verwoed werden, dat zij drie engebchc dorpen verbrandden. Daarop ruklo de gouverneur O'Gonner met 260 man legen St. Marys op, doch <ie in boorlingen hadden hem eene hinderlaag gelegd en dieven hem met een verlies van 30 dooden en 43 gewonden terug. Eindelijk ontving de gouverneur bijstand van het fransche oorlogschip 1' Entrepenante en een .versterking van 150 eu ropesche soldaten, die de stad met de bajonet innamen en haar den 3 Augustus lot den grond toe vernielden. De Franschen lelden 2 dooden en 1 gekwclste, de Engelschen leden bij eiudlreflen geene verliezen. Men verneemt dat er hevel is gegeven om verscheidene fransche linieschepen op de napelsche kusten te zenden, die zich aldaar bij een engelsch smaldeel zullen voegen, met bet doel den eisch om voldoening to ondersteunen, dien de ambassadeurs van beide natiën tot hel napelsche staatsbestuur hebben gerigt, wegens de hunner vlag aangedane beleedi- gingen. Men vreest met reden, dat er zich in die streken iels ernstigs voorbereidt. De beerBourré, fransch gezant bij bet perzische hef, heeft den 3n Julij zijn intogt te Teheran gedaan on den 5n zijne geloofsbrieven met hel gebruikelijk ceremonieel aan den Shah overhandigd. Een brief in hel Journal de Const. beval eerie uitvoerige beschrijving van dezo receptie, welke zeer hartelijk moet geweest zijn. Volgens een bij den parijschen Constitulionel ontvan gen schrijven uit St. Petersburg van 27 Augustus, is men aldaar omtrent hot lot van Scbastopol zeer bezorgd go- worden door eene depêche van den vorst Gortscbakoff van 24 Augustus, die met zoo veel woorden zeide, dal de ves tingwerken schade leden; eene verklaring die in do zoo omziglig gestelde beriglen der russischo legerhoofden in de Krim nog niet voorgekomen was. Volgens de Times hebben de geallieerden in de maar.d Augustus in 9 dagen niet minder dan 550,000 bommen en kogels tegen Sebastopol afgeschoten en de kosten vari de britsche ammunitie alleen bedroegen dC 300.000. Het is iets zeer gewoons, dat de Russen binnen 24 uren 4000 schoten afvuren en 600 hommen tegen een gedeelte der britsche positie werpen, De Times zegt dat de Oostzeevloot op weg naar huis is, en herhaalt daarbij de kiagteu over de geringe uit komsten welke het verblijf dier geduchte zeemagt in de Oostzee dit jaar opgeleverd heeft. Voor iederen penning schade, die wij aldaar aan de russische land- en zeemagt toebragien (zegt het blad) hebben wij zeiven zekerlijk wel een shilling uitgegeven. De verrigtingen onzer vloot zijn over het geheel zoo slecht gelukten hebben zulk een voorkomen van kinderachtigheid en kwaadaardigheiddat wij geen verslag daarvan lezen kunnen zonder ons te schamen." De telegraaf heeft niets naders gemeld omtrent de tooneelen des oorlogs. Wat de geruchten aangaat betref fende onderhandelingen van Oostenrijkom den weg te banen lot het sluiten van den vrede, deze zijn nog zoo onbepaald, dal zij voor alsnog geciierlei geloof verdienen. Te Parjs wilde men weten, dat de legerhoofden der ge allieerden nog zoo spoedig niet een aanval zouden wagen en dat zij thans, den tijd als hun bondgenoot beschouwende, zouden afwa hten-dat de Russengedwongen door da uaoei- jelijkhedenom hunne legermagl van leeftogt te voorzien, het initiatief namen tol eenen aanval onder ongunstige omstan digheden. Dezo meening wint veld. De talrijke versterkingen, welke onafgebroken uil Frankrijk naar do Krim gezonden worden, doen evenwel steeds onder stellen, dal de legerhoofden der geallieerden wel iels anders in den zin hebben, dun zich achter hunne verschansingen opgesloten to houdentot lijd en wijle da Sussen hen zouden komen aanvallen. Een brief uit Warschau van 29 Aug. meldt, dat al daar onophoudelijk builcnlandsche geneesheereu aankomen, bijna met eiken trein 3 a 4, die zich vervolgens na een kort oponthoud naar de Krim of naar do Oostzee provin ciën begeven. Opmerkelijk is het, dal zich onder deze vreemdelingen ook verschillende Noord-Amerikanen bevinden. Ook waren in den laalslen tijd ingenieurs uil de Ver. Sta ten a ngekomen, welke zich naar Rusland begaven, om der russische regeling hunne diensten aan te bieden. Boiiglen uit do Levant, in Wcenen ontvangen, melden, dal de keizer van Rusland voornemens is goweesl om Odessa te bezoeken, maar daarin door de krijgsverrigtingen in de Oostzee is verhinderd. In het laatst van Augustus zou hij Odessa door den generaal Lüders eene belangrijke wapen schouwing plaats hebben van 40 balaillons, 38 eskadrons en 18 batterijen. Men verwachtte aldaar troepen van de russische garde.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2